Mamici de Iulie august 2005 (5)

Mamici de Iulie august 2005 (5) | Autor: Veve

Link direct la acest mesaj

Continuarea www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=38439&whichpage=1" target="_blank">Mamicilor de Iulie august 2005 (4)

IULIE:

bubulicamica..................................UM 24 09.2004............DPN 2 iulie 2005.
Cris Ciurea.....................................UM 24.09.2004............DPN 2 iulie.2005
pisi_ella .........................................UM 27.09.2004............DPN ?
bebestrumfitza................................UM 1.10.2004..............DPN:24-29 iulie2005
emaaimee.........................................UM 2.10.2004..............DPN: 8 iulie2005
geaninaelena...................................UM 3.10.2004..............DPN 10 iulie 2005
Orca................................................UM: 7 10.2004;............DPN 15 iulie
Monicutz.........................................UM 8.10.2004..............DPN 15 iulie.2005
corbioana.........................................UM 7.10.2004..............DPN 16 iulie.2005
Albinutzza.......................................UM 11.10.2004 ............DPN?
Lory2004...................... ..................UM 14.10.2004............DPN 20.iulie.2005
BB23................................................UM 15.10 2004 ...........DPN:22 iul 2005,
MONAI............................................UM 17.10.2004 ...........DPN?
laura_s..............................................UM 18.10.2004 ............DPN:25 iulie 2005
JoyJ...................................................UM: 24.10.2004 ..........DPN?
letitia maria.......................................UM: 26.10.2004............DPN?
gabirus...............................................UM 31.10.2004.............DPN?
totha...................................................UM?..............................DPN 5iulie2005
Sorel...................................................UM 2.10.2004…..........DPN 8.7.2005
Katya.................................................UM 23.10.2004.............DPN?
Delia Grozav......................................UM 12.10.2004.............DPN 20.iulie 2005
adelau.............................................UM 16.10.2004 ...............DPN 23 iulie.2005
Monica-Elena..................ET 25.10.2004.......DPN 25 iulie 2005,DR Denisa Protopopescu


mika1...............................................UM 22.10.2004....................DPN 29.iulie.2005
nique15 ..............................................UM 23.10.2004............DPN 30.iulie.2005


AUGUST :

mitub................................................UM: 27.10.2004............DPN1.august.2004
diu...............................................UM 23.10.2004 ....................DPN2.august.2005
Roxee...............................................UM 24.10.2004 ....................DPN4.august.2005
Katink...............................................UM 27.10.2004 ....................DPN 3.august.2005
Delia...............................................UM: 27.10.2004............DPN 6 august 2005
raducu...............................................UM 30.10.2004 ..............DPN:6.august2005
cin...................................................UM 30.10.2004....................DPN 6 august.2005
Anis...................................................ET 16.11.2004..........DPN 8 august 2005
acusor................................................UM 16.11.2004 ................DPN 23.august.2005
tpaula................................................UM 3.11.2004 ....................DPN 10.august.2005
cipcipcip............................................UM 2.11.2004..............DPN 12 august.2004
roxit...................................................UM:04.11.2004..............DPN:14 august 2005
Irdra...................................................UM 8.11.2004................DPN 14 august 2005
Filofteia.............................................UM 27.10.2004..............DPN 6-15.8.2005
Andan..................................................UM?.........................DPN 15 august 2005
oana0204.............................................UM 12.11.2004..............DPN 20.8.2005
bAly.................................................UM 19.11.10.2004 ....................DPN 25.august.2005
Lauion..................................................ET 21.11.2004...............DPN?
nadine2004 ........................................UM 21.11.2004 ..................DPN 28.august.2005
LuLi....................................................ET 22.11.2004...............DPN 22 august.2005
ginnet..................................................UM?.........................DPN 31 august 2005



DATE INCOMPLETE:

peca................................................................UM? ..................DPN?




