Aspirante optimiste(817)!HAI BARZAAAAAAAAAAA!!!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

Neata dragutelor
Eu venisem la cafea, ma gandeam k este facuta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

Poftiti la ! Este proaspata si aromata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

anckta, ne testam odat!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

Cand sa fie?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Neatza si o aromata. Va tin pumnii cu testarile. Eu nu am reusit sa imi fac analizele ieri si a ramas pe luni.



Gena MTHFR Mutatia C677T - genotip heterozigot; tiroidita Hashimoto
mamica de ingeras Eva 38+ s
"Cand iubesti o floare adapostita de o stea, privesti cu drag spre cer pe inserat" (Antoine de Saint-Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:
citat din mesajul lui ankcta

Cand sa fie?


Ancuta, in curand mamica!


pe 15!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Facem galerie aici in cor, ca se anunta 2 teste pozitive in aceeasi zi.
Hai fetelor la cat mai multe liniute duble.
Eu am facut o gafa, am facut ciorba de burta, buna fara nici un fel de gust, dar mie nu imi place, o fac pentu sot si fratele meu cand vine pe la mine si de gura lor am pus si eu zeama din aia simpla si am mancat vreo jumatate de castron, acum imi sta in gat si mie rau de nu mai pot numai la gandul ca am mancat, cred ca nu mai dureaza mult si dau la rate.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Dragele mele , multumesc pentru atentia voastra

Vin cu o intrebare urgenta pentru mine : ergometul si maleatul de ergometrina sunt unul si acelasi lucru ?
Pe net am gasit 2 prospecte diferite si doar la ergomet scria ca se ia si pe cale orala !
Iar la mine in oras nu am gasit decat maleat si ni s-a spus ca nu exista ergomet !
Va rog, daca puteti, sa ma ajutati !
Merci d'avance!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Citat:
citat din mesajul lui caresse

Dragele mele , multumesc pentru atentia voastra

Vin cu o intrebare urgenta pentru mine : ergometul si maleatul de ergometrina sunt unul si acelasi lucru ?
Pe net am gasit 2 prospecte diferite si doar la ergomet scria ca se ia si pe cale orala !
Iar la mine in oras nu am gasit decat maleat si ni s-a spus ca nu exista ergomet !
Va rog, daca puteti, sa ma ajutati !
Merci d'avance!

Mami de Andrei (6,2 ani) , de ingeras Elena (22s- 19.05.2012) si de ingeras Bobita (9s-10.01.2013-arefam, aspenter si femibion1)


Eu am gasit ca ergometul contine ergometrina maleat, iar pe site-ul ginecolog.ro scrie ca este un antihemoragic: ERGOMET (MALEAT DE ERGOMETRINA). Cred ca e acelasi lucru.



Gena MTHFR Mutatia C677T - genotip heterozigot; tiroidita Hashimoto
mamica de ingeras Eva 38+ s
"Cand iubesti o floare adapostita de o stea, privesti cu drag spre cer pe inserat" (Antoine de Saint-Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

caresse uite si un link DC http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63724&ARCHIVE=true&nm=Ergomet-sau-Oxytocin



Gena MTHFR Mutatia C677T - genotip heterozigot; tiroidita Hashimoto
mamica de ingeras Eva 38+ s
"Cand iubesti o floare adapostita de o stea, privesti cu drag spre cer pe inserat" (Antoine de Saint-Exupery)

Mergi la inceput