Juniori de Iulie - August 2004 * (107)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Eu nu stiu cum e cu isopirine, nu am dat niciodata.

Roxana m-am saturat de matza aia numai cat am vazut-o la nepoate e un fel de lego feminin

Noi am trecut pe dictando semestrul trecut, nu am avut probleme, ba as putea spune ca scrie mai frumos pe dictando pentru ca nu mai exista linia superioara literelor mici de mana si nu se mai vede asa rau ca al meu face literele mai micute!!

Deci fi-miu a fost original azi pentru ca a fost la scoala cu "Fat Frumos din Lacrima" povestea originala cu ilustratii si mi-a spus "imi placea asa mult povestea asta dar nu stiam ca a scris-o Eminescu, credeam ca e o poveste ca toate povestile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Noi am citit (in plus fata de bezna aia de jurnal): Pinocchio (varianta originala), Fram ursul polar, Winnie de plus (cartea originala) si foarte multe povesti. Mai avem si cateva enciclopedii in care ne tot uitam, mai citim cate-o pagina... incet incet se dezgheata baiatul la citit (dar pentru asta trebuie sa fac program de inchis televizorul, cat e TV ul inchis, el citeste).

Apropos de citit, le-a citit la after la cercul de lectura "Amintiri din copilarie" si mi-a spus ca el a fost singurul care a inteles cuvintele pui de moldovean ce sa-i faci...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ha, te rog, esti in eroare. lego feminin e lego friends, da??? sau lego winnie de plus.
eu am constatat cu stupoare ca exista si desene animate cu matza. is dragutele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Ma scuzati... eu nu stiam de lego de care pomenesti matale v-am spus ca ai mei strang bani cu mare ravna sa-si cumpere tablete? estimeaza ei ca in iulie vor avea destui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

moama, da strang nu gluma!

eu sunt pana peste cap cu cataloagele de lego. Patrick ia la fiecare vizita prin magazine cate unul. si viseaza iar cu ochii deschisi.

vad ca i-a trecut cu tableta.. adica au inceput sa si-o imparta ceremonios cate 30 de minute. si de unde le trecuse, au picat iar in patima animalelor alora vorbitoare. zici ca-s bebelusi amandoi.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Si fi`mea strange bani, de la mine. A spus ca nu stie ce vrea, dar ii place ca ii are. Saptamanal mergem jos la magazin si si schimba monezile in foi :-) Pana acum o ardeau in buzunar, ii cheltuia instant pe dulciuri :D

Aveti sfaturi ref.tablete ???


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Iulia Copiii Monicai Alex Luca Lorena


U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Am picat si eu in patima tabletei, hranesc un fel de cartof si ma joc sa fac puncte ca sa ii cumpar diverse

Lia, ce pot eu sa iti spun este ca am inceput sa ii dau lui Matei Isoprinosine dupa pneumonia urata de acum 2 ani, cand s-a laudat cu spitalizare.
I-am cam dat dupa ureche, dar zic eu ca s-a simtit, adica (cu exceptia gripei de care va povesteam), racelile nu s-au lasat cu complicatii.
Eu sunt paranoica, recunosc, pentru ca nu am cu cine sa il las daca se imbolnaveste, deci trebuie sa prevenim cat putem.

Despre forma de prezentare - eu stiu doar de tablete, dar cred ca pot cauta pe net daca exista si pulbere / sirop.

Roxi, ce dragut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Lia, la noi pe verificate a mers f. bine izoprinozine la herpes (la sotul meu si la mine). Catalin facea f.f. des, dar dupa ce a luat cite 2/zi in faza acuta si apoi cite una pe zi timp de 2 saptamani nu a mai facut timp de un an.

Stefi stange bani pentru Disneyland si o vizita in America si pentru facultate Dar doar pana pune ochii pe vreo prostie si spune "din banii mei ...". Dupa vizita la ORL amandoi au vrut cite o recompensa, am fost de acord dar 1/2 eu, 1/2 ei. Au ales (Stefi-lego friends, Matei o pusca), am platit, dar cand le-am cerut banii acasa (pentru partea lor) au cam bazait.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Meii da ii puneti sa presteze ceva si-i platiti sau cum strang bani???
A mea are stransi din colindat vreo 200 de lei...dar alte modalitati de plata nu-mi vin in cap
Lia isoprinosine sunt doar pastile...mandra a luat prima oara la 2 ani dupa convulsia febrila ca sa o ferim de raceli....si acum doi ani dupa rubeola aia atipica...si de doi ani nu a mai racit, ptiu, ptiu, ptiu....
Noua conform scrisoarei mandrei,mosul ne-a adus tableta pentru intreaga familie..io anul asta mi-am propus sa petrec cat mai putin timp pe calculator asa ca m-am atins doar odata de ea ca sa descarc pentru Maria un joculetz....asa ca batalia este intre tati si cupil
o seara buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata ladies
aci bate un vant de zici ca vine primavara. vrabia mihai viteazu.... ca tot avu copchilul ieri textul cu Mihai Viteazu si steagul si mandria in lupta hahahah

o zi frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput