varicela!!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Eu parinti mai isterizati de bolile copilariei nu am vazut ca in ro. Are un muc, tuseste, acasa o luna. Cum, un copil cu muci la scoala??? inconstientii de parinti l-au adus ca sa-l imbolnaveasca pe al meu!!!!!
Habar nu am daca au muci copiii de la scoala lu fie-mea. Habar nu am ce boli au, sau daca au. Atata timp cant un doctor nu le-a interzis sa vina la scoala, inseamna ca sunt ok.

Oricum, copiii sunt contagiosi cu mult timp inainte sa apara semnele de boala, asa ca izolarea dupa e vax albina.


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui Siminaf

Eficacitatea lui e f. ridicata dupa a doua doza. Aici sint state in care pina si vaccinul anti-HPV este obligatoriu asa ca cel antivaricelos care e deja folosit din 1995 cu atit mai mult. De fapt se si administreaza intr-un cvadri-vaccin, impreuna cu MMR: MMRV.




Sa-mi amintesc sa nu emigrez niciodata p'acolo...chiar nu mai exista respect pentru om?! Chiar ei, care flutura ipocrit stindardul cu "drepturile omului" le calca asa in picioare, fara drept de apel?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Citat:
citat din mesajul lui mcoca

Eu parinti mai isterizati de bolile copilariei nu am vazut ca in ro. Are un muc, tuseste, acasa o luna. Cum, un copil cu muci la scoala??? inconstientii de parinti l-au adus ca sa-l imbolnaveasca pe al meu!!!!!
Habar nu am daca au muci copiii de la scoala lu fie-mea. Habar nu am ce boli au, sau daca au. Atata timp cant un doctor nu le-a interzis sa vina la scoala, inseamna ca sunt ok.

Oricum, copiii sunt contagiosi cu mult timp inainte sa apara semnele de boala, asa ca izolarea dupa e vax albina.


Vicky si Printzesone



Exagerezi si interpretezi aiurea.
ZIci si tu asa, ca oricum n-ai de ales.
Daca ai sta si pe forumuri franceze, de ex, ai vedea ca si copii aia se imbolnavesc la fel ca cei din Romania.


Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput