Ce se poarta in 2013?

Ce se poarta in 2013? | Autor: dulcetica

Link direct la acest mesaj

La incaltaminte:ce pastram ce dam deoparte.Vad ca platforme cu tocuri gigant apar peste tot.Virful ,tocul e vreun trend nou?
Culori?
Animal print e pe duca?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

eu sper sa dispara trendul actual, cu "adidasi" / pantofi sport cu toc inalt si mascat. mi se par oribili si ce-i mai ingrozitor, ii poarta toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Citat:
citat din mesajul lui portocalia

eu sper sa dispara trendul actual, cu "adidasi" / pantofi sport cu toc inalt si mascat. mi se par oribili si ce-i mai ingrozitor, ii poarta toata lumea.


huh?? eu traiesc pe alta planeta, nu stiu despre ce vorbesti si ma facusi curioasa...cum arata aia?

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena_R spune:

Da si pe mine ma enerveaza. Desi, asa am spus la inceput si despre balerini sau skinny jeans si acuma port tot timpul..

Cam asa arata acesti hidden wedge sneakers http://leatherandporridge.blogspot.com/2012/05/hidden-wedge-craze.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xxxwoman spune:

Hi Hi... ce ma bucur cu platformele...

Mama eu v-as ridica statuie astora cu balerinii... Eu nu reusesc sa merg cu nimic jos gen balerini, simt mereu cum calc in gol....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Adidasii cu tocul mascat sunt ganditi pentru cei cu inaltime mica... Sunt in locul faimosilor BP (bucuria piticilor) pe care ii purtau cele 2 Andre(e) daca va mai amintiti de odioseniile alea.
Nu cred ca dispar, abia si-au facut loc pe piata.

Si sa stii ca schimba lookul (surprinzator). Am o colega care are 1.58 si vreo 70 de kilograme si cand vine cu incaltarile astea se aseaza altfel hainele pe ea. Acum nici eu nu ma omor dupa ei, si nu, nu am si nici nu vreau sa imi cumpar, dar daca o pozitioneaza estetic diferit, nu pot sa comentez.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui portocalia

eu sper sa dispara trendul actual, cu "adidasi" / pantofi sport cu toc inalt si mascat. mi se par oribili si ce-i mai ingrozitor, ii poarta toata lumea.


Nuuu,nu dispari uritzii astia,ba chiar sunt tare coloratzi anul asta.Am vazut roz strident,galben neon,albastru intens,rosu-singe de iepure!

Am vazut si ceva "resturi"de animale,nu scapam nici de astea si virful/botul usor rotund.Cam la fel cu cel de anul trecut!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eleni

Adidasii cu tocul mascat sunt ganditi pentru cei cu inaltime mica... Sunt in locul faimosilor BP (bucuria piticilor) pe care ii purtau cele 2 Andre(e) daca va mai amintiti de odioseniile alea.
Nu cred ca dispar, abia si-au facut loc pe piata.

Si sa stii ca schimba lookul (surprinzator). Am o colega care are 1.58 si vreo 70 de kilograme si cand vine cu incaltarile astea se aseaza altfel hainele pe ea. Acum nici eu nu ma omor dupa ei, si nu, nu am si nici nu vreau sa imi cumpar, dar daca o pozitioneaza estetic diferit, nu pot sa comentez.


Elena & Maria Bucuria



Eleni, Lol, nu auzisem de BP, aia cum erau? tre' sa caut poze cu Andreele, eu nu le-am prins, plecasem deja si in perioada aia pierdusem contactul cu subiectele mondene romanesti.

Cat despre colega scunda, acelasi efect il obtine probabil cu orice tocuri, nu trebuie mascate in niste clapari - mi se pare ca seamana cu niste clapari adidasii astia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

dana, da, nici eu nu trag sperante, abia au aparut. probabil mai tin vreo 2 sezoane minim. :(. chestia e ca in afara de astia, nu a mai aparut nimic nou - ah, ba da, cizmele scurte, gen bocanc dar fara sireturi si batute in tinte. astea nu-s neaparat urate, dar prea are tot orasul. cine n-are adidasi cu toc mascat, are cizmulite de-astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

http://weekend.knack.be/lifestyle/mode/de-modetrends-van-2013-wat-draagt-u-volgend-seizoen/article-4000225865588.htm

aici un link cu trendurile din 2013 - e in olandeza, dar l-am pus pentru poze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AgnesLuca spune:

isi mai aminteste cineva ca se purtau ghetute din-astea si pe la sfirsitul anilor 80, daca tin bine minte era inca vremea impuscatului si era greu sa faci rost de ele ???

Mergi la inceput