Doi frati cuminti :)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina78 spune:

mai spune ca e deliciosssss....

toate bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Am trecut la discutii mai... de logica: Stefan a mancat o portie de macaroane cu branza, apoi o cana de cocktail de fructe.
- Mami, am mancat tot1
- Bravo!
- Si voi creste mare de tot.
- ...
- Mare ca nenea din reclama.
- Care reclama?
- In care nenea are cartofi din-aia plini de chimicale. Eu vreau sa cresc mare ca el si sa mananc si eu cartofi plini de chimicale.
- (eu rad pe infundate, mi se pare nostim capriveste in perspectiva in contextul asta, copilul nu ma vede)
- Mami, imi dai voie sa mananc si eu cartofi cu chimicale cand voi fi mare?
- Pai nenea nu stie ca au chimicale, de-asta cred ca mananca.
-Bleah, cartofii cu chimicale nu sunt buni!

Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Am fost la salina acum 3 saptamani. Destul de mult a trecut de atunci, insa copilul meu a fost impresionat se pare, ca inca ma intreaba despre aspecte de pe acolo.
Aseara ma intreaba: "Mami, dar cand se termina sarea de la salina, unde merg minerii sa mai munceasca?". I-am spus ca se duc sa caute un alt loc din care sa ia sare.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Servus.
Stefan, cu bunica, in parc, se joaca. Bunica i-a cumparat niste jucarii de la un magazin din apropiere si Stefan insista sa intre in casa. Ii sun sa vad cum se descurca, mama (bunica) imi spune ca el a insistat sa intre in casa, mi-l da la telefon si el imi spune: "Mami, am intrat in casa si am ELIBERAT jucariile!"
Copilul meu, EROUL!
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Vineri, la Bucuresti. Am mers cu el la un orelist, ii face un control rapid, nu vrea sa deschida gura, il tin eu si i se deschide mai cu forta... Apoi endoscopia nazala. Ii povestim, il incurajam... inainte niste picaturi in nas... vine clipa decisiva, intram in camera cu endoscopul, curajos initial Stefan se aseaza pe scaun singur, sta 2 secunde si apoi, zbughind-o catre usa, spune: "Gata, eu am plecat de aici!".
Ii facem endoscopia, iesim din spital si il intreb de ce nu a fost curajos, asa cum promisese, de ce a tipat asa de rau, ce l-a durut? Imi raspunde ca nu l-a durut deloc cand i s-a facut endoscopia, dar ca asa de tare il durea piciorul! Si imi spune ca acum putem sa mergem la un loc de joaca, fiindca s-a facut iarasi curajos!
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Dialog, aseara, pe drum spre parc (mentionez ca mai nou e fan "Sarea in bucate"):
- Mami, cum ma iubesti tu pe mine? (replica din poveste)
- ... ca sarea in bucate.
- Spune ca zaharul sau ca mierea, mami, altfel va trebui sa te alung de acasa!


Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Mami si Stefan, afara, in parc.
- Mami, am nisip in sandale.
- Descalta-te si da-l jos.
- NU pot, ca sunt mic.
- Pai cum esti mic, nu ziceai mai devreme ca esti mare?
- (ridicandu-se pe varfuri) Nu sunt mare, ca vezi, nu ajung cu mana la cer!

Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.
Aseara ne intorceam de la Bucuresti, Stefan in spate, in scaunel. Incepe sa rada in hohote. Tati in intreaba de ce rade, iar Stefan raspunde: "Rad fiindca sunt fericit ca sunt copilul vostru".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

quote:
Originally posted by Nicoleta

Salut.
Aseara ne intorceam de la Bucuresti, Stefan in spate, in scaunel. Incepe sa rada in hohote. Tati in intreaba de ce rade, iar Stefan raspunde: "Rad fiindca sunt fericit ca sunt copilul vostru".




anda, mami de bb vladut
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62685" target="_blank"> povestea nasterii

astia mi-au luat motul!

varsta lui vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Revin: Stefan, la mare, bagat mai cu forta de tati in apa. Vine un val, in baga ceva apa in urechi, iar el, dupa ce isi revine zice:
"Vai, nu, urechile mele sunt distruse!".

Nicoleta

Mergi la inceput