Mamici de septembrie-octombrie 2007 (93)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Andreis, cam stii cat o o sa fie flacaul tau? daca e sa fie cat Gheo, iti mai dau eu cateva hainute daca vrei, ca vad ca Bernix cu Degetica au depasit deja greutatea la care i-ar veni hainele astea.Nu ca am eu prea multe acuma, ca la noi a fost aceeasi =istorie.Plus promisiunile uneiprietene bunecare acuma n-a mai dat semne, trebuia sa-mi dea hainutele de la baietelul ei.La mine e problema doiar ca nu ajunbg la cumparaturi, pt 3-6 lkuni imi va cumpara mama din Anglia, i-am deja banii si comanda, dar acuma, pana in decembrie ecasm penurie.Lespal la 2 zile.
Vladut cat de lung a fost? Am vreo 2 costumase straineze purtate de 3 ori, si 3 de la rombaby , f bune ca bumbac, purtate de 5 ori....
asta asa, pana ajungi sa cumperi.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

quote:
Originally posted by Sabina

Emma, in primul rand o tigaie de la mine pt vecinii tai

e normal sa se scartaie in somn bebelusii.Ei nu au somnul profund al copiilor mai mari, stai calma ca nu are nimica. E insa greu pt mame la primu bebe , ca tresar la orice zgomotel.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




Da, cam asa e. Tresar la orice. Si azi noapte s-a inecat si am sarit ca arsa l-am luat si l-am batut pe spate. M-am speriat rau nu gluma.

Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Buna seara ! Fetelor tin sa va anunt ca suntem fericitii parinti ai unei printese care s-a nascut sambata, 29 septembrie la ora 9.30 cu o greutate de 2.800 grame, 48 cm ,nota 9 prin cezariana.
http://community.webshots.com/album/560941810rMSTfR

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Sabina e posibil sa ai dreptate, dar nu imi dau seama daca este satul, sau daca il doare burtica. II ridic piciorusele de fiecare data si aps pe burtica, dar cateodata nu ma mai inteleg cu el.
Acum e si bolnavior pe deasupra, asa ca este excelent.
Am uploadat pozici noi cu bebe Mario
http://good-times.webshots.com/album/560661441rDUsoN?start=12
http://family.webshots.com/album/560965378KZGhGI



Betty78deMario-Alexandru 16aug2007
toate pozele
poze noi cu bebe Mario-Alexandru
bulinutza noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Fetelor, eu va citeam si trebuia sa plec in cateva minute cu sotul la Helsinki, la aeroport sa ne luam oaspetii sora si nepotul), dar mi s-a rupt apa, asa ca plecam spre spital. Voiam sa va multumesc pt. majorete!
Va pup.

Pe curand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

buna
Jojo-miha felicitari, sa va traiasca, e scumpica foc

am vazut pozicile cu bebeii sunt dulci foc
Maruntzica artistic , f frumos

Teo , Piciulika , Bee si Yaiasi nastere usoara

poze
Marta si Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

am apucat si eu in sf. sa citesc. Sunt tare obosita. Azi noapte m-am culcat pe la 1-2 nu mai stiu exact, m-a trezit bb la 5 si 20 si am stat cu el pana la 6 si 20. Adormeam pe el. Ziua nu sta asa de mult treaz, numai noaptea. Si imi vine asa de greu pt ca sunt obosita rau. M-am trezit apoi la 10 si am hranit feciorul, l-am schimbat si apoi baga viteza mama, aveam musafiri si tb sa fac curat luna. Sotul a plecat la pescuit dupa ce mi-a obtinut aprobarea inainte. L-am lasat, a facut si el curat sapt. trecuta si eu am stat cu bb in brate. La 3 am terminat curatenia, apoi am hranit bb, l-am schimbat, au venit musafirii. In fine, ideea e ca sunt f . obosita. Sotul a venit de la pescuit plouat si doarme de cateva ore neintors.

Roxana ma intrebai ce i-am facut ieri lui tudor ca sa se potoleasca. L-am tinut in brate de cate ori a fost nevoie si cat timp a fost nevoie, apoi l-am alaptat tot asa pana s-a potolit. Eu nu stiu daca Tudor are pana la urma colici pt ca daca ii dau san sau il iau in brate tace imediat, nu plange fara motiv decat max. 5 secunde. Adica mai mult un tipat ...

Infacol - din Anglia, costa 2-3 lire.
Apropos de concediu pt bb - eu vreau sa stau acasa 2 ani sau 4 daca mai fac unul.

Voi tineti regim ? ce nu mancati, ce nu beti? fumeaza vreo mamica?

Bebe al vostru mai tuseste din cand in cand?

Manusi am cumparat si eu destule dar nu am folosit. i-am taiat unghiutele, daca e sa se zgarie, ii dispare repede .

http://picasaweb.google.com/urmychance/TUDOR

iubirea mea - Tudor Constantin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

l-am cantarit aseara pe Tudor...la plecarea din spital avea 3550, si la 2 sapt si 6 zile are 4360. E ok, nu?

http://picasaweb.google.com/urmychance/TUDOR

iubirea mea - Tudor Constantin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

noi azi am fost foarte cuminti, am fost in vizita la nasi si a dormit si a papat, in rest a stat cu ochii pe pereti , cred ca simtea ca nu e la ea acasa, am facut baita , am papat si acum facem nani

azi am reluat sofatul a servit sotu ceva alcool si era musai

poze
Marta si Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

quote:
Originally posted by Andries

quote:
Originally posted by Roxana_G
Insa uite-l ca a reusit si tot ce avem acum ca realizari financiare le avem datorita efortului lui, ca eu nu am pus deoparte nici un leu.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze



Uite cu asta nu sunt eu de acord. Nu exista intr-o familie efort doar din partea unuia dintre soti!! Chiar daca unul castiga foarte bine, premisele pentru ca el sa-si asigure acel castig sunt create si de partener. Nu cred ca poti fi creativ, eficient, prosper daca esti nefericit in viata personala sau daca nu ai o motivatie. Vorbesc aici de oameni normali, obisnuiti, nu de nea' Becali. Si sotul meu castiga foarte bine, dar nu ar fi ajuns aici fara cei sapte ani in care i-am spus zilnic sa-i dea bataie ca o sa reuseasca!! Si nu ar fi ajuns aici daca nu-l luam cu forta in concedii in momentul in care vedeam ca mai are un pic si cade lat, daca nu stateam ore in sir sa vorbim despre probleme si solutii si variante si etc. Si simplul fapt ca stie ca undeva in Bucurestiul asta e o casa in care e asteptat cu mancare calda si cu un zambet (sau o droaie de reprosuri dupa caz ) pentru orice barbat normal reprezinta un sens in viata. Si sunt convinsa ca fara tine nici sotul tau nu era mai fericit sau mai realizat, doar ca asa sunt barbatii astia... le cam place sa faca pe cocosii!!

hai ca pe la primavara o punem de-un business, vedem noi ce, vindem aer!! sanatosi sa fim.

Andries



Acum printez si ii arat sotului, mai ales ca m-a cam suparat azi cu nervii lui varsati pe noi. Uite asa m-am simtit si eu importanta.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput