Din Republica Moldova cine mai e? (2)

Din Republica Moldova cine mai e? (2) | Autor: LiliaToma

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41419&whichpage=1" target="_blank">partea 1

LISTUTA MOLDOVENCELOR
1. Alinkav(Alina) – 05.03.1981, Chisinau, Studenta ASE,Contabilitate (Alexandru Andrei – 22.11.2003) - Drumul Taberei
2. Lucia B(Lucia) – 28.06.1980, Donduseni, UTM,CIM - Bahrain
3. LiliaToma(Lilia) – 06.08.1980, Bardar, r.Ialoveni, ASEM, REI si ASEB, REI(postuniversitare) (Amelia, 26.09.2004) - Berceni, Oltenitei
4. Ticka
(Cristina) – 16.10.1975, Chisinau,UT Iasi,Facultatea de Textile (Alexandra, 5 ani) - Baba Novac, Parcul IOR
5. MamaElei(Rodica) - 14.02.1978, Chisinau, UBB Cluj LMA (Paula Amelia, 02.09.2004)- Chisinau
6. Mamanati(Nati)- 29.10.1977, Chisinau; USM, ULIM - Chisinau
7. Ana_s - ????????? - Germania
8. Davina (Alina)- 25.11.1979, Vulcanesti (Deanna, 9.09.2004) - SUA
9.Balbina (Natalia)- 24.06.1977, Dubasari, UB, Litere (Vlad,22.06.2004) - Drumul Taberei

Hop si eu ca vad ca deja fetele cu taka taka ma acuza de chiuleala.
Dar eu sunt prezenta, numai ca mai mult cu cititul ca de scris nu prea reusesc
Eu ma inscriu si eu la fetele cu taka taka, desi in ultimul timp am prins ca merge mai bine faza daca ma supar si tac( si asta e ceva rar la mine) si isi da sema sotul ca m-am suparat.
oricum lui nu-i place sa se certe si mai bine lasa de la el decit sa iasa cu.
Bine ai venit Natalia, sotul tau e chiar din Ialoveni? ca eu sunt de linga
Asa cum a zis Ticka, te iau la inatrebari: trebuie sa ne mai spui, de unde vii din Moldova, data nasterii tale....
Cit despre filme, daca sunt pe CD( ca video nu am, de fapt noi nici TV nu avem ca am pus tuner pe calculator si cu monitor mai mare... mai economisim din spatiu) eu sar repede sa te rog sa mi le dai si mie. Abia astept sa-mi spui ca sunt pe CD
Ticka, ce mai face Alexuta? cum se simte?
Lucia,, ma bucur foarte mult ca azi te-ai simtit mai bine, noi iti tinem pumnii strinsi sa te simti asa si in continuare.
Amelia ce face? Trancaneste toata ziua si vrea sa stai sa o asculti ca se poate supara daca nu e nimeni prin preajma sa ii raspunda.
Pai, Rodica si eu stiam ca vaccinul se poate face acolo unde ai zis tu( vezi ca eu sunt mai indirecta dar doctora nu vrea. Sa vedem ce mai facem. Ca pin ane mai gindem noi, o sa trebuiasca sa-i scoatem ghipsul si nu o sa mai fie dilema( ma gindesc si la faptul ca daca ii fac vaccin la 5 luni si cumva nenea doctor decide la 6 sa ii scoata ghipsul cum sa i-l fac pe cel de 6, ca e prea repede?
Dar mai vedem.
De politica, si eu o sa merg sa votam ,poate chiar ne fixam o mica intilnire acolo ca sa taka, taka.
dar eu inca nu stiu pentru cine votez, mai tatonez terenul pina atunci
Alina, de unde iti da cazierul, de la ministerul justitiei?
pupici
mai scriu eu

Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Fetelor sunteti bestiale cu taka-taka!Ma inscriu si eu in club!

Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)
poze cu Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

Mi-am facut un borsusor din varza prospata si numai ce l-am mincat, a fost gustosel, s-a primit acrisor. Nici nu mai rigii . Poate voua va pare ceva firesc, insa eu cred ca azi e sarbatoare. La masa am mincat niste paste fierte doar cu putin-putin unt si acum bors, sunt fericita.

La "anul nou" nu ma duc, nu am curaj , tare ma tem sa nu-mi fie rau, o sa fie aglomeratie mare, parada, etc...

Da o sa filmeze sotul si o sa vad miine.

pentru voi o seara placuta, va pe toate.
_
6+ sapt


Tot raul e inspre bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ticka spune:

quote:
Originally posted by alinkav

Ma inscriu si eu in club!




Deci atentzie , se ia si cu o aspirina sau gargara nu scapatzi !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Bun gasit tuturor,

Ce surpriza a fost pentru mine sa descopar azi aceasta tema (nu fara ajutorul Alinei alinkav)!
Ma bucur sincer sa gasesc pe acest forum fete din Basarabia.
Ma numesc Natalia, ma aflu in Bucuresti din 1994, am absolvit facultatea aici (Litere - Universitatea Bucuresti). M-am maritat in 2000 cu un baiat din Ialoveni (pe care culmea, l-am intilnit aici ), locuiesc acum in Drumul Taberei.
Pe 22 iunie 2004 am nascut un baietel, Vlad.
Ce altceva mai doriti sa stiti?

