Mamici de iulie-august 2005 (6)

Mamici de iulie-august 2005 (6) | Autor: Oana_B

Link direct la acest mesaj

Continuarea www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=39362" target="_blank">Mamicilor de Iulie august 2005 (5)

IULIE:

bubulicamica..................................UM 24 09.2004............DPN 2 iulie 2005.
Cris Ciurea.....................................UM 24.09.2004............DPN 2 iulie.2005
pisi_ella .........................................UM 27.09.2004............DPN ?
bebestrumfitza................................UM 1.10.2004..............DPN:24-29 iulie2005
emaaimee.........................................UM 2.10.2004..............DPN: 8 iulie2005
geaninaelena...................................UM 3.10.2004..............DPN 10 iulie 2005
Orca................................................UM: 7 10.2004;............DPN 15 iulie
Monicutz.........................................UM 8.10.2004..............DPN 15 iulie.2005
corbioana.........................................UM 7.10.2004..............DPN 16 iulie.2005
Albinutzza.......................................UM 11.10.2004 ............DPN?
Lory2004...................... ..................UM 14.10.2004............DPN 20.iulie.2005
BB23................................................UM 15.10 2004 ...........DPN:22 iul 2005,
MONAI............................................UM 17.10.2004 ...........DPN?
laura_s..............................................UM 18.10.2004 ............DPN:25 iulie 2005
JoyJ...................................................UM: 24.10.2004 ..........DPN?
letitia maria.......................................UM: 26.10.2004............DPN?
gabirus...............................................UM 31.10.2004.............DPN?
totha...................................................UM?..............................DPN 5iulie2005
Sorel...................................................UM 2.10.2004…..........DPN 8.7.2005
Katya.................................................UM 23.10.2004.............DPN?
Delia Grozav......................................UM 12.10.2004.............DPN 20.iulie 2005
adelau.............................................UM 16.10.2004 ...............DPN 23 iulie.2005
Monica-Elena..................ET 25.10.2004.......DPN 25 iulie 2005,DR Denisa Protopopescu


mika1...............................................UM 22.10.2004....................DPN 29.iulie.2005
nique15 ..............................................UM 23.10.2004............DPN 30.iulie.2005


AUGUST :

mitub................................................UM: 27.10.2004............DPN1.august.2004
diu...................................................UM 23.10.2004 ....................DPN 2.august.2005
Roxee...............................................UM 24.10.2004 ....................DPN 4.august.2005
peca................................................ UM 28.10.2004.....................DPN 4.august.2005
Katink...............................................UM 27.10.2004 ....................DPN 3.august.2005
Delia...............................................UM: 27.10.2004............DPN 6 august 2005
raducu...............................................UM 30.10.2004 ..............DPN:6.august2005
cin...................................................UM 30.10.2004....................DPN 6 august.2005
Anis...................................................ET 16.11.2004..........DPN 8 august 2005
acusor................................................UM 16.11.2004 ................DPN 23.august.2005
tpaula................................................UM 3.11.2004 ....................DPN 10.august.2005
cipcipcip............................................UM 2.11.2004..............DPN 12 august.2004
roxit...................................................UM:04.11.2004..............DPN:14 august 2005
Irdra...................................................UM 8.11.2004................DPN 14 august 2005
Filofteia.............................................UM 27.10.2004..............DPN 6-15.8.2005
Andan..................................................UM?.........................DPN 15 august 2005
oana0204.............................................UM 12.11.2004..............DPN 20.8.2005
bAly.................................................UM 19.11.10.2004 ....................DPN 25.august.2005
Lauion..................................................ET 21.11.2004...............DPN?
nadine2004 ........................................UM 21.11.2004 ..................DPN 28.august.2005
LuLi....................................................ET 22.11.2004...............DPN 22 august.2005
ginnet..................................................UM?.........................DPN 31 august 2005




Oana_B

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Ce mai faceti fetelor?

Noi suntem bine, ne-am dus de dimineata la eco, bebe este bine, se freca la ochii..cred ca se intreba de ce l-am trezit asa de vreme...ce sa-i faci ,are o mama mai crispata ..ce mai..dupa eco m-am linistit....ce faceam eu inainte teste in fiecare zi aproape,,,ce fac eu acum ecografii...cred ca o sa ma linistesc candva...sper...

