Plange la gradinita, dupa multe luni...

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

S-a schimbat cumva vreo educatoare, cineva din personalul gradinitei? A venit cineva nou?
Ca totusi e aceeasi gradinita, asa in cazul lui Carmen, era alt loc, alte persoane, la histamina la fel, si daca personalul se comporta necorespunzator, copilul reactioneaza repede, e vorba de zile, nu de luni intregi... pe cand in cazul de fata e vorba de 3-4 luni merse fara probleme... de aia intreb de ceva schimbari

Incearca sa te duci mai devreme sa-l iei, mai inopinat asa (adica in afara intervalului orar stabilit)... cine stie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Nu s-a schimbat nimic, aceleasi educatoare, acelasi personal.
Ieri, cand m-am dus sa il iau l-am gasit vesel, am vorbit cu educatoarea care mi-a zis sa il las si vinerea sa doarma acolo.
Azi de dimineata, a inceput sa scanceasca de la intrarea pe poarta gradinitei, pana la clasa plangea in hohote, l-am schimbat cu proteste..pana a dat cu ochii de o fetita ce lipsise in ultimele zile, fetita i-a dat poseta ei si dus a fost. M-a pupat, mi-a zis "ne vedem la ora 4"..Sa vedem cum va fi maine.
De dimineata, am vorbit cu ingrijitoarea, cu asistenta. Le-am intrebat, descusut, daca a fost cumva fortat sa manance, certat mai mult ca de obicei (e un copil mai activ si mai e si pedepsit, doar ca pana acu, asta nu l-a impiedicat sa vrea sa mearga).
O sa vad si maine cum va fi, si mai ales, de saptamana viitoare.

Multumesc tuturor pentru sfaturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

E Ok... se vede dupa cum scrii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izabela88 spune:

huh!
ai scapat,marius...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Mai - deja puneam pariu candva dar ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiha spune:

x_ggg, sa nu-ti faci nici un repros, tu nu ai nici o problema. Este foarte probabil sa treceti prin asta datorita ruperilor de ritm. Si fetita mea a facut asa dupa 2 luni de gradinita in care totul a mers perfect, si asta pentru ca, fiind bolnava, am tinut-o acasa 1 saptamana. Saptamana in care ea si-a dat seama ca e mai bine acasa decat la gradi. A tot continuat jalea de dimineata timp de 2 luni. Se tinea cu unghiile de gardul gradinitei, de usa, de mine, numai sa nu intre in clasa. Stiu ca nu suna prea bine, dar la noi s-a rezolvat prin schimbarea gradinitei... oricum erau ceva probleme care ma deranjau la fosta gradinita.

Ai rabdare, si daca acest plans persista mai mult de 1 luna, trebuie sa-ti pui serios problema daca nu cumva e ceva in neregula cu gradinita, cu educatoarea.

Mergi la inceput