yuppi!sweet_dreams,angy_angela,criss83,flowerbee

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Corina, sa dea Domnul sa anunti doua liniute peste 2 saptamani!

Iarina, si eu stiam ca multe sunt gratuite, de aceea, prima data, m-am dus la medicul de familie pentru trimitere. La sarcina cu printesica mea, mi-au facut gratuit Rh-ul, HIV-ul, hepatitele, hemograma, ionograma, probele hepatice, glicemia, ureea, creatinina, VSH-ul, urocultura, sumarul de urina. Nu au fost gratuite profilul TORCH, Lysteria, anticorpii la varicela.

E bine ca imi pusesem niste bani deoparte pentru asa ceva.

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009) si 6+

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Citat:
citat din mesajul lui flowerbee
Nu au fost gratuite profilul TORCH, Lysteria, anticorpii la varicela.

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009) si 6+

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!


Asa e pentru astea nu sunt gratuite, eu am inteles ca pentru celelalte nu ai beneficiat de gratuitate.



mamica de ingeras Eva 38 s
MTHFR - C677T heterozigot; Factorul XIII - V34L heterozigot; tiroidita Hashimoto
We don't see things as they are, we see them as we are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Offf, si cu gratuitele astea...Oricum, daca de data aceasta mi le faceau pe cele gratuite, tot economiseam vreo 400 lei de pe factura.
La cum merge sistemul de sanatate...
Cu Dumnezeu inainte! Sa fim sanatosi si sa putem munci!

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009) si 6+

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Bee eu mi-am facut gratuit profilul TOUCH la Sp de Infectioase ( eu sunt din Cluj) se mai fac gratuite si la Directia de Sanatate Publica , gravidetele au regim special

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

LA Genetic Center sunt cele mai ieftine pt Trombofilie . Eu am dat pe 6 factori 650 RON ( in Septembrie 2012) si pt sindromul antifosfolipidic 210 RON

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

mealex mail-ul meu este mischianu_angela@yahoo.com Cand ai timp imi poti da mai multe informatii..Eu chiar vroiam sa ma duc joi la ea. Cu mutatiile astea parca as astepta sa ma duc la ea si sa mi spuna ea exact p care sa le fac..sa nu fac asa de capu meu k sunt f multe.. voi le-ai facut fara sa va indrume cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Angy mie mi-a spus Dr ginecolog ce mutatii sa fac . La Genetic Center era un formular specific : Pachet B extins pt Trombofilie

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

m am uitat s eu s acum e 800lei. doct mea a zis sa nu ma grabesc cu toate ,sa o luam p rand cu uscatescu..dar daca mealex spune k nu o gasesc sapt asta iar trece timp in defavoarea mea.. Un nr de tel un as putea sa sun sa intreb sigur aveti?sa nu ma duc degeaba mai ales k n am voie s merg si plus k nu ma simt in stare.. Dintre elevit si natalvit voi ce credeti k este mai bun? k trebuie sa iau si nu stiu ce sa aleg..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

mariabcf ptr analizele acelea d trombofilie trebuie sa fiu nemacata? in cat timo ti au dat rezultatele tie? este ok laboratorul?k e o diferenta destul d maricik intre laboratere fata de genetic venter :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Angy pentru analize e cel mai bine sa mergi dimineata pe nemancate. La Synevo a durat 2 saptamani pentru analizele genetice si pentru celelalte a doua zi au fost gata.

La vitamine s-ar putea sa nu suporti elevitul sau dimpotriva natalvit. Nu stiu care e diferenta de pret intre ele. Tot am auzit la fete ca au luat elevit (in general nu numai fe DC). Cred ca cel mai bine e sa iti iei o folie si vezi daca te simti bine continui, daca nu le schimbi.



mamica de ingeras Eva 38 s
MTHFR - C677T heterozigot; Factorul XIII - V34L heterozigot; tiroidita Hashimoto
We don't see things as they are, we see them as we are.

Mergi la inceput