Eu nu stiu ce sa ma fac..inainte de bb,aveam 48 de kg la 1.66...cu tratamentul de Fiv am m-ai pus 3 kg....deci am 51kg..si o burtica care se vede...nu atat kg sunt problema..ci faptul ca nu pot sa mai mananc mai nimik,am ajuns sa nu mai suport nici fructele...doar bananele le mai tolerez...iar daca incerc sa mananc carne imi vine sa instantaneu...nemavorbind de faptul ca daca simt ca se gateste pe undeva ,vine vreun miros de la vreun vecin...e jale...

Singura mea grija,e ca indiferent ce mananc sau nu, bebe sa aibe cu ce sa se faca mare...deocamdata a luat-o cu 5 zile inainte...ma si mir..ca din ce mananc eu..dar natura stie sa-si faca treaba..se pare.



AniS

"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Salutare Anis!

Noi suntem ok, am schimbat doctorul ginecolog, acum merg la dr. Nayel de la CF2, continuam tratament cu Utrogestan si No Spa.
Despre greutate.....de la 44kg cat aveam inainte de a ramane insarcinata am ajuns la 42kg in prima luna si n-am mai pus nimic, desi mananc....numai ca sunt mai "mofturoasa" ca inainte (daca nu vreau sa mananc ceva nu ma poti convinge nici cu prefectura la usa!). Stai linistita, bebele e primul servit, deci el are de unde creste...numai sa nu te trezesti tu cu ceva carente mai tarziu.
Asa ca...am intrat in 10 saptamani de luni si fata de inceputul sarcinii am 2 kg in minus !(din cate am inteles trebuie sa iei cam 1 kg pe luna sa fie totul ok.....uffff.....nu mai stiu !
Sper sa fie totul ok cu noi si bebicii!
Am programare la eco morfologica de trim. 1 la Iosup pe la 13 saptamani si 2 zile....crezi ca se vede ce sex e bebe...sau trebuie sa mai astept?

fetelor si bebeilor





Irda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monicutz spune:

Salut Anis si Irda, vad ca numai voi 2 sunteti pe aici. Eu sunt la servici in pauza de pranz:)

Eu am luat aproape un kil in primele 3 luni. Acum am intrat in saptamana 14. Cica in primul trimestru nu iei prea mult. Incepi sa iai mai mult din luna a patra. Sunt curioasa...sper ca nu prea mult ca eu am un metru jumate si 56 kg. Cum puteti sta voi la 48 nu stiu...ca eu am incercat, si zau ca nu mananc mult.
Ieri am incercat sa gasesc veva pantaloni ca nu mai intru in ai mei...nu-i mai inchei. Si n-am gasit nimic. Astia cu burta sunt prea mari, astia normali cu un numar mai mare sunt fixi si cred ca in 2-3 saptamani imi trebuie altii. Habar n-am cu ce o sa ma imbrac.
Aveti vreo idee?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Buna fetele!
Anis ,acum am vazut ca DPN tau e data mea de nastere.Nu te ingrijora,esti slabuta dar o sa treaca greturile.La fel pt Irda.Monicutz,eu sunt in sapt 15 si mi-am laut hainute de burtici,dar cum spuneai si tu nu pot inca sa le port.Cand nu o sa mai suport pantalonii, o sa ii desfac la nasturi(1sau 2),si o sa port ceva mai largut peste.Am niste pantaloni f comozi cu banda de elastic-bumbac mare in talie(vreo 4cm),ii prefer blugilor.Eu am schimbat deja sutienele,voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Irda,daca bebe binevoieste sa stea cu fata atunci cand vei face ecografia la Iosup se va vedea...dar daca va arata funduletzul...atunci va lasa in suspans..

Monicutz, nici pe mine nu ma mai incap pantalonii mei..asa ca mi-am cumparat o pereche de pantaloni normali,adica nu de la gravide,cu vreo 4 numere mai mari..dar cu talie joasa.. ca sa nu ma deranjeaze la burta..si mi-am luat si o fusta cu talie inalta..tot asa ca sa nu stea pe burtica.

M-am urcat pe cantar..dupa ce v-am citit pe voi...am ramas paf..sa zic asa..am aproape 53 de kg..nu 51 cat stiam eu...de unde le-am pus...habar n-am ...ca de mancat mananc fructe si apa..dar cred ca pt prima data m-am simtit f bine ca am luat kg in plus..si o sa ma simt in continuare f bine.

Emaaimee, ce frumos...aceeasi data de nastere cu a ta..sa vedem, daca o pastreaza si bebe..



AniS

"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geaninaelena spune:

Salutare!

ce vrednicute ati fost astazi la scris!!!...
Am fost la magazinul de la capatul tramvaiului 21: numai porcarii...nu m-am lasat si ne-am mai plimbat un pic pana am ajuns in Cocor; m-am ales cu o pereche de blugi care imi vin la fel de bine ca cei normali dar care au loc mareee pt burtica; au costat 975.000. Sunt tare incantata!
Va pupic!!

15 saptamani

Gia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitub spune:

Pentru burticile din Militari si Drumul Taberei, mai sunt niste raioane cu hainute pentru viitoare mamici la Carrefour, din cate vazusem eu inainte sa ma intereseze problema erau si chestii dragute, si elegante si obisnuite, dar pentru burtici mai mari, si de asemenea mai este un magazin in Sir la parter, pe randul de magazinute cel mai din spate in raport cu pasajul. Acolo am vazut pentru tot felul de burtici, salopete, pantaloni, compleuri cu bluzite si pantalonasi si rochii lungute, eu zic ca merita sa dati o fuga macar vedeti oferta. Mie mi se facuse o poftaaaaa!!!!
Dar cum burticile noastre vor atinge apogeul in vara, iar eu ma gandesc sa umblu cu chestii mai mult mulate la nivelul burtii (acum sa vedem ce zice si bebe si cat de mare ma fac) mai astept o vreme.

O zi buna tuturor,


Boga, mamica de Mirunica si burtica de bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corbioana spune:

Buna dimineata dragutelor! Si o zi buna tuturor! Delia draga iti multumesc mult pt ca te gandesti la mine, acum sunt ceva mai bine, insa alte vesti nu am, pana la urmatorul control medical. Scurgerea s-a cam terminat, durerile sunt mai mici si mai rare, eu am fost cred destul de cuminitica aici in casa si spera ca totul va fi bine! Insa ma simt mai slabita ca stau i casa si nu fac miscare si ma mai ia asa cate un junghi in burta pe lateral cand ma misc brusc dar incerc sa fiu optimista.
Dragele mele pai din ce vad eu aici, avem de-a face cu o gasca de mamici cu siluete una si una numai cu 40 si ceva de kg- 50 kg acolo, oho sunteti minunate!! Inseamna ca eu la 1.68 si 55 kg cat am acum sunt o balena pe langa voi si acum sunt bine...dar ce ma mai fac pana la vara?? aoleu!!! Eu inca incap in toate hainele mele, nu am luat decat un kg (sunt in sapt. 14) Inca nu mi-am cumparat nimic pt gravidute ca nu stiu daca merita sa-mi cumpar prea multe de iarna asa ca astept sa vad cum evoluez (sper ca nu mult) si ma mai imbrac cu un pantalon clasic pe care-l am si e cu talie joasa, mai am o pereche de stofa care imi erau mari de cand am slabit si sa vedem.
Eu doar daca ajung in Bucuresti sa-mi iau si eu special. Aici nu mi-a placut decat o salopeta din raiat negru. Care e buna pt primavara.

Va pup pe toate!!


Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Buna dimineata dragutelor,
da chiar ca ati avut spor la scris ca vad ca s-a deschis alt capitol, dar asta e bine, inseamna ca nu ne este rau sau f. rau si putem sta in fund la calculator; eu inafara de somn nu mai am ninic: nu mi-e rau dimineata si nu mai vars; e asa de bine, se vede ca inaintez in sarcina; eu am burtica care se vede, chiar daca am pus numai 1.5 kg si sunt in 13 sapt + 1 zi. la eco merg exact la 15 sapt si sper sa stea cu fata sa-i vedem prunica, adica sexul, dar sper sa fie..... de-a mea si sanotoasa.
Mai stie cineva ceva de Sheherezada ? Nu a mai scris nici laaspirante, oare ce o fi cu ea?
Fetele noastre bolnavioare cum se simt azi? Ioana, Oana? sper ca totul e O.K. la voi.
Pupici pe burtici,
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diu spune:

Salutare tuturor!

Eu sunt cea cu herpesul..., ma rog, sper sa fie totul bine pina la urma. Azi voi merge la medicul meu, sa vedem ce zice.

Fiti bune, spuneți-mi si mie ce e eco morfologica. Eu sunt din oradea și n-am auzit de un astfel de eco. Posibil sa fie, dar as vrea sa stiu daca e chiar atit de important. Ma scuzati ca-s chiar asa de inapoiata...
Eu am 12 saptamini si am slabit 3 kg. E de rau? Nu pot minca numai cu mare chin... De schimbat garderoba nu poate fi vorba înca, pt. ca imi pierd si pantalonii obisnuiti, deci...

Va doresc o zi buna tuturor su s-auzim de bine!


diu

Mergi la inceput