Mamici casnice (10)

Mamici casnice (10) | Autor: impreuna

Link direct la acest mesaj

Mamicile noastre casnice

Impreuna (Flavia - 28.08.1979) mami de Sara (25.11.2004)
candy24
diadaniela (Dana) mami de Alexandra (27.11.2002)
irina.c mami de Ilinca (26.04.2004)
mirela alina mamica (07.10.1977) lui Matei (11.09.2003)
baby-boom mami (Florina) de Elise
andora (Andreea - 14.02.1977) mami de Raluca-Maria (Gogo) (10.10.2004)
Porumbel30
Mona_B mami de Vlad Andrei (5.12.2004)
Anculina mami (30.06.1977) de Maria Carolina (26.05.2004)
vladhana (Hana) mami de Vlad Cristian (1.03.2004)
andradanatalia (Andrina), mami de Andrada Natalia, 3 luni
mihaela amalia mami (13.06.1982) de Amalia (14.10.2004)
alinutza13
Gargaritza (Cristina - 6.10.1977) mami de Irina (6.02.2005)
alexa si mami (Alina - 24.01.1979) mami de Alexa (23.10.2004)
neliana mami de Oana
gegea mami (04.04.1980) de Daria (03.04.05)
symaco mami (28.12.1982) de Vanessa Sybille (15.12.2002)
ange mami (Cami - 10.03.1972) de Maia (16.11.1998) si Robert (13.5.2003)
pinguleasa mami (Nicoleta - 18.10.82) de Alexandra Celine (20.12.2004)
adana25 mami de Andreea Alexandra
Tina_Welsh Tina (14.02.1984) si (5.04.2006)
ioana2004 mami (Mariana 22.01.1976) de Ioana (23.20.2004)
CRISMIR mami Mirela (1.03.1976) de Robert Cristian (19.10.2004)
Danelutza mami (Daniela - 14.05.1967) de Isabella (5.06.2005)
adinell mami de Andrei Matia
Nelia mami (22.09.1968) de Agata (28.06.2001) si Tudora (30.04.2005)
ralucule (1.07.1978) mami de Tristan (7.10.2004)
raalucutza


Continuam aici fetelor si asteptam oricand mamici sa ni se alature

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68902&whichpage=1" target="_blank">capitolul 9

Flavia (sotie si mamica fericita)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns symaco spune:


am revenit,dupa 8 zile de absenta!al meu sot a fost pe acasa cateva zile bbune si nu am mai avut loc la pc.a instalat si dezinstalat programe...si nu am avut nici o sansa sa intru!
am vazt ca doua capitole le-am pierdut,nu mai incerc sa citesc ca e chiar prea mult,incerc sa-mi dau seama din discutii daca sa intamplat ceva nou?!sper sa pot tine pasul cat de cat ca acusi vine we si iar nu mai pot intra!
burtica noastra e ok,azi mergem la controlul de rutina,sybille e binisor..azi dimineatza mi sa trezit cu tuse,cred ca de data asta nu mai scapam de raceala!
andreea,tina La multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Mai fetelor imi era dor de voi, m-am tot gandit in Buc. daca lungeam cumva timpul mi-ar fi placut sa ma intalnesc cu voi. N-am reusit nici macar cu cine mi-am propus

Sa va spun asa pe scurt cum a fost: bine
Acolo ne-am distrat super, doar ca am ajuns foarte tarziu, am facut pe drum 12 ore!!! Asa ca nu ne-au mai iesit planurile sa ne intoarcem seara inapoi si am mai ramas o zi.
Acolo am ajuns rupti, ne-am intalnit cu prietenii, seara la 10 ne-am dus sa-l sarbatorim pe unul din prieteni care isi tinea ziua, in Mall Platza (Andreea m-am gandit la tine, ca tu stai prin zona) si am chefuit, mancat bine, ne-a prins miezul noptii. Si am ramas sa dormim tot acolo in zona, la niste prieteni, care stau in garsoniera:) Noi eram 5 (eu, sotul, 2 prietene si inca un tip) si am vrut sa dormim toti intr-un loc, asa ca inchipuiti-va 7 intr-o camera mica mica, cu un pat si o saltea:) Oricum prea putin am dormit, dar s-a meritat
Ieri abia am apucat sa mergem putin prin oras, sa ne intalnim iar cu cativa prieteni si a fost super, super, dar mi s-a parut timpul asa de scurt...
Deja mi-am planificat cu fetele alta iesire, poate chiar luna viitoare, fara barbati, sa ne putem face de cap, cel putin prin magazine
Deci cam atat, pentru mine n-a prea fost ziua indragostitilor, ci o ocazie faina sa iesim cu prietenii si sa ne distram. Noi 2 abia acum urmeaza sa sarbatorim, avem toata viata inainte:)

