Ce se poarta in 2013?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

Citat:
citat din mesajul lui AgnesLuca

isi mai aminteste cineva ca se purtau ghetute din-astea si pe la sfirsitul anilor 80, daca tin bine minte era inca vremea impuscatului si era greu sa faci rost de ele ???

"Copilului mic, da-i radacini adinci, celui mare, aripi sa zboare" (proverb indian)

Agnes si Alexa (21.06.2009)


La Iasi, dracoveniile se chemau "leonarzi" (pluralul de la Leonard, da' n-am nici o explicatie).
Eu imi amintesc mai degraba de anii '85 si de colegele de generala care aveau asa ceva.

Si mie mi se par uriti, dar trebuie sa fie comozi asa cu o talpa compensata si merg purtati la blugi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

Mik, noi la Constanta ziceam Leonarzi la balerinii de lac cu toc de 1 cm. Era o moda, tot prin anii 85-86, cred ca erau adusi din Italia si poate chiar erau marca Leonard. Nu stiu, ca n-am avut, dar cred ca reprezinta pantofii pe care mi i-am dorit cel mai mult, toata viata mea. Se vindeau pe piata neagra si erau foarte scumpi, ai mei nici n-au vrut sa auda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AgnesLuca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mik

Citat:
citat din mesajul lui AgnesLuca

isi mai aminteste cineva ca se purtau ghetute din-astea si pe la sfirsitul anilor 80, daca tin bine minte era inca vremea impuscatului si era greu sa faci rost de ele ???






La Iasi, dracoveniile se chemau "leonarzi" (pluralul de la Leonard, da' n-am nici o explicatie).
Eu imi amintesc mai degraba de anii '85 si de colegele de generala care aveau asa ceva.

Si mie mi se par uriti, dar trebuie sa fie comozi asa cu o talpa compensata si merg purtati la blugi.


Mik.


da, ai dreptate, eram si eu in generala (imi aminteam doar vag si fiind cu inalti am crezut ca eram deja in liceu, n-am avut nici eu, dar tot la fel, colege de clasa), presupun ca-ntr-a 7-a sau a 8-a, deci ar fi '85-'86 si parca si numele imi zice ceva (desi eu sunt din Ardeal).

Asa ca fetelor, daca trece trendu si-i dati deoparte, calculati cam 25 de ani de stat la naftalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mik

Citat:
citat din mesajul lui AgnesLuca

isi mai aminteste cineva ca se purtau ghetute din-astea si pe la sfirsitul anilor 80, daca tin bine minte era inca vremea impuscatului si era greu sa faci rost de ele ???

"Copilului mic, da-i radacini adinci, celui mare, aripi sa zboare" (proverb indian)

Agnes si Alexa (21.06.2009)


La Iasi, dracoveniile se chemau "leonarzi" (pluralul de la Leonard, da' n-am nici o explicatie).
Eu imi amintesc mai degraba de anii '85 si de colegele de generala care aveau asa ceva.

Si mie mi se par uriti, dar trebuie sa fie comozi asa cu o talpa compensata si merg purtati la blugi.


Mik.


Ai incurcat borcanele. Pantofii de care spune Agnes se numeau "Gregorio Rizo" (conform mamei mele erau facuti de "Grigore de la Podul Rizii" . Leonarzii erau aia de zice Portocalia: flatzi din lac si se dadeau pe sub mana.

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuka30 spune:

La Noi aici pentru primavara-vara de doi ani sunt in mare voga ciorapii si sandalele specifice lap dance-ului . si slapii de plaja sunt gen "clear wedge hill " . Mi-e teama ca si anul acesta vor fi la moda .....
Am vazut o tipa ( japoneza ) care chiar m- a uimit .
1,50 m inaltimea ei fara tocuri , era incaltata cu sandale care te duceau cu gandul la un sex shop si lap dance , imbracata cu pantaloni scurti ( blugi)
Un top cu vedere la sani si o jacheta cu foarte multe strasuri
Pielea alba ca varul
Picioarele scurte, subtiri, strambe si cu paranteze ( toate acestea se vedeau de la o posta)
Parul era vopsit blond ( Mai degraba vopsit alb decat blond)
Lentile de contact ( gri )
Si o alunita pictata pe fata
Eu am asociat-o cu "Monroe " dar o Monroe fara stil si gust
Ce m-a uimit cel Mai tare era faptul ca tipa imingea de zor un carucior ( cu tocurile alea de 15 cm in picioare ) iar in carucior nu se afla bara de dans portabila ci un Bebe .
Nu o critic , nu rad de ea spun doar ce am vazut .
Mie mi-a provocat mila si rusine . Mi-a fost rusine mie pentru ea si in locul ei .
Vorba ceea "mi-e rusine mie de rusinea ta "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Citat:
citat din mesajul lui portocalia
Cat despre colega scunda, acelasi efect il obtine probabil cu orice tocuri, nu trebuie mascate in niste clapari - mi se pare ca seamana cu niste clapari adidasii astia.