Irina,veve & croko
pozici

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana0204 spune:

Fetelor, sunt ingrijorata... am fost la baie si am vazut ca sangerez..nu prea mult..dar sangele are o culoare rosie, vie.. nu ca sangerarile de pana acum, mai maronii... Sunt tare necajita.. sa fie oare de la rana pe col? Mi-e frica sa ma gandesc mai departe... Marti sunt gata analizele de sange, o sa-i spun doctorului... sper din tot sufletul sa nu fie ceva grav .


Oana D
-6 saptamani
Foto

Craciunul in familia mea: http://community.webshots.com/album/236873162UkYGvI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia spune:

Oana, iti tin pumnii si sa-ti ajute Dumnezeu sa fie totul OK!
Stai intinsa cat de mult si contacteaza doctorul cat de repede poti!
Multa sanatate si multi !

Delia si Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxee spune:

Oana, sper sa fii O.K. De-acum, probabil ca ai luat deja legatura cu medicul tau si te-ai mai linistit. E important sa stai in pat in situatii din astea si sa te odihnesti.
Iti doresc numai bine si-ti tin pumnii,






Roxee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corbioana spune:

Buna tuturor burticilor si multa sanatate voua si bb-ilor vostri! Eu daca pana acum am fost linistita ca incepe sa fie treaba ok...iata ca parca nu vrea...sunt tare necajita!
Ieri am avut o scurgere de sange nu foarte rosu care s-a transformat pe percursul zilei in maro si apoi aproape negru si acum mai e ceva tot negru, nu e f. abundent dar este si ma nelinisteste tare de tot. Azi incerc sa-mi fac programare la dr. doamne ajuta sa o gasesc!
Am avut si dureri de burta ieri in partea abdomenului inferior, asemanatoare celor pe care le am eu la menstra (suportabile pt ca sunt obisnuita cu ele...dar...ouufff). Tare ma tem sa nu fie ceva rau. Am intrat in sapt. 13. De ce nu se putea sa fie bine?!

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MONAI spune:

Oana, Corbioana sper din suflet sa primim vesti bune de la voi. Doamne-ajuta!
Si eu am stat ca pe ace zilele astea de sarbatori, caci stiam ca e greu de dat de doctori in aceasta perioada. Si capac la toate doctorul meu a plecat la ski in strainatate. Cred ca sta cel putin o saptamana. Sper sa treaca timpul cat mai iute si fara probleme. Mi-a fost tare rau in perioada din urma, am varsat mult si des si am intrat in saptamana a 12-a. Greturile continua sa ma chinuie si nu mai stiu ce sa mananc, m-am saturat de fructe. As manca tot uscaturi gen covrigi, dar nu am de unde sa-mi iau in perioada asta.
Va pup si sper

Sa auzim numai de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxee spune:

Ioana, imi pare tare rau ca esti necajita si te inteleg, insa eu zic sa nu pui neaparat raul in fata, asteapta sa vezi care e parerea medicului. Am si eu o colega de serviciu care la aceeasi varsta gestationala a patit asa si s-a dovedit ca totul s-a intamplat din pricina hormonilor, bb nu patise nimic. Pe la varsta asta ar trebui ca placenta sa preia functia de mentinere a sarcinii, conditii in care progesteronul,- al carui nivel ridicat de pana acum a indeplinit functia asta- scade. Si ei i-a spus doctorul ca din pricina asta a avut scurgerea aceea. Asa ca, incearca sa te linistesti, chiar daca e greu.

, Roxee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corbioana spune:

Multumesc de incurajare fetelor! Doamne ajuta sa fie bine! Am luat si iau in continuare Utrogestan (1/zi) este insa f. negru si ma tem sa nu fie mai rau...si asa de-odata...poate si contactul sexual sa fi afectat, nu mai stiu ce sa cred ca mi-e teama sa ma gandesc. Stiti ca daca se intampla mai repede mai treci cum mai treci dar dupa ce l-ai vazut si stii ca ai intrat in trim. 2 e mult mai greu de acceptat...Si dr. meu nu este astazi, abia maine o sa pot sa ma programez. Tare speram sa fie azi.
Am luat o pastiluta de nospa sper sa mai ajute putin.
Bafta multa si sanatate si tie Oana. Poate ca Dumnezeu va vrea sa pastram bb.

