Mamici casnice (8)

Mamici casnice (8) | Autor: impreuna

Link direct la acest mesaj

Mamicile noastre casnice

Impreuna (Flavia - 28.08.1979) mami de Sara (25.11.2004)
candy24
diadaniela (Dana) mami de Alexandra (27.11.2002)
irina.c mami de Ilinca (26.04.2004)
mirela alina mamica (07.10.1977) lui Matei (11.09.2003)
baby-boom mami (Florina) de Elise
andora (Andreea - 14.02.1977) mami de Raluca-Maria (Gogo) (10.10.2004)
Porumbel30
Mona_B mami de Vlad Andrei (5.12.2004)
Anculina mami (30.06.1977) de Maria Carolina (26.05.2004)
vladhana (Hana) mami de Vlad Cristian (1.03.2004)
andradanatalia (Andrina), mami de Andrada Natalia, 3 luni
mihaela amalia mami (13.06.1982) de Amalia (14.10.2004)
alinutza13
Gargaritza (Cristina - 6.10.1977) mami de Irina (6.02.2005)
alexa si mami (Alina - 24.01.1979) mami de Alexa (23.10.2004)
neliana mami de Oana
gegea mami (04.04.1980) de Daria (03.04.05)
symaco mami (28.12.1982) de Vanessa Sybille (15.12.2002)
ange mami (Cami - 10.03.1972) de Maia (16.11.1998) si Robert (13.5.2003)
pinguleasa mami (Nicoleta - 18.10.82) de Alexandra Celine (20.12.2004)
adana25 mami de Andreea Alexandra
Tina_Welsh Tina (14.02.1984) si (5.04.2006)
ioana2004 mami (Mariana 22.01.1976) de Ioana (23.20.2004)
CRISMIR mami Mirela (1.03.1976) de Robert Cristian (19.10.2004)
Danelutza mami (Daniela - 14.05.1967) de Isabella (5.06.2005)
adinell mami de Andrei Matia
Nelia mami (22.09.1968) de Agata (28.06.2001) si Tudora (30.04.2005)


Continuam aici fetelor si asteptam oricand mamici sa ni se alature

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68226&whichpage=1" target="_blank">capitolul 7

Flavia (sotie si mamica fericita)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Fetelor o las balta, cum ziceti voi, da nu chiar acuma. Ii urmaresc din umbra, macar sa-i sperii, da mi-am facut alta adresa de mail ca sa nu stie ca e vre-o legatura cu mine:)

symaco si Daniela voi vorbiti de freze, si a mea are asa putin par ca nici n-am ce pieptana:) Sper sa-i creasca, de cand am nascut-o a fost cheliuta tare. Cand a fost bebe imi placea asa, da acuma as vrea sa semene si a a copil:))

Fetelor, pe unde sunteti azi?

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Flavia, nici Isabella n-are par mult, dar de un motzuletz in frunte tot are.

Si daca tot ai spus unde sintem, iaca eu sint ca am vrut sa inchid un oki, da's-o trezit cupilu, asta acum vreo doua ore jumate, acum a adormit din nou, asha ca... mami danseaza.

Aaa, am vazut ca la mamici e scrisa si data nasterii: pune si la mine 14.05.1967, pina la virsta Nadiei Comaneci mai fac un pui

Daniela si principesa ISABELLA (5 iunie 2005)

http://community.webshots.com/user/danielaaddario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

Buna ziua fetelor!!!
Abia acuma am "scapat" de un musafir...."nana mica", adica fata nasei de botez a lui Amalia, ca ea invata la Iasi si a venit pe la noi ca ii era dor de fata, si a trebuit sa stau cu ea...ca si asa ne vedem destul de rar...




www.tickercentral.com/view/4ufc/3" target="_blank">Mihaela si bbwww.tickercentral.com/view/4ufc/4" target="_blank"> Amalia


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55265" target="_blank">O poveste minunata...

Site Amalia


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Symaco,multumim!
Flavia,cand era de varsta Sarei ,nici Alexandra nu avea par.

