yuppi!sweet_dreams.angy_angela, criss83, flowerbee

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Iarina, sigur, faci cum simti tu. Doar iti dadeam niste idei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Fetelor, Martisorul mi-a adus un test Sure Check cu doua liniute! A doua e pala, dar e vizibila si a ap#259;rut la 2-3 minute. Imi bate inima cu o putere si imi vine sa plang...
O sa ma duc sa fac si un test de sange.


Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Super, Flowerbee! Te asteptam cu o beta frumoasa!
Primavara vine cu vesti bune!!!

Ti-am pus carucioare cu noroc!

Sa aveti o primavara frumoasa, fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Flowerbee iti doresc din toata inima multa fericire si sa fiti sanatosi...ce martisor frumos ai primit azi...sa ai grija de voi
Celorlalte fete sa fiti sanatoase,iubite si fericite si sa veniti in primavara asta cu vesti tot asa de frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carin1974 spune:

Felicitari flowerbee. Sa fiti sanatosi si sa cresteti mari.
iarina_r incerca sa te linistesti, sa plangi cand e cazul, sa razi cand e cazul si sa te bucuri de viata pe care o ai alaturi de familia ta. O sa vina si momentul cand o sa fi pregatita sa mergi mai departe cu investigatii, planuri, etc.
O primavara frumoasa sa avem

-------------------------------------------------
AMH=0.02
PAI-1 heterozigot, MTHFR C677T heterozigot, MTHFR A1298C heterozigot
FIV1 septembrie 2012 Athena Timisoara- reusit dar sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaioana spune:

Buna dimineata fetelor ! Va doresc o primavara frumoasa !
Este prima mea postare pe acest forum (de fapt...pe orice forum ), si sper sa ma primiti in familia voastra. Sunt o proaspata aspiranta la rolul de mamica, si sper ca Bunul Dumnezeu ne va ajuta sa avem cat mai curand un pitic printre noi.
Eu am 22 ani, sotul meu are 27 si de pe 20 februarie am inceput OFICIAL sa lucram zilnic la capitolul "bebe". Ultima menstruatie am avut-o pe 11 feb, deci ovulatia ar fi trebuit sa aiba loc pe 25 feb, fapt pentru care pe 24-25 am muncit de 2-3 ori mai intens.
Va citesc de cateva luni bune, am invatat multe de la voi, iar acum am indraznit sa si postez. Sper sa avem vesti bune in viitorul cat mai apropiat.
Va pup si va doresc multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blanka_11 spune:

Neata fetelor! Sa aveti o primavara frumoasa si plina de vesti bune.

Flowerbee felicitari pentru cele doua liniute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Multumesc mult, fetelor! Sa dea Domnul sa avem cat mai multe teste pozitive!

Nu am putut sa ma abtin si i-am spus sotului, ca doar el a avut visul cu 2 liniute. In rest, nu mai spun la nimeni pana cand o sa am si confirmarea testului de sange.

Pana atunci, imi vine sa explodez, am o presiune in partea inferioara a abdomenului si sper ca totul e ok.

Am avut banuieli de acum 2 seri cand am stranutat mai tare si am simtit o incordare in partea inferioara familiara, pe care am mai simtit-o doar la sarcina cu fetita mea.

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Neata si sa vaeti cea mai frumoasa primavara, atat in suflet cat si afara.
Flowerbee felicitari din suflet, sa ai o sarcina usoara si la termen.
Sa faci beta si cat de fuguta da pe la un hematolog ca parca spuneai zilele astea ca esti suspecta de trombofilie.
Iubitelor eu aseara am fost la eco pentru dublu test si am vazut minunea mea frumoasa, nu a stat deloc, a fost foarte activ, sotul a zis ca el nu e doctor si nu a inteles mare lucru dar eu sunt fascinata, in fiecare zi ai o noua emotie, ai la ce te gandi, va doresc din suflet tuturor sa simtiti ce simt si eu, sa vina barza la fiecare ca doar de acum e primavara.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

12+ Multumim Doamne si ajuta-ne sa avem o sarcina usoara si la termen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

neata fetele
sa aveti o primavara frumoasa cu multe impliniri
flowerbee asta da martisor frumos felicitari si o sarcina usoara
Fetelor aveti idee cele care au luat utrogestan in sarcina daca acesta provoaca usturimi? Ca eu numai pot de usturimi nici sa-l mai introduc numai pot..Cred ca voi face pauza pana pe 7 cand ajung la doctor ptr ca ma ustura ingrozitor. va si o zi frumoasa!

Mergi la inceput