Fire albe si vopsitul

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns P&ANA spune:


Pentru cateva fire am inceput si eu sa ma vopsesc dupa 25 de ani. Datorita vopsitului , cred , firele albe s-au inmultit asa de mult , incat am devenit grizonata . Am decis sa nu ma mai vopsesc niciodata. Oricum ma tund foarte scurt , si nu arat deloc neingrijit .

Inca nu te vopsi , parerea mea :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

in faza cu foarte putine fire albe foloseam sampon colorant - Klorane are o paleta foarte buna, cu extracte din plante. dupa cateva spalari apare si culoarea.

apoi am trecut la nuantatoare - L'oreal Casting mi s-a parut cel mai bun.

cred ca o sa trec si la vopsit permanent, macar o data din trei, cat de curand .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salcia spune:

Fetelor, dar ceva vopsea care sa mearga si la o piele foarte sensibila/alergica stiti? Eu am pielea capului extrem de sensibila, si as vrea sa ma vopsesc (am si cateva fire albe, aparute in ultimul timp, pe care le vanez ca si Xio, cu inversunare ).

M-am mai vopsit asa, o data pe an sau la doi ani, cu vopsele din acelea din plante, de la farmacie, apropiate de nuanta mea naturala, insa acum vreo doi-trei ani am luat o minune din asta din plante care ar fi trebuit sa coloreze "blond inchis cu reflexe aramii" (asa zicea pe cutie), si m-am trezit cu un mahon super stralucitor cu care nu ma puteam obisnui. Iar apoi mi s-a sensibilizat din ce in ce mai rau si pielea capului si am renuntat la vopsit... Insa as vrea sa mai schimb ceva, o sa ma si tund si parca as face ceva si cu nuanta parului...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianama spune:

Citat:
citat din mesajul lui salcia

Fetelor, dar ceva vopsea care sa mearga si la o piele foarte sensibila/alergica stiti? Eu am pielea capului extrem de sensibila, si as vrea sa ma vopsesc (am si cateva fire albe, aparute in ultimul timp, pe care le vanez ca si Xio, cu inversunare ).

M-am mai vopsit asa, o data pe an sau la doi ani, cu vopsele din acelea din plante, de la farmacie, apropiate de nuanta mea naturala, insa acum vreo doi-trei ani am luat o minune din asta din plante care ar fi trebuit sa coloreze "blond inchis cu reflexe aramii" (asa zicea pe cutie), si m-am trezit cu un mahon super stralucitor cu care nu ma puteam obisnui. Iar apoi mi s-a sensibilizat din ce in ce mai rau si pielea capului si am renuntat la vopsit... Insa as vrea sa mai schimb ceva, o sa ma si tund si parca as face ceva si cu nuanta parului...


Incearca cele fara amoniac.....

Mergi la inceput