Unde gasim paltonase frumoase pentru fetite?

Unde gasim paltonase frumoase pentru fetite? | Autor: ralucutza77

Link direct la acest mesaj

Ajutati-ma va rog si pe mine cu o informatie. Ma tot bate fiica-mea la cap ca vrea si ea un paltonas, cum are nush ce colega (adica mai lung un pic, si cu cordon) si nu gasesc pe nicaieri. Am fost la C&A dar nu am gasit decat unul singur, care era pentru 176 de cm (fiica-mea are 8 ani si 123 cm); la Zara am gasit doar unele pentru fetite mai mici, care erau drepte, nu cambrate pe talie, cum vrem noi. La H&M nu am ajuns, dar m-am uitat pe site si nu am gasit decat vreo 2 modele de geci din fas. Unde sa mai caut? A, si aveti idee cand incep reducerile?Multumesc!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

La Next - www.nextdirect.com Livreaza in Romania, prin curier, pretul afisat pe site e cel final.

Am editat pentru a scoate punctul din link

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missdarcey spune:

La Monsoon .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

next are magazin si in mall-ul de la baneasa, nu stiu insa daca preturile din magazin sunt mai mari/mici fata de cele de pe site.
ce nu mi-a placut la next - prea multe hainute pentru fetite, de culoare neagra. adica rochii, bluzite, ciorapi (dresuri). cam sinistre, asa....

ceva dragut am vazut si la selgros, de fapt este un set - paltonas si rochie-sarafan din acelasi material. mi se pare ca acum sunt la reduceri.

depinde, desigur, si de bugetul pe care il ai la dispozitie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucutza77 spune:

Corina, mie si unele haine de la Zara mi se par foarte mohorate; mai ales cand e vorba de hainute pentru 2-3 ani, nu vad de ce as cumpara niste rochite negre, de exemplu...Off, in Selgros am fost ieri, dar nu m-am uitat la hainute de copii, ca noi eram cu ochii dupa masini de spalat vase. Sa vad daca om reusi sa ajungem la Mall Baneasa in weekend. Aveti idee daca pe la H&M s-ar gasi ceva de genul asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Nu este la H&M asa ceva. Cele din Selgros sunt produse de Ares. Am vazut si replici chinezesti, frumoase, pret 120-140 de lei.

http://www.aresromania.ro/bebe/48-paltoane-pentru-fete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaionela spune:

La magazinul Piciul, de pe Drumul Sarii. Am trecutastazi pe acolo si am vazut niste paltonase foarte dragutze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

eu am gasit aici niste lucruri minunate..de aici i-am luat rochita pentru 1 an
http://www.kidsplaza.ro/contact.html#detalii




Ce mai povesteste Ana...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

Noi am luat un paltonas f frumos...daca gasesc o poza, iti arat...de la Takko. Dar l-am luat prin noiembrie....nu stiu daca se mai gaseste acum...in general, magazinele au epuizat colectiile de iarna...se pregatesc de colectia de primavara..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

poti intra si pe picasa , am jos link (de la mine intri la toate mamicile ) sunt mamici care vand paltonase si tot felul de hainute) care le-au ramas mici fetitelor lor si sunt in stare foarte buna , unele ca noi la preturi foarte mici , asta daca esti deschisa la hainutele SH

----------------------------------------------------------------------

Mamica de buburuza mica si terorista xenia 21-02-2008
.............................................


Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

--------------------------------------
hainutele noastre: https://picasaweb.google.com/102280662496723264658

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Eu am baieti si nu prea umblu dupa haine de fetite, dar in decembrie am umblat in Dragonul Rosu (pavilion Lumea copiilor) pt hainutele de care mai aveam nevoie in actiunea umanitara. Cu aceasta ocazi mi-au sarit in ochi niste paltonase ff dragute. Exact cum zici tu: cambrate. Erau pe nuante de lila, altul turcoise...super faine si pareau din material bun. Nu stiu pretul, dar ma gandesc ca in Dragon n-or fi asa de scumpe.

Mergi la inceput