LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (40)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ina.click

Si ca sa revin la ale mele, noi incercam in weekend si seara cand vine de la cresa sa stam fara scutec. Rezultatul e ca face peste tot dar semnaleaza imediat DUPA, sa vin sa il schimb. Pe oala / WC n-ar face nici taiat.


-------------------------------------
De cate ori deschid fereastra...


greu ina mi se pare cum ti-ai propus tu..eu stiam ca regula e, ca sa fie un succes, atunci cand renunti sa si-l scoti de tot..asta cu pusul o data da.o data ba e confuz pt ei si nu stiu cat da rezultate..

eu cu andra n-am inca succes, stie de ea, ce face dar imi serveste doar cativa strpi de pipi..atat..pe urma restul ii face tot in pampers/pantalon..

la vlad insa am incercat pe la 2 ani si 2 luni, lasat fara tot timpul, mai putin la somn, si in 2 saptamani nu a mai avut deloc, nici un pipi scapat, nici un pampers noaptea..
incearca sa-i pui tu caca in olita si sa te prostesti, vorbesti cu el..nesuferitule, unde trebuia sa ajungi..bla bla bla..
nu e prea elegant ce zic eu aici, insa eu m-am maimutarit putin cu vlad asa si din mometul ala a priceput copilu ca nu mai trebuie sa fuga pe scari sau dupa perdea, ca kk sta f bine si in oala
si inca ceva, alex vorbeste ? mi se pare f greu sa reusesti daca el inca nu vorbeste..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

Neata!

am alte 2 intrebari si sper sa nu supar iar pe careva

1. le mai dati la copilasi vit D?
2. copilasii vostri merg la baie cu tata/mama? intrebare intrebatoare : si ai vostri fac la fel ? ii lasati? e ok??




1 cu vit d n-am mai dat de mult..am cam uitat..insa poti compensa cu elei de peste..
2 eu n-am nicio problema, ai mei parca ma urmaresc si cum intru dau buzna peste mine..
dqar noi n-avem nicio problema, nici eu nici sotul de a-i lasa sa intre peste noi, la baie/wc oare sunt singura care gandesc asa ? eu nu ma feresc deloc de ei, ba am tratat totul ca ceva firesc si normal cum si este..si nu ca ceva interzis..andra inca nu stie, dar vlad ma intreaba si chiar i-am explicat..stie ca eu n-am puta, ba chiar a vrut sa ma controleze de fapt, ce mai, nu ne ferim deloc..goliciunea nu mi se pare ceva urat sau periculos..si asa am de gand si pe viitor, eu sunt de parere ca lucrul interzis e mai dorit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

catank, multa sanatate lui i

yvy, eu nu le-am facut decat vaccinurile obligatorii, nu sunt f de acord cu ele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

va intrebasem daca ati folosit careva ca si schema de imunizare polen+miere+propolis....


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



eu le-am mai dat, le dau miere/polen sau ce am de la albine, fagure..
insa mi=a zis un prieten ce mi-a adus propolis facut de el de la stupi ca sa am grija cu datu lui vlad ca s-ar putea sa-l dezvolt mai repede pe anumite chestii barbatesti..adica ca si cum ar contine ceva hormoni de crestere
s-ar putea sa aberez, dar asa mi-a spus si mi-a fost teama sa-i mai dau..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

bb_yasmi- da, e tare cuminte. Eu sunt mai zuzu asa, ...mi-ar place sa se catere, sa sara, sa faca pozne...zau va spun

Aseara ii citeam povestea cu fluierasul fermecat, ..ca dehh, isi alege din biblioteca ei ce carte posteste, si pe aceea a dorit-o, ...in timp ce-i citeam, ...ii spun ca fata care traia la palat era tare trista, ..si ea repeta...''tista'', ...eu ii spuns, da mami uite in imagine, e trista, ...e suparata la care I incepe sa imite un plins de 2-3 secunde, si imi repeta..e tista mami...am ramas paf... si la final, ...fata era bucuroasa ca s-a maritat cu printul...si I incepe sa-si manifeste de data asta bucuria, dar cu cun zimbet si un ras fortat...adica, sa-mi arate cum zimbeste si rade fata... Asta a inteles ea din poveste, ..la inceput fata era tista, si la final bucuroasa, ..zimbitoare

De cand scriu la mesajl asta...s-a trezit I intre timp, am adormit-o la loc

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







off ce draguta e..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Hello!!!

yvy, noi nu am facut vaccinul, desi in primul an am regretat ca nu l-am facut. Happi zicea ca e foarte incantata ca l-a facut dar nu mai stiu daca i-a facut si mariei sau doar lui Andrei. Acum le dau la copilasi, la recomadarea med, o "schema de imunizare" scumpaaaa...Alvityl Defenses care contine echinaceea, propolis si vit C (50 RON sticluta care m-a tinut cam 10 zile..le dau la amandoi) si Colostru cu probiotice 150 rON flaconul din care inca mai am...este un praf care se amesteca cu apa/lapte/suc de fructe .


Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


colostru le dau si eu, recomandat de dr pt problemele andrei..
si alvytil defense, si first defense si aller care si..as putea sa insir aici juma de ora.. vorba sotului meu, parca avem farmacie acasa..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

m-am tinut sa intru sa va salut..insa fug la nani ca am avut un wkend istovitor, sunt singura cu ei ca soata e plecat din tara
maine am un deadline pt niste raportari si vreau sa ma duc la 5 dimineata la serv, sa ma intorc seara sa-i culc, am vorbit cu bona sa stea mai mult.. si daca nu termin, fug inapoi la servici peste noapte

asa ca v-am lasat, sunt rupta..si andra tocmai in seara asta mi-a facut surpriza sa nu vrea sa doarma..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Eu stiam ca laptisorul de matca contine cantitati mari de hormoni feminini. Cu el matca hraneste larvele care vor deveni femele. Trantorii (masculi) nu il primesc.
Incerc sa ma feresc de el pentru ca am baiat. Am mai discutat si cu un endocrinolog, si cu un apicultor, si am decis sa nu il dau , si nici propolisul.

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

neata,
va invit la cafeluta calda

eu sunt demult pe baricade..
o zi minunata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

neatza!
miki. multam de cafea!
sa va raspund si eu , vit D n-am mai dat mi-a zis doctorul ca nu-i nevoie, adevarul e ca noi stam cel putin 2 ore afara pe zi, cand e frumos si 5.
iar cu imunizarea, recunosc, doar niste vit c pt Andra , iar Mariei baraka 100 cand da semne de racelaa, multumesc lui Dumnezeu nici nu au racit iarna asta , doar niste mucisori transparenti in vreo 2 reprize.

Mergi la inceput