Piersicute de iulie august (25)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

fetelor, si eu tot in tavita de cuburi de gheata am portionat si am pus mancarica din borcanel, in congelator.
ca idee, noi am inceput cu o portie "cat un cub de gheata", iar acum am ajuns la 3 "cuburi de gheata".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

IOANA: eu si daca ii fierb eu legumele si daca i le dau piure din borcanel, ii adaug lapte. la inceput am pus un pic mai MULT lapte, ca sa fie mai duclce si sa predomine gustul de lapte, iar acum ii pun mai putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ca_Mila

Gata am gasit, scrie 3 sapt.

Vreau sa-i iau maine alt laptic, poate gasesc la cant. mai mica, ca eu folosesc doar pt a dilua legumele si iarasi depasesc termenul.

Cereale am luat de la Topfer, o sa caut si lapte tot de la ei.

Mami de Ana (29.07.2012)

Mai bine orienteaza-te la ceva mai.ieftin k Topfer e scump si rist sa-l arunci si pe ala nefolosit :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Citat:
citat din mesajul lui dannett


Eu am alta "pasarica" acum. Am observat de cateva zile ca Ecaterina isi tine capul intr-o parte cand sta in fund, sau in general cand e la verticala. In sensul ca isi lipeste mai mult urechea de umarul drept decat cea stanga de stangul.
Mi-e ciuda ca nu i-am zis pediatrei de problema asta miercuri cand am fost. Mi s-a parut o chestie minora, dar acum nu mi se mai pare asa.


Mami de Ecaterina (06.07.2012)

Eu stiu k e.semn de.torticolis,...chiar m-a intrebat prietena mea kineto dk Anto aare preferinta sa tina capul intr-o parte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

dannet verifica sa nu fie torticolis
victor avea da s a dus cu kineto.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

uf, uitasem: LML Jeff!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Lml Jeff!

Fleur incearca sa iei niste vitamine in perioada asta eu ii dau lui Silvi sa suga in jur de 6,30 apoi la 9/9,30 mananca fructele si dupa o jumatate de ora lm la biberon. La 13,30 legumele si la 14 lm bibe. Dupa ora 17 vin acasa si suge cand vrea in general la 3 ore. Legume ii dau cam 80/90 ml dar sincer cred ca ar mai vrea fiindca se uita luunngg cand se termina portia, lm bea la mesele cu solide intre70/90 ml.

Muraturica de miercuri pleci in concediu?


Fetelor voi cand dati apa bebeilor, imediat dupa masa de solide sau intre mese si ce antitate zilnic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Neatzaa,

Nu s-a dat cafeaua pana la ora asta?? O dau eu, plus ceai, capuccino sau ce mai doriti.

Ma preg de serv.

Maria cand scoti tu atata lm sa-i lasi?

Fleur ai dreptate, erau oaresce probl de tranzit care se pare ca au disp. Mai nou face de 4-5 ori, rareori de 2-3...

Roxy pai hai sa stab o zi.

Danett votez si eu pt torticolis.

Da mai fetelor, nu am nicio reteta magica, pur si simplu mananca. Adaug in piure 2 ingrediente de baza: dragoste si pasiune :)))) sper sa ramana asa mancacios. A inceput si el sa stea in fundulet singurel yeey.

Pup fetele, fug. Nu uitati sa puneti poze si pe picasa nu numai pe fbk. Am pus si eu cateva noi.

Lml Jeff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Neata!

A doua noapte buna! O trezire la 3.30 si finala la 8. O fi vreun salt ca am iesit din sapt 19? Nici n-am mai apucat sa citesc, ca daca m-a lasat fata sa dorm Recuperez acum!

Ieri ne-am tot plimbat. Nasii au dus-o pe Maya la impartasit, pe la 2 am fost p-afara o ora si jumatate, spre seara am fost la Carrefour sa luam si noi de mancare...piticuta a fost foarte cuminte. Afara a dormit 45 min, in rest a "vorbit" cu noi, la Carrefour i-a adormit lui tati in brate, nici n-am mai apucat sa o punem in carrier. Nici n-am mai pus-o, sa nu o trezim. Ieri la 16.30 cand am plecat la cumparaturi ne arata termometrul 13 grade!!!

De vreo saptamana nu-mi mai cade parul! Nu stiu daca a trecut etapa sau o fi avut vrei legatura Magne B6. Imi cade, dar normal, nu mai umplu pumnul de par.

Mami de Maya Cristina (06.09.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Muraturica, ma bucur ca si-a revenit Aurora! Inca putin si spa scrie pe voi! Cred ca de-abia astepti!

Delia, la multe lunite lui Jeff Cumintelul!

Fleur, succes cu cresa! Te asteptam sa ne spui cum a fost. Nasol cu ameteala aia. Nu mai pleca nemancata mai bine. Menstra inca nu mi-a venit si nici nu-i duc dorul, mai ales ca aveam niste dureri de ma tineau la pat+voma+ameteala...

Camila, vezi ca laptele de la Topfer cica trebuie consumat in 14 zile de la deschidere. Eu din asta folosesc pt bibe si asa scrie pe cutie.


Mergi la inceput