Pijamaua

Pijamaua | Autor: XIO

Link direct la acest mesaj

Am citit pe subiectul acela cu delasarea despre pijama, cum ca nu e chiar kosher sa stai in pijama in casa.
Nu stiu la voi cum e, dar mie imi place la nebunie.
Sa ajung acasa si sa ma arunc in pijamale. Ma simt bine, confortabil, ca in reclamele alea cand iti arata o tanti faina (bieninteles) care sta in intimitatea casei sale, cu niste pantaloni faini de pijama si o cana de cafea, indesata adanc in canapeaua primitoare.

Si pt ca tot am scris de filme, vedem in multe cum in casa femeia sta intr-o pijamaluta (folosesc diminutivul pt ca de regula e ceva mic) din voal si puf sau pene, decoltata si sexy, pt partenerul sau.
Faceti si voi asa? Dupa regula ca partenerul sa nu te vada nearanjata, nemachiata, neepilata, a ajuns si asta cu un NU categoric pijamalelor normale, si un DA unanim pijamalelor sexy.

Eu am o ... sa zicem pasiune pt piesele astea de imbracaminte, sunt innebunita dupa boxeri si dupa pantalonii in carouri, sau in genul acestora, cu funde mari de saten, din pacate pt prietenul meu voal, puf si pene imbrac doar cand e cazul.
Singura piesa sexy in care stau vara e o camasa de noapte scurta din saten de la Victoria's Secret (au niste pijamale si nu numai ---suuuuperbe), leopard-print, bretele roz si ceva roz la decolteu parca.
Am primit-o cadou, in caz ca se gandea cineva ca ma gandeam sa ma laud. N-am bani de comandat din state lenjerii.

Deci, camasa de noapte sexy, pijama flausata, pijama din frotir, boxeri, tricou sau ...nimic?


P.S: mi se parea fenomenal cand vedeam in filme cum stateau femeile incaltate cu pantof cu toc prin casa. Exista asa ceva in realitate?



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Hai ca mi-aia dus un zimbet larg pe buze cu subiectul asta.

Eu am purtat camasi de noapte sexy si foarte sexy,lungi si scurte,cu halat sau fara halat pina pe la vreo 37 de ani.

M-am operat si am avut nevoie de pijamale...normale,ca nu eram sa fac parada modei pe holul spitaluluiasa ca mi-am cumparat pijamale normale de finet(cu pataloni in carouri)si...am ramas fan-ul lor.

tot cam de atunci am renuntzat complet si la caldura in dormitor...asa ca au disparut complet camaisle sexy,locul lor fiind luat de pijamale d efinet,bumbac,froti,cu pantaloni lungi sau scutzi in functzie de anotimp.

Ce sa ma mai lungesc si s-o ocolesc...odata cu puntea de 40...m-am specilizat pe pijamale de toate neamurile,mai putzin de satin...pe care efectiv nu le suport.Bineintzeles camasile alea sexy erau toate din satin.

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Da,eu stateam uneori cu pantofi cu toc acasa...dar asta se intimpla tot in perioada camasilor sexy,acum am duminici cind efectiv imi place sa stau toata ziua in pijamaua mea de finet sau froti(cu aricei brodatzi pe piept)

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

ha, ha ... io is in pijama si acum :) ador pijamalele. alea de bumbac in dungi . si mi se par chiar sexy. si am si ciorapi de www.tusselinos.net/stickat/raggsockor_lovikka_2010.jpg" target="_blank"> lana in loc de pantofi cu toc :)
si imi plac si paturile de lana. le am peste tot, pe balcon, pe canapele.
da' ii drept ca-s single :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

XIO, as vrea sa o vad si eu pe femeia aia care nu se arata nemachiata sau nearanjata in fata barbatului. Astea-s basme. Ar fi chiar trist sa fie pe bune.

Eu am de toate dintre cele enumerate. Le folosesc in functie de stare si de...vreme. Puf si pene nu am, prefer lenjeriile cun dantela. Imi place mult dantela.

Adela, si mie imi plac paturile acelea groase si fine. Imi vine sa stau in ele toata ziua. Avem canapea de piele si e a naibii de rece iarna . Daca ma prinde seara in camasa de noapte subtirica, inghet pe canapea fara patura.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Oau, Dana! Tocuri zici....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

si eu! si eu!! sint innebunita dupa pijamale de bumbac subtire si pufos, cit mai colorate si cu danteluta...azi am stat toata ziua in pijamaua asta: http://www.serenecomfort.com/Sale-Eileen-West-Cotton-Rich-Pajamas-Long-Sleeve-Blue-Heather-P4663.aspx

mai am una alb cu roz cu danteluta subtire ca spuma la mineci si picioare; imi place sa fie largutze si comode fara decolteu prea mare ca mi-e frig

sint in cautarea unei pijamale de silk 100% din pacate nu prea se gasesc;
si mai vreau si lenjerie de pat din matase pentru vara

please, puneti linkuri cu pijamale faine sa ma inspir!

nu suport camasile de noapte nu le vad rostul... aveam cind eram mica si ma enervau cind se ridicau pina la briu in timpul noptii...

papuci cu toc in casa?? cine poarta asa ceva? nu suport tocurile nici afara dar in casa :-)))
in casa: ciorapi de lina si papuci de piele gen sandale cu suport serios pt talpi ...Baba Dochia

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larasarit spune:

Cat mai comod posibil, pantaloni bumbac si de obicei bluza fara maneci, articole sexy n-am pt ca nu cred ca pot arata sexy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

www.comprasdemoda.com/wp-content/uploads/PIJAMAS-WOMAN-SECRET1.jpg" target="_blank">favoritele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Prefer pijamaua de bumbac, eventual cu ceva desene haioase. Acum am una preferata cu oi ... daca ma apuca vreo insomnie sa am ce numara.
Am avut o tentativa de a-l surprinde pe El cu o tinuta sexy, dar a fost asa uimit ca-mi vine sa rad si acum cand imi aduc aminte figura lui. Si cum Cezara vine la o bucata de noapte la noi in pat, ne imbracam ...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Si mie imi plac pijamalele, dar le port numai seara, dupa ce bagam copiii in pat, dupa dus, pana sa ma culc. De dormit dorm in tricou, dar imi place sa-mi petrec seara in pijama

Imi cumpar pijamale de aici: http://www.idlewildlondon.com/pyjamas.html si le port in functie de anotimp, mai grosute, mai subtirele etc.

Mergi la inceput