voi vindeti hainele copiilor vostri?

voi vindeti hainele copiilor vostri? | Autor: bursucelu

Link direct la acest mesaj

Buna mamici,voi sunteti dispuse sa vindeti hainutele puilor vostri la alte mamici?Am o prietena care are sora stabilita in State si imi povestea ca acolo se fac un fel de targuri cu hainutele copiilor care se vand sau se face schimb de hainute.Aveti idee daca la noi se practica asa ceva?Eu sunt dispusa sa cumpar hainute pentru fetita mea.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Aici exista sectiunea de bazar umanitar unde se vand hainute.
http://bazar.desprecopii.com/index.asp
sau intri pe forum la sectiunea dedicata nebuniei cumparaturilor - toate cu scop umanitar :
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=174477&whichpage=21


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Eu nu am vandut niciodata nimic. Tot ce a ramas mic am dat la alti copii care aveau nevoie de ele.
Si noi la randul nostru am primit, asa ca mi s-ar parea lipsit de etica... pe mine m-au ajutat altii, iar eu la randul meu sa nu ajut si sa vand.
Si nu numai haine, am dat tot, patut cu saltea, lenjerii, cadita de imbaiat, masa de infasat, carucioare, scoica. Jucarii...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

nu ma pot abtine, chit ca-mi iau rosii.
trei randuri, trei greseli gramaticale
Fi-miu in clasa a 3-a ar fi luat insuficient pentru asta..

Si la subiect: nu, nu am vandut niciodata hainele de firma ale copilului. Le-am dat cadou.

Ingrid si Cristi 9 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

off-topic: bursucelu, te rog frumos nu te supara, insa sa stii ca nu se scrie "vinde-ti" ci "vindeti". idem pentru "s-au", corect este "sau", "i-mi" - corect este "imi".
ar trebui sa editezi si greseala din titlul subiectului. corect este "vindeti".
fara suparare, ok ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Am si eu hainute 0-6 luni(in stare foarte buna),cosmetice bebe(ulei de masaj, pudra de talc, crema de iritatii), 2 sutiene de alaptare, tampoane pentru sani, centura postnatala, un landou Chicco( din pacate fara husa interioara,care se poate folosi ca patut la bebe mic) si as vrea sa le donez unei persoane nevoiase. Si noi am primit multe lucrusoare, cand aveam mare nevoie si ne descurcam greu cu banii,si mi se pare firesc sa pot dona aceste lucrusoare unei persoane in nevoie.
Ma puteti ajuta in acest sens? nu am timp sa le pozez si sa le introduc la bazarul umanitar...poate daca cunoasteti pe cineva care doreste sa le primeasca, sa le fac colet sau sa le duc personal


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Ma gandeam, la un moment, dat sa vand hainutele ramase mici de fetita mea, dar nu m-as imbogati, asa ca, am preferat sa le daruiesc celor care au nevoie de ele.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Citat:
citat din mesajul lui SuperMami_1

Am si eu hainute 0-6 luni(in stare foarte buna),cosmetice bebe(ulei de masaj, pudra de talc, crema de iritatii), 2 sutiene de alaptare, tampoane pentru sani, centura postnatala, un landou Chicco( din pacate fara husa interioara,care se poate folosi ca patut la bebe mic) si as vrea sa le donez unei persoane nevoiase. Si noi am primit multe lucrusoare, cand aveam mare nevoie si ne descurcam greu cu banii,si mi se pare firesc sa pot dona aceste lucrusoare unei persoane in nevoie.
Ma puteti ajuta in acest sens? nu am timp sa le pozez si sa le introduc la bazarul umanitar...poate daca cunoasteti pe cineva care doreste sa le primeasca, sa le fac colet sau sa le duc personal




I am responsible for what I say. I am not responsible for what you understand.



http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=171242&nm=Pentru-copii-hainute-lapte-cosmetice-etc30
aici este subiectul dedicat donatiilor , Daniela si Laura te pot ajuta si indruma
sau putem intreba si fetele de la actiunea de Craciun, daca este vreun bb mic cu nevoi pe la ele (in Bucuresti, Neamt, Cluj sau pe unde au mai ajuns Inimoasele)


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

La noi se organizeaza de doua ori pe an bazare, atat la scoala cat si la gradinita. Scopul nu e ca cineva sa se imbogateasca ci amuzamentul, posibilitatea sa ma palavragesti cu alti parinti.

Eu donez hainutele la biserica, nu am rabdare sa ma ocup de bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui szivarvany

Citat:
citat din mesajul lui SuperMami_1

Am si eu hainute 0-6 luni(in stare foarte buna),cosmetice bebe(ulei de masaj, pudra de talc, crema de iritatii), 2 sutiene de alaptare, tampoane pentru sani, centura postnatala, un landou Chicco( din pacate fara husa interioara,care se poate folosi ca patut la bebe mic) si as vrea sa le donez unei persoane nevoiase. Si noi am primit multe lucrusoare, cand aveam mare nevoie si ne descurcam greu cu banii,si mi se pare firesc sa pot dona aceste lucrusoare unei persoane in nevoie.
Ma puteti ajuta in acest sens? nu am timp sa le pozez si sa le introduc la bazarul umanitar...poate daca cunoasteti pe cineva care doreste sa le primeasca, sa le fac colet sau sa le duc personal






http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=171242&nm=Pentru-copii-hainute-lapte-cosmetice-etc30
aici este subiectul dedicat donatiilor , Daniela si Laura te pot ajuta si indruma
sau putem intreba si fetele de la actiunea de Craciun, daca este vreun bb mic cu nevoi pe la ele (in Bucuresti, Neamt, Cluj sau pe unde au mai ajuns Inimoasele)


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Multumesc, ulterior am vazut subiectul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui Miriluta

La noi se organizeaza de doua ori pe an bazare, atat la scoala cat si la gradinita. Scopul nu e ca cineva sa se imbogateasca ci amuzamentul, posibilitatea sa ma palavragesti cu alti parinti.

Eu donez hainutele la biserica, nu am rabdare sa ma ocup de bazar

Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)


Aaa, Miriluta, pai e super ca, sub pretextul unui bazar, sa legi prietenii.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput