Pijamaua

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Si mie imi plac pijalmalele dar mai ales camasile de noapte din bumbac cu bretelute pe care le port vara. In mall-uri la Oysho au pijamale faine.

Mie imi place sa iau micul dejun in pijama, in special micul dejun de week-end care e un moment placut si relaxant in familie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

pantaloni de bumbac lungi, largi dar mulati pe fund + un maieu de bumbac. din ala care vine pe corp si lasa umerii la spate sa se vada, fac "trapezul" frumos. Chiar daca nu-l ai.

Gangsta-style. nici nu arat ca tanti aglaie da nici ca miranda kerr. undeva intre, cred, hahaha.
sunt comozi si ok si prin casa si in somn si nu arata nici rau.

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Tricou si short. Pijamale din flanel doar cand sunt racita. Unica pereche de pijama sexoasa din satin (cadou de la sotu' ) sta frumos aranjata in cutia ei. Am purtat-o o singura data de curiozitate, a doua oara nu cred sa mai prind ocazia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:


da' pe mine ma intereseaza raspunsul la intrebarea - cum sa nu te vada nemachiata - dimineata fugi din pat inainte sa ii dai buna dimineata? sau in fiecare weekend, sau daca esti bolnava, sau daca gatesti prin casa, sau daca nu iti place sa te machiezi?

la subiect: am de toate tipurile de pijamale, am si sexy din satin si dantela, am si pantaloni lungi cu carouri pe care ii asortez cu un tricou pe corp dar comod si din bumbac placut, am si sort cu carouri, sau uneori dorm numai in tricou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

am si eu lenjerie din satin corsete, minuni, frou frou-uri dar recunosc ca in afara scopurilor strict conjugale nu le port. Ma trezesc mereu cu ele in jurul gatului daca adorm in ele. What's the point.

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

puff si tone de dantela, not for me. nici halatele.

dar chestii din un fel de saten, 1 or 2 piese, cateva strasuri, port-jartiera si ciorapi cu banda autoadeziva, minuni asortate.... am o colectie intreaga de asa ceva. ma simt bine in ele, au cate unele un material asa fin si alunecos, imi place mie de mine in ele

acu nu sariti, ca zac in dulap most of the time ca noaptea navalesc copiii in pat

pijamale nu mai am deloc, ca nu le-am considera vrednice de loc in bagaj in zborul dintre mari si tari, asa ca in general ma dedau la tricouri/maieuri de-ale mele si boxerii jumatatii, ca am constatat ca nu-i musia sa dau banii pe pijamale.

de machiata si aranjata sau tocuri in casa ... eu ma tem ca as gauri parchetul :) ma adaptez dispozitiei si programului in general.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Asta cu machiatul am auzit-o de la o asistenta de la spital. Intr-o garda ma intreaba 'auzi, dar tu de ce nu te machiezi?'. Ca e mai frumos sa mergi machiata la lucru si peste tot decat nemachiata. Si mi-a dat-o exemplu pe o colega care in garda daca doremea sau daca lucra, sau se trezea la 6 ca sa se machieze, sau se machia cand avea timp, da' nemachiata nu o prindeai nici moarta.
Asistenta e superok in rest.
Colega aceea nu era singura care facea asta.


Pijamale imi plac si de la H&M, au modele faine, si New Yorker la fel si altele pres.
Eu sunt fani boxeri vara.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carra spune:

Nu (mai) are rost ce prefer eu, dar mi s-a parut foarte simpatica o amica de-a mea, care mi-a povestit ceva dragut: cu multi ani in urma, cand era la inceputul relatiei cu actualul sot, l-a asteptat intr-o seara intr-o tinuta sexy - camasuta de noapte mini si halat (tot mini) din satin - ea fiind o tipa inalta, supla si cu picioare lungi etc. Omul (cumsecade, de altfel, ca sunt casatoriti si fericiti si in ziua de azi), venit rupt de oboseala de la serviciu, cand a vazut-o imbracata asa, a intrebat-o: "Iubita mea, da' ai meci de box in seara asta de te-ai "echipat" asa?"

Mai departe... scrie-n carte, cum se zicea pe vremea mea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioachim


da' pe mine ma intereseaza raspunsul la intrebarea - cum sa nu te vada nemachiata - dimineata fugi din pat inainte sa ii dai buna dimineata? sau in fiecare weekend, sau daca esti bolnava, sau daca gatesti prin casa, sau daca nu iti place sa te machiezi?

la subiect: am de toate tipurile de pijamale, am si sexy din satin si dantela, am si pantaloni lungi cu carouri pe care ii asortez cu un tricou pe corp dar comod si din bumbac placut, am si sort cu carouri, sau uneori dorm numai in tricou.




Da, iti dau perfecta dreptate la povestea cu "de dimineata". Eu mereu am fost (sincer) oripilata de filmele americane (sau de alta natie pe aceeasi tema), in care EL si EA se trezesc si se saruta din prima, ca sa zic asa... Mie mi se pare odios sa faci chestia asta inainte de spalatul pe dinti. Hai, te mai imbratisezi, te pupi pe obraz, dar fara spalatul pe dinti nu ma puteam uita nici in oglinda - ma refer la propria mea mutra! Ce sa mai vorbim de sarutat patimas... Bleah!

PS: Dr. Oz, did I have a problem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Stiu femei pe care nu le-a prins sotul nemachiate. S-au trezit o viata primele si s-au culcat ultimee, cu bomboanele mentolate pe noptiera. Sunt trecute de 60 de ani acum, daca o avea relevanta.
Eu nu prea am pijamale, improvizez daca trebuie. In rest, prin casa, in halat sau pantaloni scurti, rochite de bumbac.
Mie mi se par aiurea reactiile de genul celei povestite de Carra, cu boxul. Adica femeia se chinuie sa se aranjeze, sa creeze un moment aparte si el o ia la misto?

Mergi la inceput