MONTIGNAC (181)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

motigirls sar'na de incurajare...dar deja im explodeaza capul..de obicei is o fire tare optimista..da prea m-a luat asa din scurt cu toate pe capul meu

una peste alta..am incercat sa pun supa chinezeasca pe 4shared..nu ma lasa de nici o culoare..nush ce are cu mine sincer ..am pus si in format doc, si in pdf..nik..nu vrea si pace

azi le-am facut iara la babaci...dar am pus mai multe fructe de mare(calamar, creveti, caracatita)..babacu a mancat chiar 2 castroane deci nu spunea ca e buna doar sa spuna

io zilele astea cu toate pe cap nu prea mai am chef de mancare..mai deloc deloc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

Salutare, fete dragi! LA MULTI ANI!

Gata, a trecut si Revelionul si a 2 a noapte, care la noi s-a transformat tot in Revelion. Ne ramasese un munte de mancare si de bautura si ne-am chemat prietenii sa terminam ce am inceput...si am continuat asa, pana in seara asta, care a culminat cu un film.
Concluzia, am gatit prea multe...inca au mai ramas o gramada, vegetariene, spre bucuria lui barbat'miu

Loreli, Panna Cotta cu legume...e una dintre cele mai simple retete. Eu am pus un amestec de legume, din punga, congelate: mazare, morcov (crud), porumb (pe care eu l-am dat discret la o parte in farfurie), ciuperci, ardei. Amestecul asta l-am calit cu putin unt, apoi l-am distribuit pe fundul fiecarui bol. Am amestecat 500 ml smantana grasa (32%) cu 500 ml smantana slaba (12%) diluata (pe post de lapte), am pus 3-4 linguri de sos pesto, putina sare si am pus chestia asta pe foc. Cand a inceput sa bolboroseasca am oprit focul si am adaugat gelatina hidratata (2 plicuri cu 8 linguri de apa, 15 minute). Cand s-a topit gelatina, am repartizat compozitia in boluri, apoi am lasat sa se raceasca si am bagat-o la frigi. Cand s-a inchegat binisor, am adaugat deasupra un aspic facut din ciuperci trase la tigaie, ardei copti, acoperiti cu zeama de la ciuperci si ardei, cu usturoi, in care am pus 1/2 plic de gelatina, ca sa iasa ca un aspic.
Apoi am dat la frigi, de seara pana dimineata si ... asta e tot.

Fulgii de migdale...sunt migdale taiate felii ffff subtiri, am gasit la LIDL, cu 4 le si ceva punguta. Mie-mi plac fff mult.

Brindu, hey! Capul sus, privirea inainte! VA FI BINE!

Azi am comis-o rau...am mancat cozonac, pizza, biscuiti cu jeleu . Si asa cantarul meu arata cu aproape 2 kg mai mult decat inainte de Craciun, cu toate ca pana azi nu am avut ca abatere decat 2-3 pahare de vin si 1-2 feliute de cozonac....Eh....asta e! Am timp sa recuperez.

Va pup:
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=443473405708428&set=a.443471505708618.114073.100001373170817&type=3&theater

si va servesc virtual cu o Panna Cotta de legume:
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=443470842375351&set=a.293908043998299.83132.100001373170817&type=1&theater


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

La multi ani montigirls

M-am intors aseara de la cabana, v-am citit dar revin mai tarziu cu impresii ca acum sunt la servici.

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Diana, sper sa intri pe forum si sa ma ajuti cu o chestiune. Vreau sa imi cumpar patine mie si la Stefi. De care patine ne recomanzi, de piele sau de plastic? O anumita firma sau nu conteaza? Am vazut multe Roces. Head sunt cam scumpe. Merita sa o dau pe Stefi la cursuri de initiere in patinaj?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Salutare fetele,

un an nou plin de impliniri, cu multa sanatate!

