Parinti inconstienti

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Cunosc si eu cateva cazuri....mi s-a propus si mie de catre prietene sa mai stau un an acasa, declarandu-mi copilul handicapat. Nici in ruptul capului capului nu vreau sa fac asa ceva, adica sa-mi declar eu copilul sanatos ca fiind handicapat, doar sa mai stau un an acasa? Eu sunt o persoana cu frica de Dumnezeu si stiti vorba aia: ai grija ce-ti doresti ca poate DD chiar iti da!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluiana spune:

Ma bucur ca exista si astfel de parinti, kitzyai toata admiratia mea, eu sper ca organele abilitate sa-si faca treaba si sa nu mai inchida ochii la aceste nereguli.

JuliaSM, am scos filmuletul de pe blogul Anei, niciodata nu credeam ca se poate ajunge acolo, intradevar exista si persoane care au probleme la mansarda.

http://anamaria-teodora.blogspot.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Nu m-am gandit niciodata la asa ceva, chiar daca la un moment dat, dupa expirarea CIC, poate mi=ar mai fi prins bine inca nu an de stat acasa in CIC. Dar in nici un caz nu asa, clar... nici nu mi-a trecut prin cap
Bine ca sunt sanaotsi copiii si gata, e cel mai important
Nici cunostite in jurul meu, nu am, care sa fi facut asemenea magarii, cazuri din astea am auzit doar de prin presa, forumuri..

Treaba este ca periodic ar trebui facute niste controale in cazul multor dosare de handicap, cum s-au apropat, de ce, pt ce afectiuni, sa cheme periodic parintii la control cu copiii (dar pentru afectiuni trecatoare, nu pt SD de ex. - e absurd), iar toata filiera aia de medici - arestata pentru fals in acte, luare de mita etc...

Multa sanatate doresc copiilor vostri, si multa putere sa razbateti!

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput