Delasare feminina(2)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcetica

Eu din cauza vitezei port aceeasi poseta vreo citeva luni.Mi-e lene sa transfer din una in alta continutul ,asa ca o minunatie de posete stau si asteapta sa le bag in seama. La fel se intimpla si cu incaltamintea si bijuteriile.Daca apuc sa scot o pereche de cizme ,rar caut altceva. De ieri mi-am propus sa le variez,sa ma dichisesc ,sa scot rochii mai atragatoare ,etc.Cerceii inca nu i-am schimbat.
De luni incepem iar scoala ,asa ca s-ar putea sa esuez iar la capitolul asta .
Ce m-a enervat poseta asta de azi,mare tare , ca mi-am cautat cheia in parcare 5 minute ,timp in care imi ningea inautru.

dulcetica


pentru rezolvarea acestei dileme eterne, s-a inventat un fel de organizator pentru posete/genti. poti muta organizatorul cu tot cu continut, dintr-o geanta intr-alta.

arata cam asa
http://dmail.allshops.ro/produs/392078/Organizator+pentru+poseta+-+mare.html

pentru bijuterii eu m-am gandit sa folosesc o cutie pentru momeli (de pescuit, da), am vazut la dechatlon, costa sub 10 lei, este din plastic semitransparent, cu separatoare.

arata similar cu aceasta
http://www.shopmania.ro/alte-sporturi/p-cutie-momeli-artificiale-hs-313-32x23x5cm-31897511

si cei de la lidl au avut in oferta ceva similar, era pentru suruburi si surubele, tot din plastic transparent, cu sertarase (deci pastrarea se face pe verticala, nu pe orizontala, cum este in cazul cutiilor de mai sus). cred ca la orice magazin de bricolaj se gasesc astfel de cutiute, daca nu va deranjeaza aspectul si ideea de a va pune bijuurile in cutii de plastic simple .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Chiar e tare asta cu organizatorul si pe dimensiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcetica



Ce m-a enervat poseta asta de azi,mare tare , ca mi-am cautat cheia in parcare 5 minute ,timp in care imi ningea inautru.

dulcetica



Apropos....ninge ? Si eu patesc asta cu gentile mari.
Am o geanta mare verde, nepotrivita la nimic, dar stau in ea tot asa de vreo 2 luni caci nu mai am alta , aia ,,de buna'' s-a rupt fermoarul si n am gasit unde sa l repar, ca era un nene in colt si nu mai e.

Si nu gasesc niciodata nimic in ea, de la chei, odata mi am refacut abonamentul de la RATB ca nu l gaseam in geanta asta mare si l am regasit fix cand a expirat.

Din ce scriu aici mi se face si rusine , ca mi dau seama cat sunt de sleampata, azi o sa ma duc sa ma uit in oras dupa o geanta noua, dar sincer stau cam rau si la capitolul finante si asta ma demotiveaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani

Citat:
citat din mesajul lui dulcetica

Eu din cauza vitezei port aceeasi poseta vreo citeva luni.Mi-e lene sa transfer din una in alta continutul ,asa ca o minunatie de posete stau si asteapta sa le bag in seama. La fel se intimpla si cu incaltamintea si bijuteriile.Daca apuc sa scot o pereche de cizme ,rar caut altceva. De ieri mi-am propus sa le variez,sa ma dichisesc ,sa scot rochii mai atragatoare ,etc.Cerceii inca nu i-am schimbat.
De luni incepem iar scoala ,asa ca s-ar putea sa esuez iar la capitolul asta .
Ce m-a enervat poseta asta de azi,mare tare , ca mi-am cautat cheia in parcare 5 minute ,timp in care imi ningea inautru.

dulcetica


pentru rezolvarea acestei dileme eterne, s-a inventat un fel de organizator pentru posete/genti. poti muta organizatorul cu tot cu continut, dintr-o geanta intr-alta.

