FIV 77

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Danita ma bucur sa stiu ca tu si bebe sunteti bine!Te pupic dulce!
Moniland tinem pumnii stransi pt. maine!
Va sarut pe toate fara exceptie si va doresc o zi superba!

cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Buna fetelor.

Moni, sunt cu tot sufletul alaturi de tine! imi inchipui prin ce emotii ai trecut! important e ca totul e bine, ai de unde sa pui in burtica,si sunt sigura ca o sa se divida bine minim 3! iti tin pumnii in continuare!
Danita, ma bucur ca ne mai saluti! sarcina usoara in continuare si bebic sanatos!
Musete, bine-ai venit!daca tot te gandesti la FIV, eu sper sa si reusesti din prima!
Zouzounaki, nici eu nu m-am ingrasat de la stimulare, doar imi cade un pic mai mult parul, cred ca-i normal dupa atatia hormoni si stres!
Cristina, o sa treci si peste asta si o sa fie bine!

Pup toate fetele, gravidoase si aspirante-viitoare burtici!!!

Imi vine si mie randul...
Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musete spune:

Erata: MRL (LILIANA)

SCUZE!!!
Musete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musete spune:

Andicu, sa te auda Dumnezeu!!!!!

Musete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Va multumesc din tot sufletul pentru incurajare.

Acum am o intrebare pe care au mai pus-o si altele la vremea respectiva: utrogestanul sa il pun si maine dimineata inainte de ET

Cristina, nu te speria. Eu am avut ~ 30 foliculi dar doar 8 dintre ei erau maturi. Din acesti 8 au rezultat 5 ovocite de calitate. La intrebarea mea in acele momente mi-a raspuns o asistenta care mi-a zis ce a vazut. Dr. mi-a punctionat toti foliculi, prin urmare a vazut ea bine dar nu stia ca ne bazam doar pe 8 dintre ei. Mult, mult sucees maine la punctie. Iti tin pumnii.

puiramy, drum bun la mare si relaxare placuta. Mi-a zis dr. ca embrionii se prind cam la 6-7 zile de la punctie (nestiind ziua exacta a ET) prin urmare la tine deja s-au prins. Ai mare grija de ei.

zouzounaki, de data asta m-am ingrasat ~ 4 kg. Anul trecut ~ 7. Dar cum ziceau fetele fiecare cu organismul ei. Eu le-am pus mai mult la inceput in perioada supresiei hipofizare.

MRL, esti inca activa aici pe forum se pare ca iti gasesti locul printre fete sufletiste

andicu, deocamdata stim ca s-au fecundat 2 voi vedea maine cat de bine. Si sper ca cei 2 sa nu se fi oprit din evolutie.

ingeras26a, ai raspunsul la intrebarile tale. Peste 2 saptamani il vei avea si la ultimul. Da Doamne sa fie precum spui.

liana, avalon, cristinici, cecilia, gabiu, va pup pe toate .

Inca o ca embrionii sa treaca cu bine noapte, ca de maine voi avea mare grija de ei sa se cuibareasca bine la mine in burtica.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sisly spune:

Buna seara fetelor
Eu sunt relativ noua pe forum.
Am un FIV nereusit la activ si o intrebare ptr voi: La punctie, a avut cineva dintre dintre voi hemoragie?
Eu am singerat foarte tare si nu stiu ce s-a intamplat.Doctorul nu mi-a dat amanunte.
Cand m-am trezit din anestezie sub mine era efectiv balta de singe.Nu mai singeram bineinteles dar a doua zi am eliminat un cheag.
Vi s-a intamplat si voua asa ceva???????

Am gasit un site in care explica ca acest fenomen ar fi una dintre "complicatiile" care pot apare la un FIV

Adevarul este ca unul dintre ovarele mele este pozitionat in spatele uterului sau ... asa ceva....si mi s-a spus ca este mai greu de punctionat.
S-ar putea ivi complicatii ulterioare?

Pentru toate fetele: sa ploua cu
SISLEY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISTINA38 spune:

Draga, Monilad, simt ca sunt la capatul puterilor, tu ai avut 30 foliculi, eu doar 16, din cate mi s-a spus 9 maturi poate au mai crescut intre timp si restul, ultima eco am facut-o luni dimineata.
Si ca sa fie toate bune, tocmai m-a sunat prietenul meu, este la 90km de Buc la un servis auto, i s-a spart conducta de apa, a luat o amenda de 5 mil. si i-a luat si certificatul de inmatriculare, de ce.........nu stiu mai multe, ce Dumnezeu sa inteleg ca mi se intampla???Mai am un pic si clachez.
Oare se vor rezolva toate bine sau.....nici nu vreau sa gandesc.

Maine....vom vedea!!!
Ma voi gandi la tine, sper sa reusim TOATE.

va sarut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

Cristina, gaseste-ti echilibrul ca nici nu stii cat de bine va fi si cat de mult te vei bucura; pai, 9 e superbine; decat multi si goi, mai bine putini si zdraveni; e ca la flori, daca sunt mai rare cresc mai mari;
iar cu patania prietenului, mai bine!!! s-a spart ghinionul ; de condus mai are voie sa conduca, nu?

Cristina,[b]Moniland,[/b] mi-am facut chiar acum o cruce mare pentru voi si Puiramy (pacat ca nu stiu numele de botez), in semn de rugaciune.
Sa va ajute Dumnezeu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISTINA38 spune:

dj_mama, m-ai facut sa zambesc, cred ca ar trebui sa fi langa mine sa-mi dai cateva sa nu ma mai plang ca o baba nebuna ce sunt.Nu mi-a spus ca nu ar mai avea voie sa continue drumul, voi afla mai multe cand va ajunge, trebuie sa fie dimineata la 10.00 sa dea proba, doar atat.
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Fetelor va tin pumnii la toate sa se prinda puiutii, sa se divida bine, sa fie ovocite in foliculii, ce mai sa va fie bine!!!

Dana
Poze

Mergi la inceput