Aspirante optimiste(816) Felicitari noii burtici!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Alex da am inceput clexanul de aseara, cat despre stat pe scaun daca vad ca nu e in regula imediat vin acasa, nu vreau sa risc nimic, dar parca nici nu as renunta acum ca ma gandesc ca poate ma distrez putin mai ies si din rutina, le-am promis viitorilor fini ca mergem, am si achitat.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Ei, nu ziceam sa renunti la petrecere, acum nu sunt probleme, e mic uterul si nu da probleme.

Kmy, nu am comandat niciodata pe ebay teste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha_23 spune:

buna fetelor,
Va pregatiti pentru noul an?
Mihaela am vazut ca ai fost la eco, sa inteleg ca se vede deja ceva la 28 de zile ?, citisem ca pe la 6 saptamani se merge la prima eco. Ma bucur ca e totul bine. Daca am inteles gresit te rog sa ma corectezi.
Medyn-ul de unde il luati? am cautat in farmacii si se uita ciudat la mine de parca as vorbi in chineza. As vrea sa il am in casa sa fiu pregatita in caz de.
katy82 sa stea bebita linistit pana la termen.


2 sarcini pierdute, la 7 si 9 saptamani
anticorpi antispermatici, tiroidita Hashimoto, Mutatia A1298C heterozigot
tratament pregatitor:aspenter, eutyrox, acid folic, mgB6,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Buna.
Miha 23 am fost la eco dar nu s-a vazut nimic in uter inca, e prea devreme, mi-a confirmat doar ca am avut ovulatia pe ovarul stang unde am avut intepaturile, s-a uitat la ovare ca acu 2 luni aveam un chist mare pe cel din dreapta si acum este curat, endometru e gros si pregatit pentru a sustine sarcina, ca sa se vada ceva ma duc pe 8 ianuarie si speram sa vedem atunci si inimioara batand.
Legat de Medyn forte eu l-am luat de la o fata de pe DC care nu mai avea nevoie de el si mi l-a trimis prin posta, oricum e scump nu mai retin dar parca am dat 300 ron pe o cutie de 90 de pastile, nu sunt foarte sigura.
Fetele fac comanda de pe farmaexpres, daca am gresit corectati-ma Emilia , Alex.
O sa vad acum cat imi ajunge si mie si o sa mai dau comanda, er fi bine sa iei si in preconceptie cate 1 pe saptamana, eu asa am luat dupa ce am pierdut sarcina trecuta.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha_23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt

Buna.
Miha 23 am fost la eco dar nu s-a vazut nimic in uter inca, e prea devreme, mi-a confirmat doar ca am avut ovulatia pe ovarul stang unde am avut intepaturile, s-a uitat la ovare ca acu 2 luni aveam un chist mare pe cel din dreapta si acum este curat, endometru e gros si pregatit pentru a sustine sarcina, ca sa se vada ceva ma duc pe 8 ianuarie si speram sa vedem atunci si inimioara batand.
Legat de Medyn forte eu l-am luat de la o fata de pe DC care nu mai avea nevoie de el si mi l-a trimis prin posta, oricum e scump nu mai retin dar parca am dat 300 ron pe o cutie de 90 de pastile, nu sunt foarte sigura.

Fetele fac comanda de pe farmaexpres, daca am gresit corectati-ma Emilia , Alex.
O sa vad acum cat imi ajunge si mie si o sa mai dau comanda, er fi bine sa iei si in preconceptie cate 1 pe saptamana, eu asa am luat dupa ce am pierdut sarcina trecuta.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.


Sigur o sa fie bine, iti urez bafta maine la beta2
Sper sa gasesc si eu sa iau Medyl, am sa caut pe net cum ai zis. Luna asta am facut prima IA si speram sa fie cu noroc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Miha sa fiu cu noroc, uite un pupic de molipsire

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

dragele mele va las unwww.euforia.tv/articol/lifestyle/revelion-2013-mesaje-speciale-pentru-anul-nou-19252.html" target="_blank"> pahar de sampanie pt miezul noptii si urm urare:

E cumpana dintre ani! Sa privim inapoi cu iertare, inainte cu speranta, in jos cu intelegere si in sus cu recunostinta! Speranta sa va deschida poarta spre un An Nou plin de bucurii si impliniri! La multi ani!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Fetelor, imi doressc sa avem un an mai bun, mai linistit si sa fim atenti la lucrurile cu adevarat importante!

Sa multumim pentru ceea ce suntem si pentru ce avem. Imi doresc sa fie un an cu perspective noi asupra solutiilor la problemele tuturor!

La multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Buna fetelor.
Sunt foarte hapy, beta mea astazi la 68 de ore diferenta fata de cea de vineri este 940 fata de 279 deci e de bine nu?
Suntem pe drumul cel bun, gretisoarele isi fac aparitia si ii multumim lui DD ca suntem bine si ca ne-a dat multe implinire anul acesta, faptul ca suntem sanatosi si ne iubim sunt cele mai mari lucruri.
Va doresc din suflet tuturor un an nou mai bun, cu cat mai multe impliniri, si fie ca visele noastre sa se implineasca.
Distractie placuta.
Sa beti un pahar de sampanie si pentru mine ca eu mi-am cam facut de cap luna asta, am cam servit vinisor la orice ocazie am prins, bagati presedul in actiune, paharul cu vinut, si la treaba.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

in sfarsit la al 8-lea test e ovulatie am vazut si eu liniutele la fel!!!am prestat fffff pe fuga azi k tot sunau tel si altele!!!
speram k macar maine sa avem un mom mai "hot" acatarii!!!!

intrebarea mea este : knd sa ma apuc sa iau utrogestanul din 3 sau 4 ianuarie?


Mihaela felicitari pt beta grasuna!!!


Mergi la inceput