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana0204 spune:

Fetelor, am ajuns si la Urgenta... dupa ce v-am scris m-am asezat in pat, la TV...m-am mai dus odata la baie.. sange ma putin.. m-am asezat iar la TV, de data asta mai linistita, cand la un moment dat am inceput sa simt dureri, asemanatoare durerilor menstruale dar nu chiar asa de ascutite... nu ca niste ace, cum aveam cand veneau rusii.. am zis.. ok.. se termina filmul si ma duc la toaleta.. cand colo, sangerarea era mai abundenta, chiar si un mic cheag..mic-mic dar..off.. Am alarmat imediat sotul..am plecat imediat la spital.
Acolo teste de sange, ecograf pelvian, ecograv intra-vaginal- doctorita a zis ca a vazut sacul amniotic, e bine plasat, dar nu a vazut nimic inauntru.. Ori este prea mica sarcina (poate am ovulat mai tarziu) ori sacul intr-adevar este gol (nu s-au combinat cromozomii bine). Mi-a recomandat sa ma relaxez si sa repet la 2 zile un test de sange pentru a vedea care este dozarea hormonilor mei.. daca este o sarcina normala sau nu..
Ciorbioana.. avem probleme asemanatoare... sper sa nu fie ceva grav.. eu trebuie sa mai astept un pic.. Du-te neaparat la medic, vezi ce este..
Fetelor va doresc sa nu aveti parte niciodata de astfel de probleme, totul sa mearga foarte bine, si sa avem bebei frumosi si sanatosi, chiar daca va trebui sa schimb luna mamicilor..


Oana D
-6 saptamani
Foto

Craciunul in familia mea: http://community.webshots.com/album/236873162UkYGvI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andan spune:

La multi ani tuturor mamicilor de pe aici si totodata la revedere Din pacate pe 15 decembrie am pierdut sarcina si de atunci am fost in concediu medical. Nu am avut nici un fel de dureri, totul a debutat cu o sangerare maronie pe la amiaza. La ora 4 am reusit sa-l gasesc pe medic si m-a primit imediat, m-a consultat, mi-a facut eco vaginal si m-a trimis imediat la spital cu iminenta de avort. Pe cand am ajuns la Urgente "iminenta de avort" se transformase in "avort incomplet". M-au internat si a doua zi dimineata m-au chiuretat. Atat. Sotul meu a fost de milioane in toata criza asta si cu ajutorul lui Dumnezeu am trecut cu bine peste tot. Nu pot decat sa repet ce a scris candva una dintre fete (scuze, dar nu-mi amintesc nici cine, nici unde): Doamne, Iti multumesc pentru ce mi-ai dat, pentru ce mi-ai luat si pentru ce mi-ai lasat.

Va pup si va doresc tuturor sanatate si un an nou plin de bucurii


Daca dragoste nu e, nimic nu e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Offf fetelor!
Cum incepe si anul asta!
Andan....ce sa zic...sunt cu sufletul alaturi de tine, si poate anul asta inceput asa prost o sa se incheie pentru tine cu un bebic in brate (sau in burtica) langa bradul de Craciun!
Oana si Corbioana, trebuie sa fin optimiste, nu? Ca doar de la Aspirante optimiste am venit aici la mamici....chiar daca va fi sa schimbam luna cu mamici! Dar poate poate se indura Dumnezeu si de noi....(si eu am avcut sangerari vreo 2 saptamani..acum sunt pe No Spa si Utrogestan intravaginal, 2 pe seara....si mi-e mai bine..dar acum am dat de alta dandana..uffff....cred ca m-am pricopsit cu o Candida sau ceva...ca am niste mancarimi de-mi vine s-o rup!!)
Ioana...mie mi s-a intamplat de 2 ori sa incep sa sangerez dupa ce am facut dragoste ....asa ca am lasat-o mai moale la capitolul asta ca mi-e frica!

Pupici

Sa dea Domnu sa fie bine!


inca in 8 sapt si 1 zi


Irda

Mergi la inceput