Dieta hiperproteica ???

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Gata juma` din pranz buuun rrrau. Si nelipsita apa cu lamaie sa-mi fac consumul de lichide cumva


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Vezi ca apa cu lamiie e in faza III. Desi nu vad unde ar strica ,ca n-are carbohidrati sau neglijabil ,ca si cantitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Azi am mincat tare haotic.Pe la 17.30 m-am apucat si am mincat cu foame .De miine imi iau la servici mincare ,sa nu mai repet povestea.
Belladona,zi si tu ce mai maninci.
Mai am 4 zile .
Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

varza murata si calita mia cazut tare greu , nu mai zic nimic, gasi in frigider 2 bucatele de carnita de porc, scosei din congelator peipt de curcan pt maine, la mine e deja jumatea zilei , sa vad ceva salata sami fac curaj, si diseara ceva omleta
dulcetica ,pai ce-mi faici, hai lasa ca te iert acum daca iei cu tine mancare maine, ma ia cu tine niste oua fierte eu tot o dau cu ouale,pt mine is cele mai la indemana si cele mai bune proteine,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Sa traiti ,am inteles!
Pai daca zici ca nu-ti prieste varza,de ce insisti?S-a murat varza?Poti minca fasole verde,conopida,brocoli,dovlecei,spanac? Cred ca astea-s permise,nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

szivarvany,
apa asta cu lamai putin calduta dimineata pe stomacul gol pt ficat e detox si o minunatiie da nu caoncentrata doar cateva picaturi de lamie asa mai diluata, si eu as bea da mie mi interzis si lamaia, acum daca ai probleme cu stomacul, nu e buna,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

dulcetica,
brocoli si spanac chiar am sami cumpar brocoli chiar imi face bine spanac nu am mai mancat de mult timp da putin calit in ulei sper sa fie ok,
mai eu tot incerc poate poate, am zis ca daca o murez eu cu manuta mea poate e altfel , da nu agreeaza cu mine si pace , gata ma dau batuta
szivarvany, tu mi-ai dat idei cu varza ta murata de la primele posturi cand ai zis ca te duci in piata sa cumperi mi-ai facut asa o poftaaa,
trec la brocoli si spanac
fasole de nici un fel nici o culoare ma umflu si balonez de nui adevarat chiar nici nu m-am uitat pe tabel sa vad dacas permise stiu ca fasolele uscate nus permise, da pastaile verzi!!??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

dulcetica,
putintica rabdare ai sa vezi kg topite, e greu mai ales cand astepti rezultate, eu cel putin tin din motive mai mult de sanatate, nu pot manca fructe la gluten am alergie asa ca nu ma uit la canatar prea des, da kg se duc ai sa vezi, mai ai 3 zile si poti trece la salate
vezi iaurturile sa fie fara zahar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

eu tot ma intreb daca lactatele tiau sabotat dieta?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mneatza, m-am trezit de stres :-) Asa ca am facut paine cu ou pt fi`mea, ca n-am mai facut de o luna, pt pachet la scoala.
Bella, imi pare rau ca nu poti manca varza.
Io`s intr o faza naspa, nu mai vreau sa mananc nimic, doar sa beau apa cu lamaie, probabil de sictir :D Cu stomacul sper ca sunt bine, n-am avut niciodata probleme si nici acum nu resimt nimic dubios.
Meniul meu pe azi nu stiu ce va fi ... sincer ... mai am doo ore sa mi trantesc ceva la caserola.
Momentan am scos o pungulita de ardei copti din congelator si apoi vom vedea.


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput