Mamici din Constanta (20)

Mamici din Constanta (20) | Autor: sinzi_ana

Link direct la acest mesaj

Dupa voi!!!!

Sinzi si David
The best of David, new

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Mai fetelor, stimulati-ma si pe mine cu o vorba buna. Ori ma face vremea de afara pesimista, ca vad ca incepe sa se intunece, asa e de nor; ori trebuie sa-mi iau o pauza de citeva zile de pe forum; pe mine m-a luat groaza citind unele subicte de la parintii intreaba, parintii raspund. Ca am vazut mai multe sibiecte unde x si y scrie ca au dat la bbei suc de morcovi, de portocale etc. incepind cu 5 saptamani. Mi-am zis buun e doar o parere, o fi mamica mai asa, dar deschid alt subiect cu bb constipat la 3 luni si cam aceleasi sfaturi, am crezut ca nu citesc bine. Sint eu nebuna?????? Voi ati inceput divesificarea sub 5 luni cu bbei vostri? Cu regret incep sa-mi pierd increderea in forum; sper sa fie numai ziua de azi sau vremea de afara.
toate cele bune
narcisa x Patrick 29.06.2002 Vivien 27.01.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

eu am inceput la 4 luni cu cereale cu fructe, si peste 2 sapt cu suc de morcov sau mar...
Dar David a mancat lapte praf din ziua 2!!!

Sinzi si David
The best of David, new

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Eu la 5 luni si jumatate am inceput cu prima lingurita de suc, apoi am crescut cantitatea. Au urmat mar ras si alte fructe, supa de legume, cereale, carne, iaurt, galbenus de ou.

Eu nu prea am avut timp sa observ ceea ce ai spus tu, dar te cred si tind sa inteleg ca aceste persoane au gasit undeva astfel de solutii salvatoare. Nu stiu cu ce le-ar ajuta, ca doar diversificarea nu-i "floare la ureche".
Eu sunt CONTRA diversificare timpurie!

Racushoarele Cristina& Alexia
PoZe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Crixia, intre timp mi-am mai trecut, uneori sint , in loc sa rezolv problema pe PM, m-a mincat limbuta uite subiectul cu pricina


http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36151; io de felul meu sunt pacifista si nu-mi place sa comentez prea mult, in fond si la urma urmei fiecare procedeaza cum crede de cuviinta pt. copii lui. Hai, ca precis v-am pictisit..........data aviatoare ma abtin.
toate cele bune
narcisa x Patrick 29.06.2002 Vivien 27.01.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

uuups am pus un punct si o virgula in plus la Link:


http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36151

narcisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Narcisa, nu ai gresit cu nimic! Nici pe noi nu ne-ai plictisit, stai linistita!
Chiar as vrea sa-si zica si fetele noastre parerea, ai zis ce trebuia, dupa parerea mea!
Si pe mine m-au socat unele de cand a m devenit mamica, ceea ce m-a facut sa stau in banca mea uneori, dar alteori ma ataca rau problema si nu ma pot abtine. Imi sustin ideea pana conving omu' ca e corect.

Racushoarele Cristina& Alexia
PoZe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Sanzi, mothercare e in dorobanti, deasupra pietei. cu haine si mai mari, ca peste tot. in mall-ul nou (plaza romania) sunt crido, z, baby star si captain hook. majoritatea misto de tot.
Narcisa, si eu zic ca ia dreptate! nu pune la suflet....e doar vremea asta timpita!
Doamne Mada acum am citit de aventura cu masina! noroc ca totul e ok!!!!
poze de la bucuresti: http://community.webshots.com/user/rocksy25

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns July spune:

Buna,
Tania,cred c-ar fi bine s-o vada un medic pe Bibi la san.Este peste puterile mele.

Mada,Cineva,acolo,Sus,va iubeste!Aveti grija de voi!

Tuturor sanatate,ca-i mai buna decat toate!

July si Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Roxa, ce mare s-a facut Voinickelu!!! Nu mai are fata de bebelus, deja are fata de barbatzel!!! E tare scump! Am vazut ca v-ati tras si fetita!! Sa va traiasca!! Va sta bine!!!
DE abia astept sa ajung si io prin Bucuresti, dar ma indoiesc ca voi avea timp de magazine, mai ales ca nu prea ma descurc prin Buc la volan...de abia stiu drumul pana la aeroport si la tataia lui David (si la mall atat tot!!!) Radu e bucuresteanu familiei dar el numai chef de manazine nu va avea! (cand ma gadesc ca nu imi placeau bucurestenii si m=am maritat cu unu'!) MA consolez ca mai aproape sunt magazinele mothercare din uk...am aproape si next si h&m si babygap!!! nextul e preferatul meu...
Narcisa, si eu am inceput cam devreme diversificarea...dar dr i s-a parut necesara in conditiile in care el bea numai lapte praf...acum nu stiu daca am facut bine sau nu! La momentul respectiv imi suna normal sa mancam cereale la 4 luni (mai ales ca si pe cutie scria de la 4 luni!!) La 5 luni am inceput cu piure de legume, la 6 cu piure de fructe si la 7 cu carnita...asa era in program si am urmat sfaturile pediatrei.
Gata...va pupam...noapte buna


Sinzi si David
The best of David, new

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:



Tania, sa stii ca si Vivien a avut sinii amandoi un pic umflati imediat dupa nastere, i-a trecut intre timp.
Roxana, Patrick e un voinicel si jumatate, tare scump.
Sinzi, recunosc ca si eu la Patrick am inceput ceva mai devreme decit la Vivien, pe mine m-a socat faza cu suc de portocale la 5 saptamani in special; oricum fiecare procedeaza cum crede ca-i mai bine.

fetelor
narcisa

Mergi la inceput