Doi frati cuminti :)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Stefan este racit si sta acasa, cu tati. De dimineata nu putea manca, mi-a spus la telefon ca... era ocupat, picta. Si ca nu putea manca, tine post!
Nicoleta

Are perioade in care ne da pe spate cu frazele lui, mi-a spus intr-o dimineata: "Mami, sa nu ma dezamageti, eu am incredere in tine!" Asta cand plecam la serviciu ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Ieri sun acasa, sa vad ce face copilul meu, ca este racit, am mai scris... Si il rog sa fie cuminte si ascultator, sa faca nani. Iar el imi spune: "Mami, ai putea sa faci si tu putin nani la birou, nu?".
:)))
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crykett spune:

Super baiat ai nicoleta ,noi mai avem pina la pele un pic ca a c-am fost puturos la vorbit ,dar le asteptam sungura chestie rusinoasa pentru mine e ca la politie zice p--a(asa ii iese )si mai mergem pe strada si vede masina de politie si striga tare "ete mami masina p--a" si eu ma fac ca racu de rusine si ii tot explic sa spuna corect dar el nimic

cristina de Antonio 20-11-2006 Andrei 31-08-2004 POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Azi am stat cu copilu care aseara a facut o criza de tuse, dar la 13.00 am plecat la serviciu.
Ma suna sotul pe la 17.30, vorbesc putin si cu piciul, imi spuen ce mai face, cum se mai simte (se pare ca avea putina febra), apoi tacere... dupa care: "Mami, stii ceva? Eu am terminat cuvintele."
Pupa-l mama de copil iubit!
Nicoleta

A, si ieri ma intreaba: Mama, ce inseamna "descumpanit"?
Si cand e trist imi spune ca este mahnit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Mi-am mai adus aminte: marti il conducem pe tati la gara, pleca la Viena, pentru o zi. Cum si noi am fost acolo acum 2 saptamani, tot cu trenul, Stefan a vazut cum arata un compartiment (cuvant nou, de altfel, ca nu calatorim cu trenul), i-a placut mult cu trenul...
Si il intreaba pe tati: "Tu vei sta tot in ampartiment?"
Ce sa-i faci daca acest cuvant nou - compartiment - seamana asa de bine cu... apartament?
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Stefan nu a dormit luni la gradi. Avea ochii rosii si era destul de trist, i se spusese ca, daca nu doarme, nu merge afara. Dar pana la urma a fost si afara, desi nu a dormit...
Insa era trist...
- De ce nu ai dormit, Stefan, azi la gradi?
- Nu am dormit.
- De ce? Ia spune-i tu luŽ mami, ce s-a intamplat?
- Nu s-au inchis ochii...
- Nu?
- Nu, mami, i-am dat si cu lipici si tot se deschideau...

Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Stefan s-a suparat pe mine. I-am zis ceva ce nu i-a convenit is gata, s-a suparat tare de tot.
- Mami, sunt foarte suparat pe tine!
- ...
- Sa stii ca nici nu te mai invit la ziua mea!
- ...
- Bine, bine, te invit la ziua mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Sambata le-am facut clatite copiilor mei (Stefan si tati), dar pana sa le fac, Stefan a venit incantat la mine si mi-a spus de muuulte ori cat de mult ma iubeste :).
Si a mancat 6 caltite, ca dupa aceea sa imi spuna ca il doare burta.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Duminica dupa-amiaza se trezeste Stefan din somn si, tragandu-si nasul, imi spune ca nu mai este racit. "Pai cum nu mai esti racit, nu vezi ca iti curge nasul?". "Mami, nu-mi curge, nu vezi ca s-a infundat?"
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

De dimineata, Stefan:
"Mami, la gradinita ierea trecuta am mancat macaroane cu branza!".

Mergi la inceput