FIV 122

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Dany,bafta multa maine!Tin pumnii si te astept cu vesti din cele mai bune!!

Flori

------------------------
Idealurile sunt ca stelele: s-ar putea sa nu le atingem,
dar ne pot calauzi in viata.


Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellu spune:

ANA.P nu stiu sa-ti zic nimic de FSH, cred ca fetele te vor lamuri, dar Prolactina marita si Ureaplasam poz. am avut si eu. De ureaplasma unele fete au scapat cu primul tratament, de plida la noi a revenit a 3 oara -si fix, inainte de ET am aflat. {Eu tb. sa repet analiza}. Despre prolactina iti spun, in cazul meu,anul trecut, aveam valoare dubla 58, 53 (val normale 1.39-24.20). N-am luat bromcriptina, cum mi s-a zis, am fost la Parhon (dr. Corina Neamtu, e f. aglomerata, dar o recomand, cu incredere), am facut niste analize - conteaza sa afli cauza, am lasat-o mai moale cu serv, sursa principala de stres, am urmat un tratament naturist si s-a rezolvat. Dupa cca. jumatate de an era in limite normale.

Cellu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellu spune:

DREAM1971, maine la eco. Abia astept, poate pui si eco pe site, eu nu ma pricep.
DANYALO, pt maine! si eu m-am internat fara trimitere, mi-au adus-o mai tarziu. Fii "draguta" cu dna de la internare. Sper sa gasesti intelegere.

Cellu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dream1971 spune:

Cellu ma bucur tare mult ca bebe este bine. Mi-ai cam dat emotii azi vazand ca nu scrii. Acum m-am linistit. Nu-ti face probleme pentru ovare. Stai cat mai mult in pat. Si ale mele sunt la fel. Atata timp cat bHCG creste ele nu vor scadea prea mult. Eu deja m-am obisnuit. Maine dimineata ma duc la control si sper sa fie bine. Am niste emotii...Si mie mi-au spus multe ca au patit asta dar stii cum e ...fiecare reactioneaza diferit. Daca e bine mergem amandoua la odisee...Nici eu nu am indraznit pana acum.

Dream 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellu spune:

DREAM, am scris tarziu, ca am fost epuizata si emotional si fizic si am facut , imediat ce am venit, iar apoi am mancat, am dat telefoane...
SIGUR BB-le tau o sa fie bine!
Si mie mi-e teama sa trec la odisee, dar daca ne tinem de mana, prind curaj. Mergem impreuna!

Cellu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Dream,bafta maine la eco!

Fetelor,Dream si Cellu,luati-va frumusel de manute si duceti-va la Odisee ca tare frumos mi se pare ca este acolo Nu va mai faceti probleme,sunteti mamici "cu acte in regula" si nimic rau nu o sa se intample.Bucurati-va de aceasta perioada minunata din viata voastra!!

Flori

------------------------
Idealurile sunt ca stelele: s-ar putea sa nu le atingem,
dar ne pot calauzi in viata.


Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Dream si cellu Are dreptate flori76. Luati-va de manuta si treceti la Odisee. Va doresc sa fiti sanatoase si voi si .

Adina1976

ana p FSH-ul, prolactina, ureaplasma, raceala... se rezolva! Le vei invinge numai luptand nu lasandu-te rapusa de rezultate. Capul sus si la tratament cu tine!

danyalo Tin pumniiiiiiiiiiiiiiii!

Eu am vesti legate de niste plantute care interactioneaza cu tratamentul pentru FIV, deci sa nu le luati in timpul tratamentului: MUSETELUL (nu se foloseste nici in sarcina) si Vitex agnus castus.

Echinaceea
interfera cu activitatea enzimelor din sperma, deci nu le dati barbateilor!
Ginsengul interactioneaza cu tratamentele cu estrogen, deci nu il luati cand luati estrogen!
Melatonina Are ca efecte secundare/ reactii adverse scaderea progesteronului, estradiolului si Lh-ului.

Daca vreti sa cititi mai multe detalii, si despre alte plante, gasiti aici un tabel foarte bine structurat:
http://www.blackwell-synergy.com/doi/pdf/10.1111/j.1601-6343.2005.00315.x

De ce cadem? Ca sa invatam sa ne ridicam!
marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Nu mai pot dormi de la ora 7 dimineata, bebe asta al meu sta treaz toata ziua.
Cellu imi pare tare bine ca bb este bine ca ii bate inimioara,sa stii ca acum iti dau dreptate imi este tare fica de ce o sa urmeze,ma rog la Dumnezeu sa trecem sanatosi de primul trimestru de sarcina sa incepem sa miscam,eu voi merge la eco pe 19 sunt tare curioasa sa-l vad.
Nu am mai facut inca un B-hcg o sa merg direct la eco sper sa fie bine,ar trebui sa merg in buc sa-l fac dar nu are cine sa ma duca,poate duminica o sa-mi conving sotul sa mergem,la victor babes sau la bios sa mai fac B-hcg.
Dream,Adina
toate FIV-oasele fara exceptii.

Madalina
calea sigura a esecului este sa renunti...


http://bd.lilypie.com/Kwpzp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

PUSSI
tu in ce zi a CM ai inceput stimularea.
Te rog raspunde-mi dc poti pt ca eu ar tb sa incep stimularea astazi si CM mi-a venit tot astazi.
Nu stiu ce sa fac sa mai merg sa vorbesc cu dr sau nu.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyxe spune:


adina felicitari ,sarcina usoara si un bebe sanatos,

se pare ca e un cap norocos, sper sa vin si eu cu vesti bune cat mai curand, abia sunt in z5 de la ET.

Mergi la inceput