Copilasi iubiti de Sept-Oct 2010(17)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pianna spune:

La multi mamici si pitici!! Un 2013 doldora de vise si sperante noi, bucurii si muuuulta sanatate juniorilor!!

Noi am "petrecut" in barul unui amic, iar gargarita a stat cu ai mei, a adormit pe la vreo 11 jumate.

Azi ne-am intors acasa, intempestiv, din cauza unei dureri de urechi. La cat am patimit data trecuta cu urechea (aceeasi) nu am mai stat pe ganduri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

La Multi Ani! cu multa sanatate si pace in suflet!
Ofer prima cafeluta "magica" pe anul acesta.
Pe noi miezul noptii ne-a prins la o slujba speciala la Catedrala din oras. Lui Ionut i-a fost frica de artificii si s-a refugiat in biserica.
In rest ne laudam cu renuntarea la scutec la plimbare, si ca vrem sa mancam singuri ciorbita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicopic spune:

La multi ani, fetelor! bine v-am gasit in noul an!

Noi am petrecut rev la niste prieteni; au si ei 2 copilasi si Larisa s-a jucat frumos cu ei; la 12 cand am aprins artificii, cei mici s-au speriat si au inceput sa planga, asa ca dupa acest moment i-am dus la nani..si noi am ramas sa petrecem (mai in liniste la tv si joc de carti, ca sa nu-i trezim..)..partea naspa este ca ne-am procopsit cu o raceala, febra, tuse, muci..ieri a fost f morcovita, astazi parca este un picut mai bine...
Mari, sedere placuta la sat!
Pianna, sanatate multa micutei!
Anca, felicitari lui Ionut! s-a facut baiat mare (L nu face decat kk la olita, mai cere si pisu, dar f rar)


Nico, mami Larisa 15/09/10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

Buna fetelor! La multi ani!

Va invit la masa...Ciorbita de afumatura , pulpe la cuptor cu miere si bere cu piure de cartofi si mujdei de usturoi!! Doar ce le-am terminat!

Noi de revelion acasa am petrecut cu inca 1 cuplu...pe Elenys am dus-o la mama la 21.30 si am luat-o a 2 zi la pranz...nu s-a trezit la artificii...

Va doresc o zi frumoasa!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hadrianae spune:

La multi ani! Sa aveti un an plin de bucurii, cu sanatate si multe momente frumoase!

Noi de revelion am fost la un restaurant. A fost frumos. Alexandru a petrecut cu verisorii si cu buni pana pe la vreo 11.30, cand l-a dus mama la nani, in ciuda faptului ca el ii tot dadea zor cu "mai vei petecele".

Pentru noi urmeaza un an important. Daca totul merge bine, in undeva prin iulie Alexandru va avea un fratior sau o surioara.

Va pup!


Adriana, mama lui Alexandru

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Buna.

hadrianae, felicitari! Sarcina usoara! Cum stai cu greturile? Daca te grabeai putin eram iar colege de odisee :D Ramai sa nasti in Cta, poate plimbam carucioarele si fratiorii impreuna prin parc.



Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 17s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Pianna, multa sanatate! A capatat o sensibilitate la urechea respectiva.
Anca, felicitari pt baiatul mare :)
Andreea, si eu am facut ciorba de afumatura azi :) am vrut peste, dar n-am gasit proaspat. Voi ce le mai gatiti copiilor? Mai nou trebuie sa fac 3 feluri de mancare pe zi pt ca asa vrea Matei, plus micul dejun obligatoriu miere, ca doar e fan Winnie, 400 ml de lapte la culcare si fructe drept gustare - mai mult ii plac mandarinele.
Problema mea e ca el ar manca numai "canie pui", copan :(( vita nu reusesc sa-i decat supa/ciorba dar carnea nu o mananca, ficatei nu-i plac, iar peste ft rar.

o zi buna!

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 17s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hadrianae spune:

Buna dimineata!

Haideti la o cafea/ ceai/ limonada!

Noi astazi facem ultimele vizite, ca duminica plecam. Ooofff, asa repede trece timpul asta. Am stat doua saptamani si jumatate si nici macar n-am reusit sa ma inalnesc cu toata lumea pe care vroiam sa o vad.

Doina, multumesc. Despre greturi, nu prea stiu ce-i aia. La Alexandru n-am avut deloc si acum am avut niste tentative rare si atat de vagi, incat ii spuneam mamei mele: "mi-e cam rau. Or fi greturi?" Ce sa zic, sunt buna de incurajat femeile sa ramana insarcinate.
Da, o sa nasc in Constanta. Oricum, in situatia asta chiar nu mai avem nicio scuza sa nu ne intalnim.
Despre mancare, Alexandru, din fericire, mananca cam de toate. Noi ieri am facut pilaf, la cerere unanima din partea tuturor copiilor. (Alexandru plus trei verisori).

Cam atat deocamdata. Va pup.



Adriana, mama lui Alexandru

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

hadriane felicitari! Sarcina usoara!

Ce faceti fetelor? Eu stau,beau o ciocolata calda ...Elenys se joaca!

O zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!
La multi ani! Un an cu sanatate, bucurii si intelegere!
Adriana felicitari, sarcina usoara!

Mergi la inceput