Strugurasii de sept-oct 2011 canta colinde !**4**

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Buna dimineata!

Am venit sa va las o cafea si o felie de tort diplomat!

Va doresc un an nou feicit! Tot ce va doriti pentru noul an sa vi se implineasca!!!

Nanna, ma bucur mult de tot ca Inez e bine si ca ati iesit din spital! Off mititica de ea Multumesc pentru mesaj

Anca, sa ai parte de sarcina usoara in continuare si sa fie sanatoasa micuta!

May si eu ma gandeam sa incerc sa-l dezvat de suzi... dar m-am gandit sa i-o mai las deocamdata seara... nu stiu daca e posibil, sa vad.

Si noi avem invitati asa ca merg sa termin ce mi-am propus sa fac pt diseara!

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Multumesc mult DBunny. Aveam dreptate, mananca prea putina carne. Si cand am incercat sa ii dau mai multa mi-a mancat cam 1/2 din cantitatea de mancare pe care o manca in mod normal. Nu i-a convenit consistenta mi s-a parut mie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

neatza.

noi nu stim gramaj, oricum in ultimul timp e pe alese mancarea.
nici noi n-am facut analize de fier, dar nu pare ca ar avea probleme.
incearca sa suplimentezi cu alimente bogate in fier, daca nu-i prea place carnea: spanac, ou, linte, brocoli.
fa-i pateu din ficat innabusit cu ceapa si da-i pe paine.

dbunny, nu-i mai blendui mancarea fetii, s-ar putea sa fi surprinsa si Noa sa mestece la greu.
a mea mesteca inainte sa-i dea dintii.
i-au dat la 11 luni primii. si de pe la 10 luni nu i-am mai dat piureuri ci mai grunjoase. apoi la 1 an cand avea doi dinti sus si doi jos a inceput sa manance pana si mere direct si sa muste din ele.

merci de raspunsuri fetelor. eu citesc si bag la cap. revin dupa anul nou cu discutia.

pinky, la multi ani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Mananca chestii bogate in fier al meu. Dar nu spanac pentru ca am citit ca ar contine oxalati si nu e ok pt bebelusi. Si linte nu pt ca nu am stiut cum se pregateste. Sugestii?
Am inceput sa-i pun pudra de canepa (are omega 3) si pudra de spirulina la fructe (are B12 si o substanta care ajuta la metabolizarea fierului). Aia e masa la care primeste si fierul - ca sa fie aproape de vitamina C din fructe. Nu i-l pot da pe nemancate si la distanta de masa pt ca are burtica f sensibila (a avut probleme cu flora cand era bebe).
De mestecat nu mesteca al meu. Musca si inghite pe nemestecate. Si apoi se ineaca si vomita. Daca e mancarea pasata mai mare se ineaca si vomita. In schimb aseara se apucase sa-mi mestece sanul de nu stiam cum sa i-l scot mai repede din gurita.
Si iar are o perioada in care e ingrozitor de constipat si face gloante.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Helloa, hello!

Am intrat in fuga sa va salut, sa va imbratisez si sa va urez petrecere fumoasa si un An Nou extraordinar!

Inez este mai bine, dar nu prea bine, sunt f ingrijorata, am fost azi la control si medicul parea si el mirat ca nu i.a trecut pana acum. A dezvoltat si o dependenta de mine, sta lipita de mine si ma tine cu mainile de bluza, este disperata, iar eu....In fine, nu voiam sa vin cu vesti triste. Va multumesc din suflet pwntru sustinere!

Voiam sa va mai raspund cate ceva, dar cu permisiunea voastra o voi lasa pe data viitoare cand sper ca voi mai linistita si cu mintile pe acasa!

Va pup cu drag! LA MULTI ANI!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Un An Nou fericit si implinit va doresc! Multa sanatate pentru mamici si pitici.
Va pupam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

PINKY LA MULTI ANI! Ne scuzi pentru intarzaiere Te pupam si iti dorim numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

La multi ani!!!

de si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MatzaRebela spune:

La Multi Ani!Va urez un An Nou cat mai fericit, plin de iubire, sanatate, impliniri!
Va pupam:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

La multi ani!!!
Artificiile bubuie pe aici, iar Bibi doarme neintoarsa :)) Nu stiu cum naiba, dar ma bucur nespus :))
Si astia nu mai termina odata
Sper sa nu se trezeasca...





Mergi la inceput