Gauri in urechiuse - la ce varsta?

Gauri in urechiuse - la ce varsta? | Autor: Ina869

Link direct la acest mesaj

La ce varsta este indicat sa facem gauri in urechiuse fetitzelor?

Nu stiu daca aici fac asa ceva in spitale dar as fi interesata sa stiu cind este bine fiindca vreau sa-i pun cercelusi.

Multumiri anticipate!


Ina si fluturasa

http://community.webshots.com/user/ina869
Virsta puisorului meu:
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20727;31/st/20051203/k/f560/preg.png

Sometimes by losing a battle you find a new way to win the war.(Donald Trump)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Eu stiu de la fetita nasilor ca i-a facut gauri pana sa o scoata din spital.
Si cred ca asta e practica in general...

Toanca si bebe Matei 18+

si albumul nostru:
http://pg.photos.yahoo.com/ph/piticel_24/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina costin spune:

Eu i-am facut fetitei mele la 5 luni cu pistolul,in Mall,doare putin dar nu a facut infectie si sunt perfect drepte.
Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timea spune:

I-am facut Marei la 4 luni, ne-a zis pediatra ca-i bine asa, la un magazin unde vindeau cercei, Ardene. 2 fete cu pistol, cercei speciali, a plans 10 sec, se pare ca de la zgomot. Nu se practica gauritul de urechi in spital, cel putin la MTL.
Sanatate maxima!

Timea si Mara 10 sept. 2004 si bb2 DPN 9 feb.2006
http://community.webshots.com/user/timea2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

daca ma va binecuvanta Dumnezeu si cu o fetita, am sa-i fac gauri in urechi in spital,pana nu plecam acasa. am vazut destule fetite care au ramas fara cercelusi pt. ca atunci cand au mai crescut parintii lor s-au temut sa le intepe ca sa nu ramana traumatizate.


Somewhere on this globe, every ten seconds, there is a woman giving birth to a child. She must be found and stopped.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aramona spune:

PE la 4 luni, la un magazin specializat, unde se faceau si gauri!
Nu a suferit, nu s-a infectat, e totul super OK!

Ramona si Maysa (27 ian. 2004)

Poze cu Maysa-"Duracell"



Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate.(Jack Penn)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

I-am facut in spital.
Cred ca cel mai bine e sa i le faci cat mai devreme, ca sa i se vindece pana afla de existenta creceilor si sa se traga de ei.
Nu s-au invectat, s-au vindecat complet in 2-3 sapt.


Eliana si Elena – 23 octombrie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Christel spune:

Eu le-am facut fetitelor dupa varsta de 1 an, pentru ca au fost nascute aici si aici nu se fac gauri pt cercelusi in spital.
La cea mica i-am facut chiar acum cand am fost acasa, i-a facut o asistenta care intamplator lucreaza la maternitate si ne spunea ca fetitelor li se fac in primele zile,in spital ca sunt mici si stau cuminti, infasati si nu simt mai nimic.
Noi am avut ceva de furca, a trebuit s-o tinem doi oameni ca se zbatea, nu atat ca o durea, dar mai ales ca nu stia ce i se intampla.
Mi-a fost mila de ea mititica, dar acum a scapat, arata si ea a domnisorica cu cercei si cand o intreb unde sunt cerceii, arata la ureche.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Eu i-am facut fetitei mele gauri in urechi la 6 luni...am tot amanat si nu stiu cat de bine am facut. Cu cat creste cu atat se sperie mai tare de ce i se intampla. Daca o fi sa mai am o fetita o sa incerc sa-i fac ceva mai devreme.

Mami Simona si printesa Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amalisimona spune:

Sorina are cercelusii pusi din maternitate (din ziua "externarii") si nu a avut nici o problema cu gaurile din urechiuse.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

eu i-am facut gaurile la vizita de 1 luna la dispensar. i-a facut asistenta cu un ac, a plins putin dar nu s-a infectatsau altceva. am vrut sa fac treaba asta in spital dar cercelusii au ajuns cam tirziu la spital (trebuiau sa stea o noapte in spirt) asa ca n-am mai avut incotro.

Mergi la inceput