Vad ca si voi ati avut parte de musafiri si chefuri, las ca ne luam noi revansa:)

Cami ai mare dreptate cu lista asta, adevarul e ca nici mie nu-mi place dar tot n-am avut timp sa o bibilesc:) Ar trebui sa ne facem un user comun, daca stiti cumva ce trebuie facut ar fi bine.
Daca nu, intrebam, ne informam...:)

Fetele noi, v-am trecut pe lista :) Speram sa fiti active.

Din cate am vazut nu mi avem copilasi bolnaviori, Daria era sa faca buba, bine ca a trecut

symaco, 8 zile? wow :) Acu tre sa iti iei revansa. Ma bucur ca burtica e bine, sa ne mai spui ce zice nenea doctor, Sybille sa nu prinda raceala si microbi, da-i un ceai cald si sa speram ca scapa de tuse.

Fetelor va pe toate, incerc sa revin mai tarziu ca nu=mi vad capul de treaba, n-am mancat, n-am despachetat, iar Sara nu ma lasa sa scriu :(


Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Cami ,pai bine ma,o data ma culc si eu devreme si atunci voi faceti conferinta?
Spune-ti repede cine a fost la conf. si ce ati vb.

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Flavia ,ce ti-ai luat frumos din Bucuresti?

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Am revenit la raport: am papat, am facut la olitza, iar peste putzin timp mergem la nanitza.

Flavia vad ca te cam dai la fund, nu vrei sa ne incintzi si noua orekile cu povesti, ha ! Intri numai ca sa inchizi si deschizi capitole, apoi... cit mai pot trancani.

Andora am okit poza cu kupilu' tau, aia cu limbitza si aia cu ... pregatita pentru vara. E scumpa foooooooocccccccc.

Symaco, bine ai revenit, absenteismele cu motiv se scuza, ai grija de burticutza si sa ne spui ce-ai facut la control.

Fetelor, multzumesc pentru sfaturile cu privire la catzel, ce sa-i fac il lasa femeia in gradina, cite odata mai pleaca si ea de acasa, si cred ca bietul animala latra mai mult de foame.

Daniela si principesa ISABELLA (5 iunie 2005)

http://community.webshots.com/user/danielaaddario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Scuze, am scris mesajul, dar fiind ocupata cu olitza, n-am cascat intii okii inainte de a-l trimite.

Daniela si principesa I
SABELLA (5 iunie 2005)

http://community.webshots.com/user/danielaaddario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Symaco pup fetita scumpita si burticuta Hai da-i drumu' la povestioare!!!!
Alina.... offff si eu toanta sunt stiam prea bine de 14, imi pare rau ca serviciul l-a acaparat pe tati dar va l;uati voi revansa stiu eu!!!!!!!! Sa vii pe mess sa-ti fac o cantare cu uraturi
Flaviaaaaaa.... 12 ore? Ptiu nasol mai.... dar tot nu mi-e mila si te servesc cu niste pai cum domnule sa stati inghesuiti la garsoniera si la mine sta sufrageria libera noaptea? La 2 minutele de plaza? Na! Doare? Bun Sa nu se mai repete ai inteles? Hihihi sau sa nu te sperii prea tare ca data viitoare ma ocolesti sigur Si cum fuse chefu-n Plaza? Vreau sa vad ce hainute ti-ai cumparat!!!!!!
hai ca sunt violenta rau, merg pe afara sa ne calmam si eu si goguta, mi-a casapit 3/4 de iaurt singurica si pe jos e inca curat merita si ea o plimbarica... si mami o durere de sale de carat carut si cartofi si lapte ca ramasei fara

PS: Si eu ca Dana: ce pierdui la conferenta>?

Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Eh fetelor, voi stiti cum e sa mergi cu barbati la cumparaturi?:)
Eram doar 3 fete si 5 baieti (dintre care 2 barbati insurati:) si cum intram intr-un magazin, dupa 2 minute ne intrebau "mai stam mult?"
Asa ca am apucat sa-mi iau niste toale, 2 perechi de pantofi si ceva cosmetice, da putine ca n-am avut timp sa probez. Ma disperau astia, da las ca a fost bine si asa.

Andreea pai ce sa fac dc n-am avut nr tau de tel sa-ti dau un bip:) Faza e ca aveam unde sa mergem toti, doar ca noi am vrut musai sa stam la prietenii astia, iar ceilalti au vrut cu noi si uite asa:P
Sa inteleg ca tu ai scapat de soacra?

Am uitat sa va spun de ce a fost asa lung drumul spre Bucuresti cand am mers incolo: am avut un incident (ca accident nu-i pot zice ca n-am patit nici unu nimic) era zapada pe drum si pe dedesupt gheata, asa ca la urcarea pe un pod am derapat, ne-am intors de cateva ori pe mijlocul soselei (noroc ca nu venea nici o masina) si am sarit cu spatele pe marginea podului, iar sub noi era o rapa de vre-o 2 m. Am incremenit, ne-am oprit cred ca pe ultimul milimeru, ca era cat pe ce sa o luam in jos. Stateam ca in filme in masina, ne era frica sa ne miscam sa nu cumva sa o i la vale si sa ne rasturnam. Pana la urma am iesit si am asteptat sa vina cineva sa ne scoata masina. Era sinistru locul ala, cu cruci de la alt accidente, cu parapetii rupti la cati altii au zburat pe acolo. Apoi ne-a luat ceva timp pana ne-am dres masina sa putem pleca cu ea. Si am mers incet pana in Bucuresti de frica sa nu avem alte peripetii. Bine ca am scapat, ca mi-am vazut moartea cu ochii.

Cand ne-am intors am venit pe valea Oltului si drumul a fost super bun si uscat

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symaco spune:

fetele,povesti prea palpitante nu avem...pana acum cateva zile mergeam la plimbare innotamd prin munti de zapada,acu incepu sa ploua,probabil vor incepe inundatiile.stam cu ochi pe tv si ne crucim..magazine care se prabusesc din cauza greutatii zapezii,pompieri si jandarmi+voluntari care stateau cocotati pe acoperisurile plate de la gradinite ,scoli,magazine si curatau muntii de zapada.o perioada am evitat sa mergem la cumparaturi dealea in care sa uitam de noi.cumparat rapid ce avut nevoie si iesit!
we asta mai lucrez si daca totul ok si celalalt si pe urma chiar raman acasa,imi expira si contractul luna viitoare!burta mi-a crescut mult,ne miscam tot mai greu si plimbarile sunt tot mai scurte ca wc portabil inca nu am gasit de cumparat!
flavia,iar facusi party...bravoo voua!dupa nastere,daca totul ok si fetele mele vor fi cumintele cred ca o sa-mi iau si eu o babysyitter pt o seara si ies cu sotul undeva...ca nici nu imi amintesc cand am iesit ultima data impreuna!
mai,vreau si eu la conferinta...haideti sa o planuim?`!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symaco spune:

offffff,flavia bine ca ati scapat cu bine...imi imaginez ce sperietura ati mai tras!
lasa flavia,ca de cumparaturi mai ai timp si cred ca magazine ´´mistoace´´sunt si la cluj,iar ca ati dormit toti 7 in garsoniera cred ca a fost cireasa de pe tort si v-ati simtit tare bine!

Mergi la inceput