LiliaToma
Am vazut ca ai intrebat de filme rusesti. Eu am multe, majoritatea sint de o calitate foarte buna.
Uite o lista aproximativa:
27 ukradehhyh potseluev
Brat
Brat2
Za spichkami
Stariki Razboiniki
Briliantovaia ruka
Svad'ba v Malinovke
12 stuliev
Zolotoi telionok
Formula liubvi
Kavkazkaia plennitsa
Dom, kotoryi postroil Svift
Sobacie serdtse
Beloie solntse pustyni
Operatsia Y
Ivan Vasilievichi meniaet profesiu
Djentel'meny udachi

+ desene animate Nu pogodi!
+ foarte multe cintecele din desenele animate rusesti din copilaria noastra. Pe acestea le-am cautat special pentru baietelul nostru.

Cam atit deocamdata.

Va pup pe toate si ne mai "vedem".


------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Mi-am adus aminte de inca niste filme, pe care le avem:

Ironia sud'by
Slujebnyi roman
Devchata
Nebesa obetovannye
Prikliuchenia Petrova i Vasechkina
Prikliuchenia italiantsev v Rossii


------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ticka spune:

Bun venit Natalia ! Si sa-ti traisca Vladut! Am si eu un nepotzel Vlad, dulce de mama focului, sa-l mananci nu alta.
Vezi c-o sa te ia Lilia l-a intrebari...unde te-ai nascut, la ce data...deh, catalogul - catalog ramane . Apoi e mai simplu: semnezi condicutza in fiecare zi si totul e OK
Sa inteleg ca va cunoasteti cu Alina.
Si ma bucur nespus ca mica noastra comunitate se mareste!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

ticka,

Multumesc.
Cred ca toti Vlazii sint dulci de mama focului, ca si al meu e .
Cu Alina nu ma cunosc (inca). Am scris ceva despre o carte de crescut copii in "Parintii intreaba...", iar Alina mi-a cerut link-ul cartii pe PM. Cum cartea e in rusa, m-a intrebat de unde sint si m-a invitat in aceasta tema.

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Ai vazut Natalia ca suntem o gashca de moldovence pe cinste!!!
Unde stai in Drumul Taberei?Poate suntem vecine?
Si o intrebare de filme, sunt pe CD?Sorry de ignoranta, dar se poate sa le trimiti sau nu? Nu dati cu rosii, nu ma pricep!!!
Alex al meu s-a trezit azi dupa masa cu fata la cearceaf, si uite ne impreuna!
Cristina, cum se mai simte fata ta?I-a trecut raceala?
Lucia, foarte bine ca te simti bine si poti sa mananci.Sa ne povestesti cum a fost la "anul nou"(desigur de pe caseta)!
Lilia nu mai chiuli!Ce mai face Amelia?
MamaNati????


Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)
poze cu Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

Fetelor, cine-mi scrie si mie aici textele originale de la cele doua melodii din "Satra"? Stiu ca sunt in tigan-rus, dar... poate stie totusi cineva. Chiar, are cineva melodiile originale? Ca eu am filmul pe o caseta VHS dar n-am cum sa le pun pe CD.
Merci!

~Otilia&LaAdelita~www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Otilia" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:


Multumesc pentru ospitalitate, fetelor!
LiliaToma

quote:
sotul tau e chiar din Ialoveni?

E chiar din centru, cum ii place lui sa raspunda
quote:
Asa cum a zis Ticka, te iau la inatrebari: trebuie sa ne mai spui, de unde vii din Moldova, data nasterii tale....

M-am nascut (pe 24.06.1977) si am trait pina pe la 14 ani in Dubasari (Transnistria). Din cauza razboiului, ne-am mutat in 1992 la Criuleni, nu prea departe, e adevarat.
Daca ma mai intrebi ceva, iti raspund neaparat .
quote:
Cit despre filme, daca sunt pe CD( ca video nu am, de fapt noi nici TV nu avem ca am pus tuner pe calculator si cu monitor mai mare... mai economisim din spatiu) eu sar repede sa te rog sa mi le dai si mie. Abia astept sa-mi spui ca sunt pe CD

Raspuns si pentru alinkav: Da, filmele sint pe CD-uri, sotul meu le trage de pe net, ne facem incet, incet colectie, ca avem planuri mari cu copiii nostri (citi o mai veni dupa Vlad ), sa invete si ei rusa.
Daca le vreti, spuneti-mi si-l rog pe sot sa faca o copie pe alt CD, si poate ne intilnim cumva.
alinkav
quote:
Unde stai in Drumul Taberei?Poate suntem vecine?

Stau chiar la inceputul Prelungirii Ghencea, la interesectie cu strada Brasov. Dar tu?

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput