MONTIGNAC (183)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

hello! am avut niste zile aglomerate, dar asta e de bine, ca am clienti si ca merge cumva treaba...
azi am fost la dintolog, mi-a facut radiografie si detartraj si de data viitoare trece la partea serioasa. ce ma bucura e ca am radacinile perfecte, nu-s probleme, iar guguloaia mea din cerul gurii, care ma speria este o obturare a unei glande salivare. ptiuuuu, ce emotii am avut! "bestia" chiar azi se gasise sa dispara, cand voiam sa o vedem in poza...

in rest, nu mai stagnez in greutate, ci acumulez, habar nu am de ce! am fost serioasa si nu am mancat nimic aiurea, e clar ceva ciudat, de reactionez asa...mai vad si zilele urmatoare, poate e apa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Cind vad ca discutati despre fructe ,inghit in sec si ma abtin,ca daca iau una nu ma mai pot opri,asa ca mai bine ,cel putin deocamdata, pas.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Buna dimineata

Am venit de la Arieseni dar nu imi mai ajunge timpul V-am citit dar greu de tot ajung sa scriu. Am si inceput sa ma uit la Anatomia lui Grey online asa ca de fiecare data cand prind calcul ma uit la cate un episod Oricum vreau sa o las mai moale cu netul si sa ma joc mai mult cu Stefi si sa citesc mai mult. Ieri mi-am cumparat doua carti si musai sa ma apuc de ele.

A fost superb la munte asa ca de 1 martie mergem iar A nins incontinuu, nu a fost frig si au mai fost si serbarile zapezii. Stefi a invatat sa schieze, am terminat cu monitorul. Partea proasta e ca sunt singura neschioare din familie si mi s-a pus in vedere ca trebuie sa fac ceva in privinta asta . Asa ca cel mai tarziu la anul trebui sa imi fac si eu curaj.

Liviu, spor la post daca poti sa tii

Ninha, sa stii ca am vazut zilele trecute quinoa expandata, ca tot nu stiam despre ce vorbesti tu. Dar cea pe care o mancam noi nu e expandata.

Carmen, poti face salata orientala in care inlocuiesti cartofii cu naut sau mie imi mai place cu telemea rasa.

Amironeanu, bine ai venit si spor la slabit Incearca si iaurt cu seminte de in macinate sau cu tarate de psillium pt tranzit.

Brandu, prea multe fructe si mai ales struguri, nu e de bine.

Ariel, bine ca merge treaba

Incerc si eu sa ma tin cat mai bine de dieta mai ales ca ma voi afisa si la piscina si ar trebui sa arat bine

Meniu ieri:
MD: cascaval, sunca, rosii cherry
P: piept de pui la gratar cu broccoli si baby carrots
G: ciocolata de casa alba fara zahar si cu prune uscate

C: spaghete integrale cu sos de rosii, dovlecel si morcov plus un pahar de vin rosu

O zi usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns big_boy spune:

Citat:
citat din mesajul lui puisorulLiviu, spor la post daca poti sa tii

Dap, sunt "pe metereze" , in dimineata asta am intrat in ziua 4. O pauza alimentara imi prinde tare bine. Practic de azi inainte incepe detox-ul.

Cum azi e o zi mai speciala, va doresc sa fiti iubite in fiecare zi, nu numai azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Buna dimineata!

Ieri am reusit si am fost cuminte, asa ca mi-am cumparat o pereche de raiati

8:00 o portocala
12:30 pulpe de pui dezosate la gratar si salata asortata (salta verde, rosii, castraveti si 3 bucatele de feta - am dat o gramada de bani pe ea si era si tare naspa)
16 jumatate de patratica de cioc heidi 85%
18 o cutie branza cu smantana 2%
22 o para (eram ina la birou si imi era frica sa nu ia cu ameteala)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Doamne, Liviu, vrei sa spui ca nu mananci de 4 zile? sau nu inteleg eu bine?
Multumim ptr urarai,Sa ai un St. Valentine minunat!

Si voi, fetelor, un St. Valentine romantic, dulce si minunat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Salutare!

Vad ca e animat subiectul, asta inseamna ca dorinta de mancare sanatoasa e mare!
Pe mine ma ajuta la mentinere si chiar la slabit, apa multa.

Eu stiu ca perele au IG destul de ridicat, ca si prunele, de altfel, eu le evit, adevarul este ca nici nu prea imi plac.

Incerc sa mananc conform, nu-mi iese intotdeauna, ma saboteaza soacra-mea (acum mi-a adus cozonac si gomboti) si greu rezist...de fapt nu prea rezist si tot mai gust.
Dar musai sa mai dau jos vreo 2-3 kg, in 2 saptamani, ca o sa botez si trebuie sa ma incapa vreo rochita din dulap.

Acum sunt prinsa cu Jocurile Olimpice, daca vreti sa ma vedeti, duminica, pe TVR1, la 19,30, e deschiderea oficiala si eu depun juramantul arbitrilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
Child, ooo!!! si asa aveam de gand sa ma uit, dar cum stiu ca sunt si persoane cunoscute, e un must. super!!! succes! la ce competitii vei arbitrat?

Andreea m, brava!! sa porti sanatoasa raiatii.

azi sunt cam intoarsa, stagnez sau urc cate 200g desi sunt in proportie de 90% conforma (e clar ca trebuie sa urc la 100%.....) si ma doare si capul. imi trebuie ceva... si nu stiu ce (apa paie si bataie cum s-ar zice...)

Lorelei, unde esti??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Happy valentine's day si sa fiti slabute!
Daca aveti petreceri ,distractie maxima!
Azi maninc :
-dimineata -iaurt
ora 11-felii sunca de curcan si pui
prinz -o conserva peste
-17-friptura porc
19-felii sunca de curcan si pui
E bine,nu?!
Eu vreau o perioada sa tin hiperproteica,dar nu maninc bine nici monti nici hiperproteic.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

child ma bucur ca nu ne-ai uitat si mai treci din cand in cand pe la noi ... daaaa, incercam sa tinem cat mai animat subiectul
ma voi uita cu siguranta la tvr ... abia astept sa te vad

puisorule ma bucur ca ai avut zile frumoase la munte
eheiii, si eu am primit tema de casa de la copil sa citesc : "romanul adolescentului miop" a avut-o el de citit si are test cu 10 intrebari din ea (au cate un roman la 2, 3 , 4 saptamani

ariel nu te mai cantari foarte des ... nu avem cum sa slabim cu acest stil de viata zilnic vizibil ... si eu am avut perioade in care m-am cantarit si nu ma simteam bine psihic, acuma rezist eroic fara sa ma urc pe el si sunt mult mai increzatoare

liviu cum doamne poti sa nu mananci nimic ??? te-am mai intrebat dar se pare ca nu ai citit intrebarea mea ... chiar nimic, nimic nu mananci ????

roxanaz si tu te cantaresti zilnic ??? ... offff suntem grup de dependente de cantar se pare .... ne face rau .... hai sa ne aliniem si sa spunem nu cantaritului zi de zi

ninha ti-ai mai revenit ???

amiro foarte bine ca-ti faci bucurii pentru reusite .. si eu ma compensez pentru cumintenie din cand in cand si tareee bine ma simt

brandusik te pup ... cum esti azi ?

Mergi la inceput