Mamici de iulie-august 2005 (6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Irda la mine la eco la Iosup la 11 sapt de la ET s-a vazut ca este fetita.

Monica si bb la purtator
Esentele tari se tin in sticlute mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauion spune:

Buna dimineata burtici, si o zi cat mai placuta.

Anis, asa sunt si eu as merge la eco in fiecare zi sa vad ce face bb, nu l-am ma vazut deja de o saptamana si abia mai suport pana maine cand o sa-l vad iar, i-am povestit de bb-ul tau care e maricel si sanatos si sper sa fie la fel!
In ce priveste Kg inainte de FIV aveam 48kg acum am 52kg si sunt in saptamana 8 de la ET, miscare nu am mai facut mai deloc asa ca am inceput sa ma 'rotunjesc'.
Oricum bb sa fie sanatos ca de kg scapam noi dupa...

Ma gandesc sa ma programez si eu pt. eco trim I la Iosup, aveti idee daca e vreo deosebire intre ecograful de la Centru Medical Unirea si cel de la Diagnosis, vad ca majoritatea mergeti la Diagnosis e mai bun acolo?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Lauras nu cred ca este nicvi o diferena daca o faci tot la Iosup. Si la Unirea are aparat performant.
Diu eco de primul trim morfologica este importanta ptr ca acuma bebe s-a format si vezi daca este totul ok.Vezi ca este un subiect chiar intitulat ecografie morfologica.

Monica si bb la purtator
Esentele tari se tin in sticlute mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luli spune:

Mai fetelor,daca voi va considerati grasute inseamna ca eu am o problema... la FIV aveam 57 KG acum am 61,5Kg s nu sunt decat in sapt a8a de la ET. Pai ma ia cu mancarici cand ma gandesc cum am sa arat mai incolo. Noroc de bb ca ma coboara cu picioarele pe pamant... pentru el orice!!!
Basca ca nu ma mai incape nimic si eu la servici tb. sa vin la costum nu stiu ce am sa ma fac...
M-as duce si eu azi la un alt eco sa-l mai vad pe bb dar sa va ce spune szotu' ca el vine cu masina sa ma ia de la servici.

Luli
Viitoare mamica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corbioana spune:

Laura_s, sunt mai bine multumesc ca te gandesti mereu la mine! Scriam putin inaintea ta azi dimineata cam ce mai e cu mine. Sper sa mergem spre bine. Pana sapt. viitoare mai stau acasa iar de miercuri, daca totul e in regula ma intorc la serviciu, nu ca as tine dar nu am incotro. Eu oricum stau pe scaun si la calculator acolo asa ca efort nu voi face numai ca nimi nu se compara cu linistea de acasa. Dar sa fim sanatosi.

Simt cum imi creste si mie burtica, desi cum v-am zis nu am inca probleme cu hainele mele, dar tare ma tem de muuulte kg, pt ca eu speram sa fiu sanatosa si sa pot face miscare nu sa stau asa offff... asta este. Azi e o zi superba si tocmai am facut o plimbarica pe jos!

Va pup,

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelau spune:

delia eu nu stau chiar langa Titan l-am dat ca punct de reper stau exact langa Billa langa circa 13 Politie.
Ref. ca hainele de garviduta mi se par in Titan mai scumpe ca in magazinul de la capatul tramvaiului 21.

Fetelor nu stiu de ce va faceti probleme atata cu kg., din noi ies niste minuni asa ca dupa parerea mea kg nu conteaza vedem pe urma. Azi un coleg la munca mi-a zis (avand sotia in 8 luni) ca e cam greu sa fii si insarcinata si bebe sa primeasca si ce e mai bun si foarte slaba. Cum voi arata dupa 9 luni sau mai exact in ziua cand o sa ma Pitiscotul meu pre putin ma intereseza.....vad pe urma ce fac


Va pup
Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Ma bucur ca toata lumea e bine acum la sfarsit de saptamana.
Eu mai am pana la 4 si apoi plec acasa, asa ca m-am gandit sa va spun ca ne vedem maine cu bine si poate cu ceva vesti despre sexul bebeilor.
Pupici pe burtici,
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Buna fetelor!
Mai primiti aici pe cineva care a aflat azi ca o sa fie mamica?

Luminita


http://photos.yahoo.com/lumylorv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

O sa am un bebelus la jumatatea lunii august.

Luminita


http://photos.yahoo.com/lumylorv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaruta spune:

quote:
Originally posted by lulu75

Buna fetelor!
Mai primiti aici pe cineva care a aflat azi ca o sa fie mamica?

Luminita


http://photos.yahoo.com/lumylorv



Felicitari Luminita sa ai o sarcina usoara si linistita

Mergi la inceput