Sarbatori fericite fluturasi de 2011 (34)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

yvy, dar daca iei tu bucata cu mana si i-o dai ei in manuta o ia? sau sa iei cu furculita mancare si ii oferi ei apoi furculita sa duca la gura. Mananca si tu cu ea la masa, spune-i tb sa mananc si eu, baga tu furculita asta in gura. Sau pune mancarea intr-o farfurie mare la masa si invit-o sa manacati amandoua cu mana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Madutza tocmai ca nu vrea sa ia nici furculita cu imbucatura in ea!
Nu-ti spun ce circ e la mine in casa de jumatate de ora... Urla ca din gura de sarpe, dar nu pune mana nici pe furculita nici pe mancare si daca ii dau eu in gura mananca
Eu n-am vazut cata incapatanare poate sa aiba copilasul asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

yvy, dar ce te-a apucat ? da-i fetei sa manance ca doar n-o manca din mana ta la 18 ani...stiti cum e, nu stiu ai vostri cum sunt, dar a mea nu mananca singura, ii dau eu..si ce daca ? uneori ii mai dau si lui vlad nu mi se pare o tragedie..
secretul e sa nu pui importanta in lucrul asta, daca simte ceva normal ca face pe invers..las-o in pace si va manca singura cand nu te astepti...sau mai bine zis cand n-o sa mai vrei asta de la ea
hai ca vine Cracinul si trebuie sa fim mai buni..du-te si fa primul pas si fa pace cu al tau..si cu pitica..

eu sunt franta, muncesc de 2 zile ca un rob..si copii printre..casa mea era cu fundul in sus, imi era sila si sa ma apuc...dar razbesc eu pana la urma, cumparaturile a facut sotul noaptea, azinoapte la 3 ne-am culcat. panaa la 2 a cutreierat magazinele dupa cadouri iar eu eram acasa pe net si comunicam azi a fost cu vlad sa ia bradul..e f incantat..
ieri la una din iesiri i-am luat si pe ei pe la shopping sa vad ce l-ar incanta, pe ce-i sar ochii..si ce credeti, din stivele de jucarii din carefour, noriel si pe unde am mai intrat..el a vrut telescop nici nu stiti ce bataie de cap i-a dat mosului ca azi a trebuit sa ne facem telescop..cu asta se culca cu asta se trezeste m-a inebunit cu el, nici nu stiu de unde a auzit de el...
daca ma mai tin puterile, mai revin mai pe seara

somleac, sunteti minunati as putea zice ca am simtit ca ne-a colindat si pe noi cineva anul asta..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Miki ce crezi? N-a mai vrut sa manance deloc, nici din mana mea nici din a lui taica-sau A urlat, a facut circ si de nervi a ramas nemancata Unde mi-a fost capul sa ma pun cu berbecul?!
Iar cu sotul m-am "impacat", de fapt noi nu stam certati niciodata, ne desfasuram, urlam, racnim si intr-un final ajungem la un consens si se incheie La noi nu a existat niciodata asa ceva sa nu vorbim intre noi o perioada sau sa ramanem certati/bosumflati, ori ne certam toata ziua/noaptea si apoi gata ori deloc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

am revenit tot eu ca mai am ceva pe suflet

madutza cum mai e cristi cu urechiusele ? i-a mai revenit auzul ? parca aveati tot picaturi tratament..
ieri stand toata ziua cu vlad, mi-am dat seama ca nu mai aude..dar nimic din ce-i spuneam..m-a speriat rau, ii citeam dintr-o carticica si se apropia cu urechea buna (stanga) ca sa auda ce spun..si la fiecare cuvant ma intreba de 10 ori ce-am zis..intr-un final mi-a ziws chiar el ca nu mai aude cu urechea dreapta
aseara am fost cu ei la un pediatru, ca au amandoi niste muci galbeni de nu stiu de unde au rasarit..n-am gasit orl-ist, abia maine ajung cu el..vreau neaparat sa-i fac o audiograma..mi-e frica de mor, sotul zice ca el n-a auzit ca cineva care a surzit sa-i mai fi revenit auzul nu-mi vine sa cred ca poate sa-si piarda auzul de la o otita nesuferita..si sa fi avansat asa intr-o saptamana..el nu se mai plange de durere, ba e chiar fericit, el zice ca s-a vindecat ca nu-l mai doare urechea..iar mie imi vine sa bocesc

scuze fetele de off topic, dar imi statea pe suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui yvyana