Anul acesta mi-am propus sa ajung la targetul de 65 kg.... asa ca am inceput sa fiu cuminte, cuminte.
Meniul de azi:
MD: 5 saratele, cafea cu scortisoara
P:ciorba de oase afumate, acrita cu zeama de varza
C: varza calita cu carne de porc.

Brandusik cand vei actualiza listuta pt luna ianuarie sa pui in dreptul meu 2 , si la G.A=74 kg....
Pana la 1 februarie nu ma mai cantaresc...incerc sa mananc cat mai corect..nu mai fac abateri..





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

aolo carmen ai dreptate cu X2...cum ai reusit sa te ingrasi in o luna 7 kg??

puisoaro pana intra diana m bag si io ca musca in lapte...io am patine de piele..pentru un neprofesionist ca mine le prefer pe astea in fatza celor de plastic care dupa mine nu-mi tin glezna prea bine..dar dupa cum spuneam...io sunt un neprofesionist ocazional

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Brandusik pai nu e intr-o luna, cam in 3 asa... am inceput sa acumulez..chiar daca mancam monti, nu respectam orele, plus ca am mai luao o bomboana, un covrig etc... si cred ca si stresul si-a spus cuvantul.. ca prea eram de neoprit...
Acum am inceput in forta sa tin regim( sunt cam ametita ca organismul cere) dar nu ma dau in laturi. plus ca de maine incep si miscare(macar cele 30 min zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Va pupppppp
LA MULTI ANI !!!!!!!!!!

Am scris un mesaj zilele trecute si nu stiu pe ce am apasat de s-a anulat ...... scriu de pe tableta si numai prostioare fac ...... abia acuma am reusit sa vin sa va pup

Eu revelionul l-am facut cu niste prieteni, a fost bine dar mie-mi venisera rusii pe 31 si ma simteam rau plus ca de la vertijurile mele eram cam ametita si nici nu am putut participa activ la dansat si chefuit , pe la 1 m-am pus pe pat si am adormit

Mancarici nu am facut multe darrrrr am primit de la toata lumea pe motiv ca " las ca tu nu ai facut, am adus pentru baieti "
Am facut cheescake cu rodie , doua salate , batoane cu cereale, seminte si fructe uscate (o bunaciune nunalta) bounty ....astea m-a u dat gata, va imaginati ca am mancat nu ?
Ninha, Genna si eu ca voi ..... nu mi-am refuzat nici o placere...... pe la toti prietenii la care am fost am mancat tot ce am poftit...... de la carnat prajit la tiramisu si cozonac ...... cantarul mi-a aratat ca rasfatul mi-a fost rasplatit cu varf si indesat ..... am un plus de 3 kg dupa 2 saptamani de placeri maxime ....... asta e, capul sus, o luam de la capat nu?
Multa musafireala, multi musafiri zilele astea de vacanta ..... ma declar obosita de aceste activitati ...... zilele astea vreau sa ma odihnesc , doar nu o sa incep lucrul mai obosita de cum am intrat in concediu

Trimit mesajul sa nunil pierd iar ......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Puisorule eu nu patinez dar iti spun din experienta copilului meu in ceea ce priveste patinatul ..... l-am intrebat si spune ca se simte mai bine cu ghete de piele, zice ca cele de plastic sunt prea rigide ..... eu i-am cumparat unele care au role si patine, le scimba dupa bunul plac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gena12 spune:

Buna fetele
Noi suntem inca in mod sarbatorit pana duminica seara Asa ca inca mai mananc prostioare si din pacate nu reusesc sa ma limitez.
M-am hotarat ca nu am sa ma cantareasc decat pe 1 feb, ca sa nu ma panichez prea tare.
Si eu estimez vreo 3kg pe sarbatorile astea, insa, stim ca astea sunt kg usor de dat jos, pt ca sunt proaspete.
Martea viitoare am prima ora de sprot, cred ca o sa fiu distrusa, nu am mai facut de 2 luni aproape
Nici nu va zic ce am mancat ieri, ca desi am avut o singura masa, pe la 4, am mancat numai prostii si muuuuult.

Mergi la inceput