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symaco spune:

nici noi nu avem asa mult par si ala care e moale,ca si puful de bebelus si rarut!dar creste repejor si ne intra in ochisori si cum zice syb´´face bubu la ochi´´!
pe a mea cica o pun la nani si dupa 10 minute vine...´´gata cu nani´´....ia du-te si mai incearca odata sa faci nani ii zic,iar syb´´ooffff,no bine´´
ma duc sa imi aspir ca de alaltaieri nu am aspirat,nu ca ar fi mult...dar in bucatarie e balamuc tare,si daca tot scot aspiratorul,atunci dau prin toata casa!.mai las pc-ul deschis,desi nu e o idee buna ca ma distrage...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Fetelor, azi a nascut Porumbel30
Sa speram ca o vom avea cat mai curand printre noi, sanatoasa si feritica

Mihaela ma bucur ca ai avut cu cine schimba o vorba, astept sa-mi vina si mie o musafira:)

Dana tu ai vazut-o pe Sara, chiar asa cheliutza era si a ta?:)
Si acuma are un par lung scumpa de ea.



Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

quote:
Originally posted by symaco
mai las pc-ul deschis,desi nu e o idee buna ca ma distrage...


Cunoastem situatia:)))

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Flavia,era la fel de cheliuta ca si a ta.De pe la 1 an a inceput sa-i creasca parul.Ai rabdare ,sa vezi pana la Craciun ce par lung o sa aiba.

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

nelia,merci esti finutza rau!"arat bine" pe dinafara.Data viitoare sa-ti arat suncile din pantaloni si sa stii ca Ira m-a invatat sa fac abdomene.Ea face 100 pe zi.Eu doar 30 ca de,sunt mai baba:)))

noi facem mai putin bine
acum e Robert bolnav.Aseara mi-a vomat,tuseste,dimineata avea febra...
am impresia ca Maia a colectat ceva virusi la scoala si ni i-a adus acasa

nelia, sa stii ca m-ai pus in dificultate cu pompele! sa stii ca tu ai dreptate.Cu cat i le pun mai des cu atat devine mai dependent de cortizonul ala Stau cateodata ssi ma intreb daca este sau nu asmatic?!?! De data asta chiar daca tuseste am refuzat sai pun pompa cu cortizon.I-am dat-o pe cea de dilatare.Niciodata nu mi-a facut criza dinaia de care-mi povesteai tu cu sufocat,invinetit,etc.Brrrrr... si Doamne pazeste-ne!
El doar tuseste pana se ineaca cu secretiile si apoi Cum face asta cum sar cu pompa pe el.Cred ca am gresitttt
De ieri i-am dat ambroxol.Poate copilul e doar "virusat" nu ca face criza de astm.
Astia aici nu stiu altceva decat pompe,astm de cum tuseste putin copilul

Flavia,eu nu inteleg mare lucru din ce spui tu acolo insa pot sa-ti sugerez sa fii precauta

revinnnnn ca raman fara baterie....fuggg

ange,mamica de 2 ori

foto
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=12366" target="_blank">povestea Maiei
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=16811" target="_blank">povestea lui Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

nelia,merci esti finutza rau!"arat bine" pe dinafara.Data viitoare sa-ti arat suncile din pantaloni si sa stii ca Ira m-a invatat sa fac abdomene.Ea face 100 pe zi.Eu doar 30 ca de,sunt mai baba:)))

noi facem mai putin bine
acum e Robert bolnav.Aseara mi-a vomat,tuseste,dimineata avea febra...
am impresia ca Maia a colectat ceva virusi la scoala si ni i-a adus acasa

nelia, sa stii ca m-ai pus in dificultate cu pompele! sa stii ca tu ai dreptate.Cu cat i le pun mai des cu atat devine mai dependent de cortizonul ala Stau cateodata ssi ma intreb daca este sau nu asmatic?!?! De data asta chiar daca tuseste am refuzat sai pun pompa cu cortizon.I-am dat-o pe cea de dilatare.Niciodata nu mi-a facut criza dinaia de care-mi povesteai tu cu sufocat,invinetit,etc.Brrrrr... si Doamne pazeste-ne!
El doar tuseste pana se ineaca cu secretiile si apoi Cum face asta cum sar cu pompa pe el.Cred ca am gresitttt
De ieri i-am dat ambroxol.Poate copilul e doar "virusat" nu ca face criza de astm.
Astia aici nu stiu altceva decat pompe,astm de cum tuseste putin copilul

Flavia,eu nu inteleg mare lucru din ce spui tu acolo insa pot sa-ti sugerez sa fii precauta

revinnnnn ca raman fara baterie....fuggg

ange,mamica de 2 ori

foto
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=12366" target="_blank">povestea Maiei
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=16811" target="_blank">povestea lui Robert

Mergi la inceput