Miki ce crezi? N-a mai vrut sa manance deloc, nici din mana mea nici din a lui taica-sau A urlat, a facut circ si de nervi a ramas nemancata Unde mi-a fost capul sa ma pun cu berbecul?!
Iar cu sotul m-am "impacat", de fapt noi nu stam certati niciodata, ne desfasuram, urlam, racnim si intr-un final ajungem la un consens si se incheie La noi nu a existat niciodata asa ceva sa nu vorbim intre noi o perioada sau sa ramanem certati/bosumflati, ori ne certam toata ziua/noaptea si apoi gata ori deloc


aha, bravo
lasa ca nu se intampla nimic daca a sarit o masa..si a mea mai sare, bine eu incerc si daca nu vrea, o dau jos si ii spun sa revina cand ii e foame..de obicei, mananca cand se trezeste
si a mea mai face figuri, si nu e berbec ca nu stiu ce ma faceam cu doi dar le are si ea pe ale ei, dar o las in pace..
cu mancarea, puneti-va amandoua, las-o si pe ea sa-ti dea tie in gura..nu pare interesata sa dea si ea la altii ?
oricum fiecare masa la noi e unicat, o data vrea numai ea altfel imi zboara castronul, alteori cand e mai multa lume vrea de la o anumita persoana si de la nimeni altcineva..alteori isi pune castronul in cap..figuri


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut fetele,

noi suntem praf si pulbere. Ilinca a facut o forma ingrozitoare de varicela, i-au iesit bube un lanaga alta inclusiv in gura, pe ochi, pe fata e plina. Nu doarme, nu manaca doar plange si se vaita. S-a dus pe apa sambetei toata bucuria noastra de Craciun. Bine ca am colindat inainte.

Nu am citit decat ultimele 2 pagini.

Ivy regresele fetei pot fi din cauza sarcinii. bebelusii simt cand mama este insarcinata de multe ori inca ianinte ca mama sa aiba semne de sarcina. Asa ca nu este acum momentul sa va incontrati cu ea. De asemenea eu iti recomand sa-i povestesti de bebe din burtica chiar daca ea nu intelege . La mine Matia si Vic au fost la diferenta de 1 ani si 5 luni. Si matia a avut regres si a fost bine mai intarziat decat copii de varsta lui. Nu l-am stresat si a recuperat apoi. Acum e ok.

va pup, nu stiu daca mai apuc sa intru? Nu trimiteti si la mine ceva pregateli? Eu n-am chef decat sa dorm.

Va doresc Craciun fericit.

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

somleac offf poop pe ilincuta sa treaca mai repede!! tu esti siguraca este varicela si nu boala gura-mana -picior?? dupa cum povestesti asa a avut si L si 2 dr mi-a confirmat ca nu avea varicela ci aceasta boala virala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

strumf ce frumos povestesti!!! am vazut pozele pe FB, sunteti tare frumosi toti!!

mada, uitasem sa spun, sa va fie de bine miniconcediu petrecut la socrii!!

astazi mi-am facut o masca de par din avocado , unt de shea, unt de cacao,ulei de masline si suc de mandarine+porto...un adevarat rasfaT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada, uitasem sa iti spun ca arati bestiallll!!!! felicitari~!!!

andreea voi ce mai faceti???

eu neavand somn , deh somnul de frumusete de la pranz isi spune cuvantul am pus sarmalele la foc.....iar maine mai am de facut doar ciorbica de curcan si vita , fripturica si piurel.apoi pun lacatul la bucatarie si plec cu colinda.....eu vroiam sa stau cuminte acasa in acest an dar daca au aparut gazde care vor musafiri....let's go!!!

Mergi la inceput