MONTIGNAC (181)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Neata fetele,

Puisor cum faci fishfingers cu legume?? Eu mai intreb ca nu stiu ce sa le mai dau kinderi-lor..

Brandusik la noul meu loc de munca am fost luata" pt munca muuuuuuuuuuuuulta" asa ca daca ma crezi sunt seri cand cad franta... plus ca nu mi-a predat nimeni, si a trebuit sa caut singura toate cele( am lins la hartii... pana am facut un dosar.. nu vreau sa mai imi amintesc..)
Insa sper ca de acum sa fiu mai activa...

Meniul de azi:
MD: saratele, cafea cu scortisoara
G: un mar
P: ciorba
C: crap cu legume la cuptor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

puisoaro cu hribi uscati o sa iasa super supa...numa sa ii pui de seara in apa la umflat.spilu cu ciupecutele din supa asta e ca ciupercile nu se intaresc (asa o spus tata) si pentru ca practic le dai numai intr-un clocot raman asa moi..dar totusi putin fierte->vitamine ramase la locul lor
Sa stii ca la un moment dat am luat niste ciuperci uscate de la magazinu chinezesc(as putea sa jur ca is hribi)...buni tare..si cred ca ai putea sa incerci dupa reteta asta sa faci numai supa de hribi fara fructe de mare sau mai stiu eu ce si cred ca ar fi tare buna

carmen te cred ca nu mai ai timp de nik...glumeam..imi dau seama ca ai intrat in lipsa de timp si de asta nu ai mai scris..si mai ales daca nu-ti merge site-ul de la munca..pentru ca eu personal intru mai mult ziua ca pot intra de la munca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Brandu, o sa incerc atunci. Nu pot face doar de ciuperci ca ai mei niciunul nu sunt cu ciupercile :(

Carmen, fishfingersurile le-am cumparat din Lidl. Sunt unele la 8 lei parca 15 bucati. Scrie ca sunt facute din file de peste( nu din peste tocat) si nu are prostii decat pesmet parca. O data la doua-trei saptamani merg, alaturi de legume.

Maine dimineata mai fac wassa si poate lintea frecata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Si pt ca vreau sa imi cumpar o tigaie noua, va intreb si pe voi#536; ce tigaie folositi? Cu teflon sau cu ceramica? Aveti careva Dry Cooker? Acum este Dry Cooker cu ceramica si ma batea gandul sa imi iau pt snitele, piftele si alte prajeli. O prietena mi-a zis ca a facut si dovleac copt in ea. Mai sunt tigaile de fonta care cica sunt foarte bune dar si scumpe. Va astept cu reviewe-uri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

io teflon...ma batea gandul sa le iau la ai mey drycooker ca mi se pare ff sanatoasa(daca face chiar ce spune)..mai ales pentru colesterolul babacului

spilu cu astea de teflon si ceramica...avand in vedere ca ceramica se descompune mai greu decat teflon...si daca mai ales e la incalziri repetate la temperaturi inalte...ma gandesc ca mai sanatos pentru organism e gatitul in ceramica si nu in teflon


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Puisor eu o sa-mi iau un dry cooker, este foarte buna... eu cat am stat la mama am vazut cum e, are ea si le face copiilor cartofi copti,le-a facut mere coapte, dovleac copt plus vorba ta toate cele( snitele, chiftelute)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut,

Puisor nu am slabit, doar m-am mentinut. Este si asta ceva avand in vedere ca am mancat de toate. In schimb m-au obosit foarte tare, Am fost distrusa vreo 2 zile abia ma taram.

A mi-au facut acolo un diagnostic si mi-a iesit ca ar mai trebui sa dau jos 5 kg.

Si eu stau tare prost cu oalele. Cochtez cu cele ceramice dar mi se par foarte scumpe si nu stiu daca e tot adevarat ce spun ei ca fac.Dry cooker e bun, au ai mei si sunt multumiti, doar ca pentru mine e prea mic eu ar trebui sa-mi iau 2 ca sa satisfac nevoia intregii familii la o masa

De luni reintru si eu in regim. sa ma scap si de astea 5 in plus. Ufff sper sa reusesc pana la pasti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Buna dimineata

Deci si voi credeti ca e mai buna ceramica. Am vazut pe net ca e la reducere Dry Cookerul cu ceramica la 129 ron. Luni dau o raita prin supermarketuri si ma hotarasc la o tigaie.

Miha, da, sunt foarte scumpe vasele de ceramica. Am vazut pe net unele Le creuzet, de la 100 de euro in sus Dar cica sunt the best of the best. Nu am eu bani de asa ceva

Ma duc sa imi fac wassa si lintea frecata.

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Buna dimineata , va puppppp

Ultima zi de vacanta, ultima zi de rasfat ..... ultima zi de stat in pijamale pana la ora 12 ....... offffff de mainecla lucru

Puisorule stiu fish fingersurile alea ...... is bune ...... si copilului meu ii plac tare, le facem pe hartie de copt in cuptor ......
Si el imi arata pestele ca e fasie nu tocatura ...... el a cumparat prima oaea si cand l-am luat la intrebari ca de de a cumparat prostioare spunea ca s-a documentat , ca a citit ....... offffff

Am mancat acuma taitei din grau dur cu varza calita ..... a facut socrela si chiar e buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Puisorule eu am tigai de teflon tefal si tavi plus cratite din ceramica pentru cuptor ........ cred ca cele de ceramica sunt ok ...... nu am studiat prea mult subiectul

Mergi la inceput