parfum

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Eu vara port DAvidoff Cool Water - e singurul parfum pe care il am in permanenta, nu m-am saturat niciodata de el.
Mai de toamna iarna - ultima obsesie a fost ARmani Code, a tinut vreo 5 ani dar vad ca in sfarsit am inceput sa nu-l mai simt, asa ca acum sunt in cautari.
Altele care-mi plac: Chanel Chance, J'adore, Angel de la TM.

Unde pot mirosi Hermes Voyage? Pare f genul meu, dar nu-l stiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

despre parfumurile este lauder am auzit ca sunt mai sofisticate si mai serioase in acelasi timp . am sa le incerc .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Mie de la Estee Lauder mi- a placut doar Sensous. Miroase f bine si parfumul persista mult timp. Vb de apa de parfum si de Sensous cel aparut primul, ca au mai aparut pe uma si derivatii, cu sticla mov etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Eu am avut floral delicat Laura de LauraBiagiotti si un floral agresiv Eden de Cacharel (asta il adoram la propiu).

Daca vreodata o sa mi mai permit, o sa mi cumpar Ultraviolet - Paco Rabane, pt mine asta e parfumul perfect.



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui szivarvany

Eu am avut floral delicat Laura de LauraBiagiotti si un floral agresiv Eden de Cacharel (asta il adoram la propiu).

Daca vreodata o sa mi mai permit, o sa mi cumpar Ultraviolet - Paco Rabane, pt mine asta e parfumul perfect.



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun




super bun parfumul


"Un om are dreptul sa se uite in jos la altul, doar atunci cand ar trebui sa-l ajute sa se ridice."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

Citat:
citat din mesajul lui J G

Unde pot mirosi Hermes Voyage? Pare f genul meu, dar nu-l stiu.



J G, aici il gasesc la aproape toate parfumeriile mai de doamne-ajuta. Cred ca il gasesti si in Ro la fel, pentru ca a aparut de vreo doi ani, daca nu ma insel. Sa-mi zici cum ti se pare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

am fost ieri si am incercat cateva parfumuri si clar nu-mi mai plac cele tari . adica nu degeaba imi doresc unul mai suav , floral . dupa 2 incercari mi s-au blocat narile efectiv ....

am incercat paco rabanne . pentru el este ok , dar mie nu-mi plac .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

si eu sant inebunita dupa parfumuri, dar decand am migrene am devenit foarte sensibilea cred ca mi sa accentuat simtul mirosului, nu mai suport anumite parfumuri doar cele naturale,
imi place Zum un parfum cu extract din tamaie rollon, iar in ultimmul timp imi place parfumul natural de trandafir pt mine e aroma terapie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

vara,o varianta floral suava,potrivita pt mine:
-Noa de la Cacharel
-Escala a Portofino,de la Dior

...acum,toamna,mi s-a "casunat"pe Ange ou Demon ,de la Givenchy..

...iar de de seara...se pare ca revin obsesiv la Poeme,de la Lancome...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

ange au demon gata . nu mai pot sa-l miros . mi-am luat mare si a fost too much . poem mi s-a taiat acum vreo 4 ani . in fiecare zi m-am dat cu ele fara a alterna - deh , asa de mult imi placea si acum nu imi mai place nici pe altcineva - am o prietena care-l foloseste si nu , nu , nu . sunt super amandoua .

iar celelalte le voi incerca . nu stiu nimic despre ele .


Mergi la inceput