Eczema, ciuperca sau ce o fi pe manutza

Eczema, ciuperca sau ce o fi pe manutza | Autor: sinzi_ana

Link direct la acest mesaj

Acum am observat ca lui DAvid i-a aparut pe bratz, o iritatie, sau o ciuperca nu stiu ce este...
E de marimea unei monede de 10 bani (500 de lei) si nu se vede, dar e aspra la pipait.
Cu ce sa ii dau??? Ce crema sa cumpar??? Ce o fi??
Pana una alta, i-am dar cu o crema de-a mea cu aloe vera pt buze...asta aveam la indemana...
Suntem in deplasare si nu am farmacia la mine si nici dr....

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingerash spune:

vezi daca nu ai de unde sa cumperi ceva crema cu galbenele (din aia super concentrata), aaaaaaaaah - alifie ii zice!
de cand ma stiu, mama mea foloseste aia la toate si in majoritatea cazurilor o ajuta

Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru că nu se stie cine se poate îndragosti de zâmbetul tău!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonia Antonia spune:

Poate ca David are totusi un teren atopic (alergic) si ca ce i-a iesit pe brat este o dermatita atopica. Ti-am urmarit postarile si se cam leaga lucrurile. Mai bine informeaza medicul alergolog de la Bucuresti...Motivul pentru care mai urmaresc evolutia lui David este ca ma aflu in aceeasi situatie cu fetita mea.
Va doresc multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonia Antonia spune:

Poate ca David are totusi un teren atopic (alergic) si ca ce i-a iesit pe brat este o dermatita atopica. Ti-am urmarit postarile si se cam leaga lucrurile. Mai bine informeaza medicul alergolog de la Bucuresti...Motivul pentru care mai urmaresc evolutia lui David este ca ma aflu in aceeasi situatie cu fetita mea.
Va doresc multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonia Antonia spune:

Se pare ca am facut o greseala tehnica si am postat de 2 ori acelasi mesaj. Scuze...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

eu fac chestia asta de vreo 2 ani in sezonul rece, dar pe miini. acu' i-a aparut si lui tati. pina acum n-am descoperit nici o crema buna, da' o sa o incerc pe cea cu galbenele. cineva imi spunea ca i-a fost de mare folos crema de la neutrogena. miine o sa le cumpar pe amindoua.
alexa are ceva de genu' asta pe burtica, dar mai mare. o sa mergem la dr. sa ne clarifice.

alexa & fam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

cele mai bune creme sunt cele de la atoderm (zic eu). Intr-adevar sunt si pentru dermatita atopica. Eu nu am gasit sa le cumpar inca dar probabil ca le voi comanda de pe site-ul lor.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Nu este decat o singura "bubita" si este in partea superioara a mainii...nu a fost expusa la frig...
E prima data cand face asa ceva...
O sa incerc cu crema de galbenele...eu am presupus ca e o ciuperca...


Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisia76 spune:

Si fetitei mele ii apar cateodata pete aspre la pipait. Eu banuiesc ca e de la apa calda din retea. Ii dau cu Triderm si ii trece in 2,3 zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

La dermatita apare doar o singura pata??? Sau mai multe???
PAta este incolora, dar o simt la pipait...

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

ale Oanei sunt incolore, aspre la pipait, iar perioade mai rele, sunt rosii

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput