yuppi!sweet_dreams,angy_angela,criss83,flowerbee

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

ANGY eu am facut antitrombina III,proteina C,S,factorul V leiden si mutatiile mthfr si m-a costat vreo 680 lei,dar mi s-au recoltat aici la o clinica in Sev.si le-au trimis la Medlife la Bucuresti si a durat vreo 3 sapt...cu factorul au gresit,n-au inteles ce trebuia facut adica mutatiile lui(va povesteam eu)n-au pastrat nici sangele bine pt ca pe rezultate scrie undeva in josul paginii:plasma usor hemolizata,posibil interferente cu testele de coagulare...deci pana la urma au fost bani aruncati degeaba...Deci tu sa fi foarte atenta unde si cum le faci pt ca sunt si o gramada de bani...si sfatul meu e sa mai stai cateva zile pt ca o sa ti se recolteze multe eprubete de sange si cum tu deja ai pierdut....sa nu ti se faca rau cumva....mie mi-au luat atunci 6 eprubete pt analizele alea si mi-a fost rau toata ziua,greata...am stat numai in pat...
As vrea sa va mai intreb pe cele care ati folosit teste de sarcina minut daca apare la ele acea liniuta de uscare ca si la testele barza...?
Va pup pe toate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Angy eu m-am dus nemancata pt ca am facut mai multe , poti suna sa intrebi. Cred ca poti sa mergi mancata ( din cunostintele mele) , rezultatele le-am primit in 2 saptamani. Pe mine la Genetic Center m-a trimis Dr

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Bubuali eu la nici un test nu mi-a aparut linia de uscare . La aceasta sarcina am facut test Minut , era in pachet cu testele de ovulatie 5+1.

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Bubuali ne dai o veste buna? Ai testat?

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Maria m-a mancat undeva de dimineata si am facut un test minut,il am tot de la set de 3+1 si parca intuiesc si a doua liniuta,dar vag...am mai patit-o cu testele barza...test pozitiv de ovulatie am avut pe8-9 martie si stiu de la tine ca tu ai avut test slab poz la 12 zile de la ov...mai am cam 6-7 zile pana cand cred eu ca ar trebui sa-mi vina menstra deci nu ma pot lua dupa testul asta...nu-mi fac sperante degeaba deocamdata....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Bubu,tin pumnii !

Fetele ,va pe toate !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Bubuali, asteptam cu sufletul la gura vestea cea mare de la tine.
Eu abia ma misc. O fi si de la analizele de dimineata, cred ca mi-au luat vreo 8 eprubete. Mi-au iesit trombocitele u#537;or scazute, glicemia la limita maxima a normalului si alte cateva modificate.
Bafta la teste pozitive!

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009) si 6+

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Bee faci tratament cu anticoagulant ? Trombocitele trebuie sa fie intre 150.000-450.000 tie cat ti-au iesit?

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Bubuali Doamne Ajuta sa fie cu ochisori. Ai Clexane?

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina.ion spune:

Bubuali si-a luat barza GPS si a gasit adresa ta? Tin pumnii sa fie cu noroc. Te-am pupat!

Mergi la inceput