LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (43)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra


miki, deocamdata se stie ca pregatitoarea este obligatorie, iar copii nostrii pentru ca nu vor avea 6 ani impliniti la 31 august 2014, avem posibilitatea
1. sa-i mai lasam un an la gradi- sa repete grupa mare, si sa inceapa pregatitoarea un an mai tarziu, la 6 ani si 9 luni (Cristi), resp. cls I la 7 ani si 9 luni.
2. sa mergem cu ei la o evaluare si sa-i primeasca la pregatitoare la 5 ani si 9 luni, deci cls I sa inceapa la 6 ani si 9 luni.
Cei care au 6 ani impliti la 31 august intra obglibatoriu la pregatitoare.
Eu tot caut pareri ale mamicilor care i-au dat la pregatitoare inainte de 6 ani, si cum s-au adaptat copii.

Yasmi, si tu va tb sa o duci pe Iasmina la evaluare, nu?


Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


Si eu trebuie sa-l duc pe R la evaluare, ca face 6 ani pe 9 septembrie ... Mai multe informatii pot sa-ti dau despre adaptat, de la toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

am dus copii pana la 12 la gradi sa mai strang si eu prin casa....

mada nu m am exprimat corect, nu stiu cand se da , de 1 sau 8 martie.... eu ma refeream la un cadou intr una din aceste zile....deci pe 8 se da??? eu cred ca dau pe 1 si atat.sigur nu dau de 2 ori. woww mai aveti 2 zile si face Cata 2 anisori!!!!!

ideea deliei mi se pare super. deea asta cu gablonturile nu prea merge. nu toata lumea poarta....

deea, legea este lege pt toata Romania , nu??? teoretic s a modificat legea, de anul acesta nu mai esti obligat sa iti inscrii copilul la scoala de care apartii dar au prioritate in primul rand cei arondati scolii.

delia salariul era de 1500 lei. nu stiu cine intreba, nu, nu mai merg la al 2 lea interviu. o sa imi caut sa fie program doar de dimi. ma bucur ca ti au iesit analizele bune. si eu tre sa i le fac printesei ca se vreo 2 zile se plange ca arecarcei la degete la o mana





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

MIKI mai bine ne inscriem la cursuri decat sa ne imprumute Somleac sotul.....face copii multi.......al meu barem a turnat unul la 11 ani

Roxy momutzoii (vb lui A) aia suntem noi ,ingesuite pe forum

Ailed cal batran nu se mai invata la caruta..parca asa era vb aia....ei nu batran are doar 41 ani...dar deh copil rasfatat crescut de bunica ..sta cu ei in casa ..apoi baiat de bani gata....la durut la basca....
da de vrajit nu-l intrece nimeni..doamne cred ca-mi spune de 100 de ori ca ma iubeste ,intr-o zi....de i-am mai si zis ca decat sa zica mai bine sa-mi arate

ma duc sa vad daca a teminat anna de spalat vasele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

a terminat A vasele si a umplut si o vaza cu pamantul de lao floare...nu stiu cu cine seama asa vrednica fata asta a mea

Somleac sper ca nu te superi ca am zis ca sotul tau face copii multi...da

Yasmi acum imi amintesc si eu ceva de legea asta..era legat tot de o cearta de la un liceu din bucuresti...cel german....


Ailed sigur e de la putina odihna...si pe mine cand ma freaca A noaptea ...dimi parca sunt calcata de tern....eu ar trebui sa iai si niste fe...dupa ultimile analize 3l trebuia dar am luat 1 pe sarite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deea99

MIKI mai bine ne inscriem la cursuri decat sa ne imprumute Somleac sotul.....face copii multi.......al meu barem a turnat unul la 11 ani


------------------------------------------------
de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)



m-ai spart Deea trebuie sa le povestesc colegelor ce ma amuza asa de tare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Deea, pai ia-l si tu cu iubitu, nu-i asa ca... uite dragostea mea, sau pune-o pe Stefy, sa-l vrajeasca , cred ca se pricepe...si tu fugi cu ea in mall, la coafor, doar voi doua :). Cred ca daca te duceai cu Anna la nunta aia cu obiceiuri... faceai un best-seller cu ce facea acolo.
Miki, ba da,
am rapel la 2 ani jumate... dar cred ca o aman spre 3....
felicitas eu am avut niste colege care au facut tbc. lucrau in birou amandoua, una avea sotul plecat la munca afara, nu manca ca lumea..probabil, oboseala stres si tot tusea... etc .. cand s-adus la doctor surpriza... tbc si nu era nici saraca, nici nu traia in mizerie. Colega ei, o tipa solida( dar cica anemica) a facut si ea...
yasmy, pai nu se merita la banii aia, cu programul ala...
ally, cand faci baclava?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia ca si salar...sa stii ca sunt destul de mici salariile in acest moment si mai ales ca si incepator.... daca nu ar fi fost programul asa aiurea si dimi si dupa poate mergeam , ca doar sunt 8 ore de luni-vineri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:


Citat:
citat din mesajul lui Deea99

MIKI mai bine ne inscriem la cursuri decat sa ne imprumute Somleac sotul.....face copii multi.......al meu barem a turnat unul la 11 ani


------------------------------------------------
de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)



tare
lasa ca la asta nu ma plang, si la noi au aparut din prima sa zic asa..dca ar fi dupa el, acum am avea o gradinita
dar m-am linistit daca pana la urma si a lui somleac confirma regula, barbatii sunt.... barbati...
cu constransul mai tine si la noi, desi apelez la metoda f f rar..greseala mea
ultima oara cand l-am lasat singur cu ei intr-o seara sa ies in oras cu colegii i-am gasit la TV la desene fiecare cu un castron de popcorn in brate..fericiti si multumiti



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Fetele eu ma chinui s afac o ciocolata de modelaj..pt tortul Catalinei..si tot nu-mi iese...a facut cineva?

alehiam, abia astept impresii de la scoala Am tot citit numai impresii bune, copilasi care s-au descurcat f bine, etc. oare chiar asa roz sa fie situatia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

miki, deci s-a descurcat sotul ei

Mergi la inceput