Abdomen Xtraplat (58)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

aaaaaahhhh....ma tin de mult sa va prezint cel mai tare blog cu retete vegane si poze dupa care imi ploua in gura efectiv...iata niste supe fantastice:

http://ohsheglows.com/recipage/?search_term=soup&ui=133

Ce poze si ce retete! Fara ingrediente "paranormale"

http://ohsheglows.com/2013/01/13/top-15-vegan-recipes-of-2012/



am pus ochii pe "Creamy Roasted Tomato, Garlic, & Onion Coconut Soup" YUM! Cum arataaaaaaaa: http://ohsheglows.com/2011/09/23/creamy-roasted-tomato-garlic-onion-coconut-soup/
Mmmmmmmmmm....
Enjoy!!!!!!

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Da da! ne uitam la link

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

inca una si ma duc la culcare... Ileana, am uitat ceva important pt conditia ta: este indicat sa renunti complet la vegetalele din familia "nightshades" (potatoes, eggplants, bell peppers, tomatoes...)
Se pare ca solanina din ele exacerbeaza inflamatia. Am citit pe diverse forumuri ca sint persoane care s-au "vindecat" pur si simplu renuntind la aceste alimente. Merita sa experimentezi.

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Allure

inca una si ma duc la culcare... Ileana, am uitat ceva important pt conditia ta: este indicat sa renunti complet la vegetalele din familia "nightshades" (potatoes, eggplants, bell peppers, tomatoes...)
Se pare ca solanina din ele exacerbeaza inflamatia. Am citit pe diverse forumuri ca sint persoane care s-au "vindecat" pur si simplu renuntind la aceste alimente. Merita sa experimentezi.

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"




Servus,

Multumesc.
Le-am scos/redus si eu.
Am plecat de la Montignac care recomanda scoaterea a 10 alimente ( 30 % dintre diagnosticati scapand astfel de probleme).
Si in cartea astuia era la fel ...unii pur si simplu scapa de simptome .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

nu am mai raportat aseara dar m-am tinut de cuvant ceea ce imi provoaca o mandrie patriotica si probabil mai pe seara si o febra cumplita. nu am facut 1k nu pentru ca nu puteam dar am zis sa nu sar calul asa ca am facut doar 5 serii de 10 ex, 10 repetari evident in viteza. Cu putin stretching si mancat sanatos abordez wk mult mai optimista in privinta costumului de baie :)
o zi buna sa aveti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

m-am uitat pe scurt la link, cam incarcate retetele alea, banuiesc ca unele sunt extra mega gustoase dar daca bag o enchalada de aia cred ca pun 5 kg pe mine

http://ohsheglows.com/2011/05/04/vegan-enchiladas-with-cilantro-avocado-cream-sauce-2/

Ma ma uit ca oricum am vazut niste supe de exceptie si sunt convinsa ca gasesc multe idei bune. Multam fain de link

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sm spune:

Allure am si eu o intrebare: o persoane destul de slaba cu o structura musculara destul de dezvoltata, care face sport de 3 ori pe saptamana e normal sa aiba tot timpul febra musculara, ok in prima luna dar apoi corpul se obisnuieste nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

sm, da...normal e ca febra sa dispara dupa o perioada atunci cind faci miscare regulat, cu conditia sa nu faca chestii total diferite care implica muschi diferiti si sa nu faca pauze mai lungi intre workouts.

Marina, retetele nu sint pt consum "regular" Nici n-as avea timp sau rabdare sa mesteresc asa in fiecare zi dar cind vreau comfort food e perfect. Portii mici ar trebui sa fie ok. Sint rich dar nu sint nesanatoase.



"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Sm daca faci acelasi exercitiu in timp febra dispare, daca schimbe exercitiul sau il faci mai intens febra e normala.

Allure, intr-o zi cu chef imi trag o enchilada din aia:)
In seara asta sper sa intind un pic mai mult din Shaun dar inca nu turez motoarele la maxim ca nu am chef de stat 3 zile in pat cu febra, o iau gradual o saptamana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

M au gasit cu deficienta de vitamina D /// dupa cat stau in soare... Cine mai intelege?!

Azi amlasat o mai usor, a plouat si nu am avut chef de nimic.



Mergi la inceput