FIV 178

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

Miha: felicitari!!!
Catalina: poti sa-mi dai si mie niste detalii pe PM despre clinica unde ai facut tu fiv? Sau un nr de tel unde te pot suna, daca nu te deranjez....
Crisis: la multi ani fericiti!!!
Mara: bafta multa la urmatorul fiv. Spune-ne povestea ta, de ce ai ajuns la fiv. Imi cer scuze daca ai mai scris-o si n-am vazut-o eu...
Kora, iana_mari, dariela, zouzou, antosit: pupici...Scuze daca am uitat pe cineva.
Va pupic pe toate!
P.S.: de Liana stie cineva ceva?



Aly-"Inca mai sper..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabita78 spune:

Fetelor, mi-am luat fisa de la clinica si scrie ca in ziua 7 aveam un endometru de 7,4mm iar in ziua 9 de 12mm.

Dupa parerea voastra, cum sunt aceste valori? Din cauza lor nu s-a lipit nici un embrion?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blanche25 spune:

Gabita, valoarea de 12mm e buna, chiar foarte buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_lolutza spune:

MIRUNA79, poti sa spui, te rog, ce diagnostic ai tu de faci un tratament atit de scump?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

Cristal te-ai hotarat unde faci urmatorul fiv?
Antosit ,bravo iubita fa-ti proviziile ca acum iti vine randul si te prinde nepregatita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara72 spune:

Cristal, nu nu am scris povestea mea nicaieri sunt nou venita pe forum.Pe scurt povestea mea ar fi asta: sterilitate secundara, sarcina pierduta la 7 sapt.-avort spontan.Asta in urma cu mai multi ani. Apoi ani de investigatii, tratamente si multe multe sperante ca se va intampla.Hidrosalpinx descoperit in urma cu 5 ani apoi o laparoscopie insa din pacate hidrosalpinxul s-a refacut dupa citeva luni trompele fiind-asa cum indica HSG- si mai compromise decit inainte.In rest toate analizele Ok spermograma sotului la fel.Mi s-a recomandat scoaterea trompelor inainte de fiv dar cum eu stiam de pe forum ca au fost fete care au reusit si cu hidrosalpinx am ales sa nu le scot. Acum probabil ca o voi face ca sa imi sporesc sansele pentru urmatorul fiv
Catalina,iti multumesc pentru incurajari, imi voi pastra optimismul
Fetelor,va pup pe toate acesta sa fie un an plin de reusite pentru toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu73 spune:

Fetelor astazi am facut punctia la MNL, au fost 12 ovo.
Duminica se va face transferul de embrioni. Doamne ajuta sa fie bine.
N-am simtit nimic, insa dupa ce m-am trezit din anestezie m-a cam durut, acum si mai tare.
Eu am endometrioza si asta ar fi cauza pt. care nu raman insarcinata.....unde mai pui ca am si 35 de ani, insa nu ma las.
Va doresc si voua sa va reuseasca tot ce va propuneti.
Revin cu noutati.
Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna79 spune:

Mari-lolutza la noi problema e cu sotul care are oligoastenoteratozoospermie , eu aparent nu am nimic, cei de la medlife urmeaza aceasta schema de tratament.

Speranta este ceea ce ne indreapta corabia vietii catre tarmurile implinirilor....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

Bubu mult succes si sa fie cu ochisori,cu asa productie....
Ce tratament ai urmat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara72 spune:

bubufelicitari, buna productie. Ai grija de tine si te asteptam cu vesti bune

Mergi la inceput