FIV 77

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danutza_c spune:

Cristinici si tie, sa stii ca m-am tot gindit la tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

salut tuturor fetelor...revin din nou cu citeva intrebari...injectiile pt fiv.ingrasa?oare este bine mersul la plaja si facut baie in mare mai spre seara,in timpul tratamentului?daca sotului la analizele care si le-a facut, nr de spermatozoizi,i-au iesit excelent,s-ar putea la clinica sa iasa la fel,sau difera?

http://www.sfaturiortodoxe.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

buna fetelor, va invit sa va beti cafeluta alaturi de mine.
Cristina38 emotiile sunt cat casa cred, dar mai stavileste-le, important e sa fi calma-stiu ca nu poti dar incearca.
Ceciserban-daca stiam de faza cu plaja inainte.......acum eram mamica .
lia68 multa bafta si un rezultat pe masura asteptarilor
Moniland, Dumnezeule prin cate ai trecut! Cred ca erai verde albastra, dar la sfarsit o sa vezi-o sa iasa soarele si pe strada ta!
Va pup fetelor si va doresc in orice stadiu ati fi, sa vedeti luminita de la capatul tunelului

gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

zouzounachi, iti raspund dupa mintea mea:
1. daca ar ingrasa injectiile ce ar conta in comparatie cu scopul lor?
Nu am auzit sa te ingrasi de la ele dar fiecare organism poate reactiona diferit; daca-ti spun ca stimuleaza pofta de manc., nu le mai faci, chiar daca TREBUIE sa le faci?
2. cred ca poti sa faci baie in mare dar sa te feresti sa racesti pt a nu face anexite, inflamatii
3. nu este o garantie ca va iesi tot excelenta dar mai mult decat de la excelent la f. bine nu are cum sa scada, asa ca nu-ti mai fa nici un gand rau in legatura cu asta; la FIV conteaza mai putin sa fie spmgr. f. buna este nevoie doar de cate un vioi pt fiecare ovocit
4. tu de cand incerci, de ce ai ajuns la fiv ca pari tanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

Monilan, am citit cu sufletul la gura mesajul tau. Of, prin ce ai trecut, dar bine ca s-a rezolvat. Acum ne vom ruga sa se divida bine cei 5 embrioni sa ne dai o veste buna la ET si dupa cele 2 saptamani de asteptare. TE pup dulce si gandul meu este alaturi de tine.
puiramy, drum bun si cat mai lin catre mare. Sa ne dai vestea buna marti. Te pup si ai grija de voi.
cristinici,
zouzounaki, depinde foarte mult de organismul fiecareia dintre noi. Eu de ex. in urma tratamentului nu m-am ingrasat deloc chiar daca aveam o pofta de mancare mai mare (dar eu sunt din nascare slabuta) si dormeam cam multisor. Aceste stari le-am avut si dupa terminarea tratamentului. O sa vad cupa ce imi trece CM cum o sa fie. Tot in timpul tratamentului poti sa faci orice doresti inclusiv plaja, baie in ocean (atentie sa nu racesti) etc, dupa trebuie sa spui STOP. In ziua punctiei sotul o sa trebuiasca sa stea prin apropiere dupa ce doneaza prima tura de "spiridusi" pentru cazuri de urgenta chiar daca analiza lor este excelenta (nu poti sti cum se manifesta in ziua cu pricina). Pupici si nu te mai stresa.
pentru toate fetele care sunt in focuri un mare pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Pe scurt: 2 au trecut cu bine noapte. Pe ceilalti 3 inca ii mai asteptam. Oricum maine voi merge pentru ET.


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Moniland bravo asteptam sa ne anunti ce faci la ET (cati iti transfera, cati s-au divizat?, cand ai ET-ul?) si apoi ca ai 2 bb.

MRL

Danutza, sar'na. Nu prin fiv, ci ... natural. Era gata dosarul de fiv si am zis ca-l facem cand venim din concediu, pt ca urma sa plecam si nu am vrut sa renuntam, bineinteles. Si am plecat 2, ne-am intors 3:) asa ca nu am mai luat AC, ci utrogestan. Una dintre povestile de succes de la infertilitate inexplicabila, zic eu:)

Pupicei, Ingeras12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISTINA38 spune:

Monilad, totul va fi bine, sa vezi tu ce surpriza frumoasa iti vor face si ceilalti 3 embrionasi....se vor face si ei mari.Te sarut si tin pumnii in continuare!
Maine dimineata urmez eu, daca nu mor pana atunci .... mai traiesc un secol.
Voi vedea si ce productie de va azea si prietenul meu.

Gina, ingeras sarcina usoara si bebei sanatosi si bunuti asa ca voi.

Lia68, puiramy, andicu, MRL,cristinici, Liana, ceci........va sarut!

zouzounaki, nu m-am ingrasat de la injectii, dar am pus 3 kg de la acid folic, mi-a facut o pofta de mancare de n-ai vazut, in rest m-am simtit ok, nu am avut nici o reactie adversa.Mult noroc in ceea ce iti doresti.
C

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musete spune:

Mirela (MRL), iti mulumesc mult pentru incurajari si, mai ales pentru faptul ca nu m-ai uitat! Stiu prin ce ai trecut, dar n-am avut puterea sa-ti alin durerea !!! N-am putut, in astfel de momente, raman fara grai... Sper sa ma intelegi...
Tinem legatura!
Pupici tuturor fivoaselor!
Musete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

salut fetelor
pentru ca am chibitzat o gramada de timp pe la acest subiect si am aflat o gramada de la voi, nu renuntz nici acum sa bag cate o geana pe la voi asa din cand in cand .

eu sunt putin mai bine, desi am mai mult de 3 luni de cand stau acasa si ....... abia acum am redescoperit pc-ul:) . Bebe e bine desi e f f pretentios .... dar important e ca e bine.

va doresc la toate sa aveti parte de vise implinite si sa aveti putere sa treceti cu bine peste toate incercarile.

pupici



BeBelusca

Mergi la inceput