yuppi!sweet_dreams.angy_angela, criss83, flowerbee

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corina.ion spune:

Felicitari Flowerbee, sarcina usoara si la termen iti doresc. Bine ai venit Aidaioana sper sa stai cat mai putin la aspirante optimiste. Fetelor se pare ca 2013 este un an norocos si plin de speranta. Eu cel putin cand vad titulul atat de bogat simt ca in curand voi vedea va rasari soarele si pe strada mea.
Va doresc o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carin1974 spune:

angy_angela ai grija ca s-ar putea sa sangerezi daca intrerupi progesteronul. Incearca sa inlocuiesti utrogestanul cu un alt produs. Eu am avut lutinus. Din cate stiu si arefam e tot progesteron. In cel mai rau caz poti sa inghiti capsulele de utrogestan, dar nu cred ca ar trebui sa intrerupi brusc.

-------------------------------------------------
AMH=0.02
PAI-1 heterozigot, MTHFR C677T heterozigot, MTHFR A1298C heterozigot
FIV1 septembrie 2012 Athena Timisoara- reusit dar sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Citat:
citat din mesajul lui aidaioana

Buna dimineata fetelor ! Va doresc o primavara frumoasa !
Este prima mea postare pe acest forum (de fapt...pe orice forum ), si sper sa ma primiti in familia voastra. Sunt o proaspata aspiranta la rolul de mamica, si sper ca Bunul Dumnezeu ne va ajuta sa avem cat mai curand un pitic printre noi.
Eu am 22 ani, sotul meu are 27 si de pe 20 februarie am inceput OFICIAL sa lucram zilnic la capitolul "bebe". Ultima menstruatie am avut-o pe 11 feb, deci ovulatia ar fi trebuit sa aiba loc pe 25 feb, fapt pentru care pe 24-25 am muncit de 2-3 ori mai intens.
Va citesc de cateva luni bune, am invatat multe de la voi, iar acum am indraznit sa si postez. Sper sa avem vesti bune in viitorul cat mai apropiat.
Va pup si va doresc multa sanatate!


Bine ai venit si sper sa ai o sedere cat mai scurta la aspirante!
Nu sunt foarte sigura ca a lucra zilnic pentru bebe e o idee buna. Calitatea si cantitatea spermei sunt afectate de contactele sexuale prea frecvente. O data la 3 zile in afara perioadei de ovulatie si o zi da una nu (sau zilnic) in perioada ovulatiei ar fi si suficient si recomandat din ce stiu.


34+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

Aprob ce spune emilia Din octombrie pana in decembrie prestam zi de zi in preajma ovulatiei si nimic..iar cand am ramas insarcinata inainte cu 2-3 zile de ovulatie am prestat o zi da una nu iar dupa ovulatie n am ami facut nimic,deci vreo 3-4 contacte am avut si s-a prins spre uimirea mea Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Tot asa e si parerea mea Angy sa nu-l intrerupi sub nici o forma,vb cu doct,spune-i cum te simti si sa-ti dea alt inlocuitor.Apropo tu cat utrog luai?
Aida bine ai venit printre noi...Esti sigura ca atunci ai ovulat pe 24-25?de cate zile ai cm?v-a trebui sa incerci si cu temp bazala si verificarea mucusului sau teste de ovulatie sau eventual un control la ginec...Si sfatul meu e sa nu prestati in fiecare zi ci la 2-3 zile ca pana la urma o sa ajungeti niste robotei si pauza placere.Noi suntem aici si te ajutam cum putem...A si inca ceva,scrie repede vreo 9 mesaje scurte ca sa scapi de moderator si sa vb in timp real...
Fetelor o zi minunata sa aveti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaioana spune:

Multumesc de primire fetelor!
Teste de ovulatie nu am cumparat luna asta, CM e de 28-29 zile, iar luna asta am mers doar dupa calculele mele, dar am si verificat mucusul pe care l-am urmarit in ultimele luni. Deci, cel putin teoretic, undeva pe 24-25 feb am ovulat. Am si simtit o durere usoara in dreptul ovarului, careia nu-i dadeam de obicei importanta, dar de vreo 2-3 luni am observat ca apare chiar in perioada de ovulatie. Asadar sper ca nu m-am inselat .
Cu privire la frecventa incercarilor... pot spune ca luna asta chiar ne-am distrat. Chiar el a zis ca ar trebui sa continuam cu programul asta si dupa ce raman insarcinata . Luna viitoare voi incerca asa cum spuneti si voi, odata la 2-3 zile, si imi voi cumpara si teste de ovulatie. Asa vom avea mai multa siguranta ca se produce ovulatia, doar ca acum fiind prima luna, am zis sa nu tratam lucrurile asa de robotic, si sa incercam sa fim relaxati.
Speram ca in urmatoarele luni sa avem cele doua liniute pe test, pentru ca amandoi ne dorim f mult sa vina si un bebe.
Va pup !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaioana spune:

Apropo... La ginecolog am fost la inceputul lunii ianuarie i-am spus ca ne dorim bebe in viitorul apropiat. Mi-a spus cane putem apuca in orice moment,la control totul a fost in regula, Papanicolau a iesit bine, mi-a spus sa iau acid folic (pe care deja incepusem sa il iau de vreo 2 sapt). Nu fumez,nu consum alcool, de cafea tocmai m-am lasat.. Mi-as fi dorit sa fiu putintel mai slabuta, dar nu a vrut organismul meu sa coboare mai jos de atat (am 67 kg si 1.71m).
In rest, toate bune si frumoase deocamdata. Deocamdata asteaptam sa treaca timpul, pt ca mi-am propus sa nu fac teste degeaba, decat daca vad o intarziere (mi-am propus, nu stiu daca o sa ma si tin de cuvant )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

bubuali iau dim si seara cate un ovul de 200..de 2zile nu mi-am mai pus si dimineata ptr k efectiv numai suport..Nu stiu ce sa zic cu oprirea brusca..Eu l-am luat de cand am aflat d sarcina ca sa fiu eu sigura stiind ca ajung tocmai pe 7 martie. Nu am avut sangerari de aceea zic eu ca nu ar avea ce rau sa fie.Chiar numai pot sa l iau.Tin minte ca si anu trecut la fel cand am inceput sa i-au aveam usturimi la contact da parca nu luasem atata timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Imi aduc aminte de vremurile cand prestam noi pentru bebe.
Era frumos la inceput.
Dupa care a inceput stresul.
Pentru ca stiam cand ovulez (monitorizare ecografica) si aveam/n-aveam chef trebuia sa prestam dupa care venea perioada de asteptare in care imi auto-induceam simptome de tot felul convinsa fiind in capul meu ca mai gravida ca mine nu-i nimeni.
Dupa aceea ziua testului, dezamagirea de rigoare si iar de la capat o data si inca o data... si la mine inca n-a fost grav si deprimant din cale afara ca am trecut prin tot procesul asta doar cateva luni...
M-au ajutat lubrifiantul PreSeed, vitaminele pe care le-am luat si eu si sotul, stimularea ovariana, laparoscopia si vacanta ca m-am mai detasat putin, partial, in luna in care am ramas.

34+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

doamne emilia ce rpd a trecut timpul,parca acum aveai 7-8 sapt.. :) mai ai un pic si gata. Este intr-adevar o perioada frumoasa (mai ales cand iti aduci aminte,insarcinata fiind) dar dupa 2 esuari deja incepea stresul..

Mergi la inceput