arata cam asa
http://dmail.allshops.ro/produs/392078/Organizator+pentru+poseta+-+mare.html

pentru bijuterii eu m-am gandit sa folosesc o cutie pentru momeli (de pescuit, da), am vazut la dechatlon, costa sub 10 lei, este din plastic semitransparent, cu separatoare.

arata similar cu aceasta
http://www.shopmania.ro/alte-sporturi/p-cutie-momeli-artificiale-hs-313-32x23x5cm-31897511

si cei de la lidl au avut in oferta ceva similar, era pentru suruburi si surubele, tot din plastic transparent, cu sertarase (deci pastrarea se face pe verticala, nu pe orizontala, cum este in cazul cutiilor de mai sus). cred ca la orice magazin de bricolaj se gasesc astfel de cutiute, daca nu va deranjeaza aspectul si ideea de a va pune bijuurile in cutii de plastic simple .

Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)



Nici nu am stiut ca exista asa ceva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madanic spune:

Citat:
citat din mesajul lui msl1
E plin de romini? nu prea mi se pare, stiu ca sint ceva, dar nici intr-un caz plin...sau nu i-am vazut eu?
Faza intimplata la petrecerea de haloween organizata la compania tatalui copiilor(it):vorbind romineste cu plozii ma trezesc abordata de un romin care lucreaza acolo: "a vorbiti romineste.." eu: da sigur...el"lucrati aici"..eu "a nu, as vrea eu, tatal copiilor lucreaza aci"...el "romin?" eu" nu, american.."...el"aaa...." si-a disparut ca magaru-n ceata....
nici nu am stiut cum sa ma simt, prost, bine sau indiferent...ce sa inteleg din asta?
legat de cursuri: stiu ca atita costa un curs, stiu ca este o investitie f serioasa, si eu am fost foarte serioasa si cu foarte mari sperante cind am scos banii din buzunar si am platit cursul(in domeniu medical) de 2 saptamini in care mi se spunea verzi si uscate ca, cite sanse voi avea sa imi gasesc job....nu numai ca nu m-au ajutat sa imi gasesc job dupa cum au promis dar,s-au si straduit sa imi dea cel mai prost loc de facut practica sa fie siguri ca nu am nici o sansa... mi-a si expirat licenta deja...bani dati de pomana...de aceea nu as mai vrea sa investesc nimic in particular si voi face tot posibilul sa reusesc sa intru in ceva program la stat chiar daca va lua ani de zile. De aici si intrebarea care am pus-o mai sus daca fac curs de cine stie ce, chiar am sanse sa gasesc servici? experienta care am avut-o mi-a demonstrat clar:NU! cred ca-s ghinionista ghinionistelor eu, sau chiar asa este? multumesc de confirmare, chiar aveam un dubiu....


Cel putin pe unde sunt eu sunt o groaza. La Amazon, Google, Facebook, F5, Microsoft sunt multi romani. La ultima petrecere data am fost 100 de persoane toti romani.
Acuma sa revin un pic, industria IT are job-uri si pe entry-level dar investitia in cursuri este mare. Am o prietena care a dar 25000$ pe cursuri si acum e QA la Microsoft.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui anuscha2009
Am o geanta mare verde, nepotrivita la nimic, dar stau in ea tot asa de vreo 2 luni caci nu mai am alta , aia ,,de buna'' s-a rupt fermoarul si n am gasit unde sa l repar, ca era un nene in colt si nu mai e.


uuuf, cat am umblat sa gasesc pe cineva sa se bage la reparat fermoarul la geanta mea preferata! (de fapt a trebuit schimbat). toti imi explicau ca nu se poate.

pana la urma am reusit undeva pe Calea Rahovei - daca te intereseaza da pm si incerc sa-ti explic unde.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

Corina multzam de ideea cu organizatoru' de posete (am crezut ca glumesti), m-am si aruncat pe google si le-am gasit si aici

Mergi la inceput