Ce mai gatim japonici?Sfaturi,retete,idei...(3)

Ce mai gatim japonici?Sfaturi,retete,idei...(3) | Autor: devylla

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62973" target="_blank">1/www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66079&whichpage=1" target="_blank"> 2



Oky doky
Poftiti bucatarese la un nou capitol


poze noi
3 generatii
"Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati."
Sabina

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dolphin9913 spune:

Trecui si eu o fuga pe aici. TAKI apa pui sa fie cam pe la jumatatea compozitiei si fierbi la foc mic, ai grija cum amesteci sa nu farami dovlecelul. SPOR LA TREABA si sa ne anunti si pe noi cum ti-a iesit.
Fetele stiti ca am facut ieri o rulada syake roll SHIPPAI mi-e nu prea mi-a placut la gust, sotului ia placut si nici yulia nu prea a mancat. Cand am vazut reteta la TV si cum se mirau JP de ea cand o mancau am zis sa vezi ce reteta fac de va dau pe spate
Altadata cand voi mai face retete intai le testez eu sa vad cum sant la gust si spoi le scriu.
Aseara pe la ora 10:30 mi-a venit de ceva dulce si m-am apucat sa fac rulada cu crema de alune , mi-a iesit super fata de data trecuta.
Mai am 2 retete noi dar intai le testez
Va doresc un weekend placut si ne vedem luni pa pa pupici

POZICI www.snugglepie.com/ezb/368410.png" target="_blank">YULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Taki spune:

Fetelor, am renuntat la mancarea cu dovlecel, o sa o fac luni, azi am facut Gratan cu vinete, tot pe forum am gasit reteta. Mi-a iesit o splendoare, sotul s-a minunat nu alta. Am facut si poze, dar nu stiu cum sa le pun pe forum ( un sfat ).
Multumesc si ne auzim luni cu dovleacul!

Pupici dulci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

buna! am vazut cateva poze cu mancaruri, dulciuri, ce pofte mi-ati facut.
vreau si eu reteta la rulada (nu am vazut-o pe forum)

Taki, bine ai venit. In leg cu pozele, fa-ti cont de ex. pe webshots, downloadeaza programul pt a incarca mai multe poze o data si apoi pune link-ul de la poze aici pe webshots.

O duminica frumoasa sa aveti!

_
O zi plina de bucurii, Eli & Stef
noi www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32097" target="_blank">Nasterea broscutei Alte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanako2004 spune:

din nou la bucatarie
ce mai feceti bucatareselor??
astazi ce aveti la meniu?
-DOLPHIN eu fac si astazi rulada ca ia placut si sotului si la emilica insa de data asta voi pune si fructe ca sotului ii place cu capsunele si mandarine
totul e pregatit insa trebuie sa ma apuc de compozitie
iar pentru masa de pranz voi face din nou OJIA yami yami
pt masa de seara inca nu ma-m gandit insa poate vine dolphin cu ceva nou
va pup si va astept la bucatarie dar si cu meniul


INGERASUL NOSTRU poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanako2004 spune:

quote:
Originally posted by eli

buna! am vazut cateva poze cu mancaruri, dulciuri, ce pofte mi-ati facut.
vreau si eu reteta la rulada (nu am vazut-o pe forum)

Taki, bine ai venit. In leg cu pozele, fa-ti cont de ex. pe webshots, downloadeaza programul pt a incarca mai multe poze o data si apoi pune link-ul de la poze aici pe webshots.

O duminica frumoasa sa aveti!




-ELI eu reteta de rulada o am de la dolphin na mai scriso aici mi-a dato pe yahoomessengerinsa cu siguranta o va scrie ea si aici

_
O zi plina de bucurii, Eli & Stef
noi www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32097" target="_blank">Nasterea broscutei Alte



INGERASUL NOSTRU poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Neata fetelor,

Samnata si duminica am bolit azi ce mi-am mai revenit.
Am facut un bento saracacios in dimineata asta,ieri si alaltaieri a facut sotul de mancare ca eu eram cu frisoane si febra infasurata in muuuuulte paturi.
Azi o sa fac niste ficatei romanesti cu o salata.



poze noi
3 generatii
"Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati."
Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanako2004 spune:

gata terminasi si cu rulada
acum sa ma apuc si de masa de la pranz
am pus si sunt jos la poze


INGERASUL NOSTRU poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Taki spune:

Fetelor. eu de ce nu pot sa-mi pun pozele aici. Mi le-am pus in profilul personal, dar nu apar pe pagina forumului...
Acum ma duc la spital, ca am niste mancarimi de nu pot dormi noaptea. Voi a-ti avut mancarimi pe tot corpul in timpul sarcinii??


http://community.webshots.com/user/Takahashi122

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanako2004 spune:

TAKI eu le pot vedea pozele talenu stiu de ce tu nu le poti vedeasi eu avusem mancarimi in timpul sarcini insa ma dadeam cu cema si era okti-am vazut burtica ce frumoasa esa ai nastere usoara si un bebe sanatos
vreau si eu.....cine stie poate poate!!

INGERASUL NOSTRU poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanako2004 spune:

terminasi si cu masa de pranzfacui OJIA ca e simplu si gustosam facut si se afla jos la poze
de acum pana diseara relax [tvv]si emilica
va pup si va astept
-dolphin mama unde esti?
azi nai chef de noi?
-devylla i-mi pare rau sa aud ca est bolnavioara iapoate-ti trecesa te faci bine si sa vii la bucatarie ca si asa suntem putine

INGERASUL NOSTRU poze

Mergi la inceput