Aspirante optimiste(816) Felicitari noii burtici!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Kmy, probabil ca vei ovula maine. Deci as zice ca poti lua din 2 sau 3.

Miha, e bine! Doamne ajuta in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Seara buna, fete scumpe!

Am intrat in viteza mare sa va urez un an 2013 extraordinar, in care sa vi se implineasca cele mai arzatoare dorinte!

Am citit din urma doar capitolul curent dar n-am ratat marea veste:Mihaelafalt, imi vine sa tzopai pentru tine, pentru voi!!! Felicitari scumpa, de data asta trebuie sa fie bine!!! O sa urmaresc forumul sa vad vestile de la eco, de pe 8.

Eu m-am detasat putin ( stiu ca intelegeti nevoia mea de a o face) dar dupa ce trece nebunia sarbatorilor o sa ma intorc la telul meu principal pentru 2013 asa ca imi voi face din nou aparitia printre voi. Sper doar sa ma reprimiti. Va tzuc pe toate, gravidute si aspirante.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

Cand noul an bate la geam am intrat sa va urez tuturor exact ce-mi doresc si pt mine: sanatate, bani ,fericire si iubire, dar nu in ultimul rand Voia lui Dumnezeu de a ne aduce in familiile noastre un nou membru!
Va pe fiecare in parte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

Miha felicitari! Sa te ajute Dumnezeu sa ai sarcina cea mai usoara din lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

Nu pot sa cred, acum 2 ani , pe vremea asta bantuia forumul si ne sustinea cu disperare iar acum Dumnezeu i-a adus cel mai de pret cadou!Lore
sa fie bebe si mamica sanatosi si necoliciosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana178081 spune:

Pup toate fetele aspirante,gravidutze mamici.
Azi am venit si eu de la spital,am nascut sambata seara(29.12) prin cezariana de nevoie(stiti k vroiam sa nasc normal),pt k bebe nu coborase destul,a fost si mare,iar prin nastere normala nu putea sa iasa.Fetitza mea Evelian Georgiana a a vut la nastere 3960g si 54cm,nota 10!
Acum suntem acasa petrecem Revelionul in familie,este si sotul cu mine de vreo 2sapt.
Va pup si sa va aduca 2013 bebelusii mult doriti!
LA MULTI ANI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Felicitari, Ana! Sa fiti sanatosi cu totii! Sa fie cumintica bebelusa si fara colici. Bine ai venit, Evelina Georgiana!
Ma bucur pentru reintoarcerea sotului.

P.S.: Cred ca nu am mai auzit printre cunoscuti de bebei asa lungi.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medeea76nou spune:

Bine v-am (re)gasit, fetelor. Am avut si eu statutul de aspiranta ani de zile, am ras si am plans alaturi de voi, si iata-ma revenind :-). Va rog sa ma lamuriti cand creste temperatura bazala exact! In timpul ovulatiei sau dupa? Daca dupa, la cat timp? Aseara la 18.00 am avut contactul sexual, timp in care aveam o durere usoara ca de ciclu, iar la 22.00 au inceput dureri mari pe stanga, care persista in continuare usor, tot pe stanga (deci au inceput acum 16 ore). Ideea e ca azidimineata temperatura era 36.5, in ziua 19. De regula am CM la 33 de zile. Intrebarea e: oare am ovulat aseara, la 22.00? Cand ar trebui sa creasca temperatura? De obicei la ovulatie am dureri cam 30 de minute... Si inca o intrebare, daca ar fi fost ovulatia la 22.00 si contactul la 18.00, ce sanse avem sa facem baietel? :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Medeea, la ovulatie scade putin temperatura si apoi creste (de a 2-a zi) sau, poate creste direct. Posibil sa fi ovulat dupa simptome, verifica maine temperatura.
Dar totusi nu trebuie sa disperi daca nu creste, sunt femei la care nu creste.
Nu stiu daca poate fi baietel, nu cred in retetele pentru a avea fetita sau baietel. Teoretic, contactul fiind apropiat de ovulatie, ar fi sanse sa fie baietel, dar nu e ceva sigur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ana178081

Pup toate fetele aspirante,gravidutze mamici.
Azi am venit si eu de la spital,am nascut sambata seara(29.12) prin cezariana de nevoie(stiti k vroiam sa nasc normal),pt k bebe nu coborase destul,a fost si mare,iar prin nastere normala nu putea sa iasa.Fetitza mea Evelian Georgiana a a vut la nastere 3960g si 54cm,nota 10!
Acum suntem acasa petrecem Revelionul in familie,este si sotul cu mine de vreo 2sapt.
Va pup si sa va aduca 2013 bebelusii mult doriti!
LA MULTI ANI!




FELICITARI!!!
Sa creasca mare si sanatoasa! la cat este de lunga , manechin o face mami!

Mergi la inceput