Bebelusi de iulie-august 2005 (21)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Am vazut in unele poze la voi, ca unii bebelusi stau deja in fundic la 4 luni. Pot si eu sa o tin asa pe Petra. Are tentative de ridicare a capului si ma gandesc sa o ridic putin in fundic sa mai diversificam programul. Este ok?

Codruta & Petra (9 august 2005)

Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebestrumfitza spune:

Oana:felicitari pt dintisor.....cred ca si pe Matei il mananca gingiile!

Mona:La multi ani!!!!sa fiti fericiti si sanatosi!

Deny:Matei se trezeste pe la 6.30-7.30, doarme cam ora pe la 10, mai fura o ora(la tzatza) pe la 12.30, si mai doarme cam 1 ora jumate pe la 4,5.Dar sunt si zile in care doarme doar o ora.

Va pup!

De ieri i-am dat lui Matei, pe lg sucul de morcovi cu un pic de mar, si supita.....si-i placeeee....yamyam!

http://uk.photos.yahoo.com/ph/anca_0901//my_photos

anca si matei(04/07/05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebestrumfitza spune:

noapte buna la mamici si bebici!!

http://uk.photos.yahoo.com/ph/anca_0901//my_photos

anca si matei(4 iulie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monical spune:

Buna seara mamici si bebici
Emaaimee - la recomandarea pediatrei am inceput diversificarea si mie mi s-a parut devreme
oricum intampinam probleme cu mancatul, impinge cu limbuta tot afara.
Adriana - Sa creasca mare crestinelul , e atat de dragut
Albinutzza , Ella 2000 - multumesc
Albinutzza - Dumnezeu sa-l odihneasca in pace !
Monai - e super ca sotul tau s-a ocupat duminica de fetita ta, astfel ai avut si tu putin
timp pentru tine
revin



Monical+ Andrei (03 august 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monical spune:

Ella 2000 - saptamana trecuta joi mi-a spus pediatra - Andrei are 3 luni si 18 zile, oricum acum papa numai Nan pentru ca acum laptele meu e tare slab

Stie cineva cum se opreste lactatia ?

Monai - La Multi Multi Ani !, Ce voinica e Sara ?!
Acusor - Succes la cura, cred ca de luni iti voi fi alaturi in cura de slabire, eu trebuie sa dau jos 15 kg
Anis - multumesc pt site
Giana - am avut aceeasi problema , eu am pus vina pe kg in plus si pe perioada lunga abstinenta dar discutand s-a rezolvat problema, prin urmare o discutie ar rezolva prb.
Oana - Felicitari pentru primul dintisor al Evei !
Deny - Andrei doarme cam o juma de ora la fiecare 2 ore si am descoperit ca daca-l scot pe blacon la aer curat doarme si 2 ore , dar daca il plimb pe afara doarme tot o jumatate de ora , noaptea se trezeste pe la 2 sau 3 si pe urma intre 5 si 6 , dar trebuie sa il adorm in carucior dupa baie , la ora 3 papa si pe urma il pun in patut si doarme

Azi adica ieri Andrei a mancat foarte foarte putin 475 ml si mai urmeaza masa de la ora 3 la care nu papa mai mult de 150 , e f putin, nu mai stiu ca sa fac cu el. Desi am inceput sa-i dau cu lg mar nu papa, cand stau sa ma gandesc ca sapt viitoare pe 28 suntem programati la vaccin si nu are greutatea necesare iar nu primeste vaccin , l-am cantarit aseara are doar 5.800, imi vine sa-mi iau campii. Mai e vreun bebe care a luat doar un singur vaccin ?

Sper ca ziua de azi sa fie mai frumoasa decat cea care a trecut. Odihna placuta tuturor!





Monical+ Andrei (03 august 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

MonicaI-ce sa-ti zic de greutate,eu o trezesc pe fata la 2-3 ore noaptea sa pape si chiar papa,acum se trezeste ea s-a invatat.Mie mi-e tare teama de diversificare sa nu se enerveze si sa pape mai putin.De aia o sa aman pana la 6 luni.
Codruta-daca tine deja capul poti sa o pui intre perne.
Si iaca asa tre sa ma culc iara ca am venit sa beau apa.
Somn usor,vorbim maine.


decu fundita

http://pg.photos.yahoo.com/ph/anca76nitu/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Mona, la multi ani!!!Multa sanatate tie si familiei tale!!

Oana, wow, felicitari pentru primul dintisor!!!!!
Mama ce nora prodigy am super!!!!Si pe Aidan il mananca gingiile tare de tot, baga in gura si roade tot ce poate.

Vreau sa va spun ca Aidan a trecut la nr 2 la papa de bebei si azi a mancat un borcanas de 115g de curcan cu cartof dulce la o singura masa.
I-a placut foarte mult si ii place si dovlecelul la nebunie.
Deasemenea papa tot felul de fructe amestecate.Acum la nivelul doi sunt tot felul de fructe amestecate.Imi place la nebunie sa ii dau papa cu lingurita sa vad cum deschide gurita ca un baiat mare.

Adriana si bebe Aidan Alexander(27.06.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/blackpanterro/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

OanaC felicitari ptr primul dintisor al Evei. Venim si noi din urma mai avem putin pana sparge gingia.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabriel_bambache/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ella2000 spune:

Oana, felicitari ptr primul dintisor!!!!

ei...scapam de colici dam de durerile cu cresterea dintisorilor, scapam de asta dam de plimbat bb sa paseasca ... si ajungem sa trecem prin multe alaturi de scumpicii nostri!

eu am o problema cu Iulia... nu stiu daca acesta e modul ei de manifestare... dar de cand e Paula in viata ei... nu mai doarme decat tarziu dupa 1 -2 dim! atunci cauta sa ma acapareze total: joc, papa, sa dorm cu ea etc... nu mai stiu ce sa fac! sunt lata de somn si nu din cauza Paulei ci din cauza celei mari! plus ca ei nu-i face deloc bine acest program! la 7.30 e in picioare! Uf!...

Ella si fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ella2000 spune:

Katink, a cui e ziua astazi? A ta? oricum...LA MULTI ANI!...

Ella si printesele

Mergi la inceput