FIV 122

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

prima care naste din grupulet e Andicu nostru scump ...pupici pe burtic

"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit; a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.hi5.com/friend/profile/displayProfile.do?userid=63737059" target="_blank">my page
www.tickercentral.com/view/8d3t/6.png" target="_blank">in asteptarea minunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

ADINA FELICITARI , SARCINA USOARA SI LA TERMEN !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DORIS_71 spune:

ADINA FLICITARI MAMICO SA-TI DEA DD UN BB FRUMOS SI SANATOS.

Fetelor eu astept inca rusii sa vina si am niste stari f. ciudate. Mi se intampla de cateva ori pe zi sa am niste bufeuri de caldura de transpir toata fara motiv, stand linistita sau sa am bataile inimii foarte accelerate, sa ametesc. Ma simt foarte iritata, parca nimic nu-mi convine si nu am rabdare sa fac nimic. NU stiu daca e din cauza injectiilor de gonal, sau tensiunea, sau nu e ca intru in menapauza?????? Fetelor nu stiu ce sa cred........

toate FIV-oasele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

ADINA felicitari si sarcina usoara,iar peste 8 luni un bb frumos!

Pupici tuturor!

Anto
"Stau pe DC si asta imi ocupa tot timpul!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Bravo,Adina,ai reusit! Sarcina usoara si bebe sanatos!

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_p spune:

Buna, fetelor!

Adina, felicitari, sa ai grija de tine si de bebe din burtica!

Eu va citesc din umbra, nu prea mai intru, mai ales ca rezultatele la analize m-au deprimat rau: FSH mare, Prolactina marita, Ureaplasma pozitiva...Mai am si o raceala care nu-mi da pace, pe dr. Matei si dr. T incerc de o saptamana si jumatate sa-i intalnesc simultan, dar nu reusesc, in fine...
Scuze ca v-am umbrit cu supararile mele, va doresc numai bine tuturor!

Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

Doris71 de ce te gindesti la menopauza?CM nu ti-a venit deloc dupa ET?testul l-ai refacut?ai fost la echo sau sa faci ceva analiza?citi anisori ai de te gindesti la menopauza?eu nu cred ca e menopauza...sper sa te refaci cit mai curind si sa profiti din plin de o vara frumoasa

"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit; a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.hi5.com/friend/profile/displayProfile.do?userid=63737059" target="_blank">my page
www.tickercentral.com/view/8d3t/6.png" target="_blank">in asteptarea minunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magduta-sv spune:

Doris ,starile le ai de la medicatie.Nu-ti mai fa atitea griji.
Andicu, am vazut ultimile poze si sint superbe. Pupici bb din burtik si Lesucai.Camera lui Filip e minunata.
tuturor fetelor,si sa ne vedem

Magduta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Adina-felicitari mamico!Sarcina usoara! Te asteptam sa ne mai povestesti dupa ce constientizezi exact ce se intampla!
fetele mele dragi- va multumesc tuturor ca va ganditi la mine...
eu acum sunt in pregatiri ..protocoale... banii mari( 1400) banii mici de impartit in stanga si in dreapta......hainutele pt. spital...fierb 5 oua sa le deposedez de albusuri... urmeaza sa ma fac bebelush...ce mai ...
Azi am fost cat decat linistita pana cand am ajuns acasa...si am tras o tona de plans....caci am rugat-o pe soacra-mea( de altfel saraca un om extraordinar ) de alaltaieri sa-mi ia trimitere de la medicul de familie pt. spital...ea-mi zice ca azi se duce...si cand o sun sa vad ce si cum imi spune ca a uitat sa se duca!!! Am facut o criza de plans... etc...mi-am varsat nervii pe biata femeie... acum mi-a mai trecut...sa vedem maine cum scot camasa in fata frailicii .....ii pregatesc si ei un pliculetz..o atentie ceva...ma vait..merg cu lugu lugu...ii spun ca vine socrela in cel mai scurt timp...cu adeverinta buclucasa... sper sa fie om...ca doar nu dispar din Bucuresti!Acum m-am linistit ( am vb. si cu Kitta ) si mi-a mai trecut!Ma simt chiar bine!Sincer nu vreau sa ma gandesc decat ca totul va fi bine si se va termina cu bine!

Va pup
dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellu spune:

ADINA FELICITARI , BRAVO MAMICO!
IOANATUQS,iti urez sa vii din concediu cu bateriile (si cu generatoarele de rezerva) incarcate, o sa ai nevoie la toamna!
AUREL-CRIS, mamica!
PUSSI, am inteles gresit, n-ai fost ieri, la eco?
DREAM 1971, m-am speriat si eu cand am citit mesajul tau. Dar vreau sa te incurajez, pt. ca stiu pe cineva care a patit chiar cu mult mai rau decat tine si acum e bine! Am vb. cu ea alaltaieri si era bine. (Daca vrei iti povestesc}. "Rabdare si repaus" i-au recomandat dr.
Eu am fost la eco, BB e bine, a crescut, ii bate inimioara (179bpm), asta m-a topit! "Varsta gestationala" 8 sapt. Mai sunt niste date, pe care nu stiu sa le "traduc". Mai merg peste 2 sapt., marti mai fac o internare pt. niste analize. Vestea rea e ca ovarele mele sunt LA FEL de mari! In 2 sapt. n-au scazut nici macar 1mm. Acum imi explic durerile pe care le am si "frumoasa" mea burta. Dar, daca BB e bine...
Va pe toate si sa ne ajute DD in tot ce ne dorim!


Cellu

Mergi la inceput