Neee, nu e acelasi lucru. Cand ai tocuri se vede ca nu esti inalta dar ca te straduiesti cu tocuri. Cand ai claparii cum le zici tu, pare ca esti inalta de la natura.
E din categoria reclama mincinoasa, ca sutienele cu burete. Eu am intrebat-o daca tine adidasii in picioare si la sex, sa creada omul ca are iubita inalta, sau acolo ii da fatala, se descalta si nu o mai nimereste...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AgnesLuca spune:

Eu Gregorio Rizo asociez cu prima reclama la incaltaminte la televiziunea post-revolutionara, dar cum ziceam si mai sus, nu le am deloc cu numele astea de "firma"

De balerinii din lac imi amintesc, atunci cind bagau marfa la incaltaminte chiuleam chiar si de la mate (eram deja in liceu) si stateam la niste cozi imense. Odata ajunse in magazin incepea batalia, imi amintesc ca o data o tipa probase stingul, alta dreptul; cum li se potriveau ambelor, a inceput cearta

Cind a venit revolutia, m-am bucurat ca o sa-mi cumpar multi pantofi, cum insa ai mei n-au prea dus-o bine cu banii...dar intr-un final am ramas neatinsa de mania incaltarilor, imi plac mai degraba modele clasice, fara virsta si de aproape 10 ani prioritatea este sa fie comozi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AgnesLuca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eleni

Citat:
citat din mesajul lui portocalia
Cat despre colega scunda, acelasi efect il obtine probabil cu orice tocuri, nu trebuie mascate in niste clapari - mi se pare ca seamana cu niste clapari adidasii astia.


Neee, nu e acelasi lucru. Cand ai tocuri se vede ca nu esti inalta dar ca te straduiesti cu tocuri. Cand ai claparii cum le zici tu, pare ca esti inalta de la natura.
E din categoria reclama mincinoasa, ca sutienele cu burete. Eu am intrebat-o daca tine adidasii in picioare si la sex, sa creada omul ca are iubita inalta, sau acolo ii da fatala, se descalta si nu o mai nimereste...


Elena & Maria Bucuria


Hm, esti cam rautacioasa , odata imaginatia omului stirnita, in pat chiar nu mai conteaza inaltimea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Cu rusine in suflet va spun ca am probat o pereche de din aia, dar totusi parca nu aratau a adidasi. ratau a...gheata piele intoarsa. Dar forma era identia, doar ca fara sireturi , etc
Cu si mai mare rusine va spun ca erau incredibil de usori si de comozi pana si pentru mine, eu care merg pe tocuri ca barza potcovita.
Si cu extrem de mare rusine (v-ati prins ca nu-i nici o rusine de fapt, nu?) va zic ca doar eticheta cu pretul m-a facut sa ii las acolo. Erau vreo 600 ron, de unde taica...

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Citat:
citat din mesajul lui AgnesLuca

Citat:
citat din mesajul lui Eleni

Citat:
citat din mesajul lui portocalia
Cat despre colega scunda, acelasi efect il obtine probabil cu orice tocuri, nu trebuie mascate in niste clapari - mi se pare ca seamana cu niste clapari adidasii astia.


Neee, nu e acelasi lucru. Cand ai tocuri se vede ca nu esti inalta dar ca te straduiesti cu tocuri. Cand ai claparii cum le zici tu, pare ca esti inalta de la natura.
E din categoria reclama mincinoasa, ca sutienele cu burete. Eu am intrebat-o daca tine adidasii in picioare si la sex, sa creada omul ca are iubita inalta, sau acolo ii da fatala, se descalta si nu o mai nimereste...





Hm, esti cam rautacioasa , odata imaginatia omului stirnita, in pat chiar nu mai conteaza inaltimea.

"Copilului mic, da-i radacini adinci, celui mare, aripi sa zboare" (proverb indian)

Agnes si Alexa (21.06.2009)


Agnes, nu sunt... Eu sunt pe principul ca orice marfa isi gaseste clientul si ca trebuie sa fii autentic in a arata cine esti. Daca tu mi te vinzi ca una de 1,80 cu bust ferm si fara burta, si dupa aia de fapt ai bureti in sutien, adidasi cu toc inside si burtiera, hm... nu e reclama mincinoasa?

Mergi la inceput